Cable Crossover Kablo Hizası Nasıl Olmalı ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Scipliton tarafından 22 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Scipliton

Scipliton Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Yukarıda mı olmalı ? Tam ortada mı yoksa aşşağıdan mı? Ve hizaların değişmesi hareketin vurduğu bölgeyi değiştirir mi ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Mr.Shoulders

Mr.Shoulders Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    Genel Olarak Yukarıdan Yapılır Fakat Şöyle Mevzular Var,
    Yukarıdan Yapınca Biraz Daha Gögsün Yukarısına Vuruyor, Alttan Yapılınca Gögüsün Alt Tarafına Vuruyor,Ortadan Hiç Yapmadım Fakat Butterfly Hareketi Gibi Vuruyordur Tahminimce..
    Benim Sana Tavsiyem Fly Hareketini Dumbbell İle Yapman Çok Daha Etkili Olacaktır Emin Ol, Inclıne Ve Decline Fly Yapman İşini Görecektir.. Formunu Bilmiyorum Fakat Alt Gögüs Genel Olarak Biraz Daha Yağlı Ve Yumşak Oluyor Sendede Öyleyse Decline Fly Kesin Yap.. Cable Crossover i Arada Kasları Saşırtmak İçin Yap Derim Ben.

3. Scipliton

Scipliton Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Valla yukarıdan yapınca sanki bicepsler aşırı aktif oluyor gibi.Antrenman programımı da atarım istersen.Dumbell fly da olabilir tabii.

4. Scipliton

Scipliton Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Valla yukarıdan yapınca sanki bicepsler aşırı aktif oluyor gibi.Antrenman programımı da atarım istersen.Dumbell fly da olabilir tabii.

5. Mr.Shoulders

Mr.Shoulders Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    Bicepsler Çalışır Yardımcı Kas Olarak, Benim Sana Tavsiyem Yukarıda Dediğim Gibi.. Gögüs Programını Atarsan Ek Olarak Bir Foto Atarsan Gögüsler Normalde Nasıl Duruyor Bakıyım Hiç Değilse Kafamda Bir Fikir Olsun Tavsiye Veriyim Ek Olarak.

6. Scipliton

Scipliton Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Monday:

Bench Press (4x8)
    Dumbell Press (4x8)
    Cable Crossover (4x10)
    Overhead Press (4x12)
    Face Pull (4x12)
    Skullcrusher (4x8)

Wednesday:

Deadlift (5-3-1)
    Bent Over Barbell Row (4x8)
    Lat Pulldown (4x8)
    Barbell Shrug (4x10)
    Barbell Curl (4x8)
    Wrist Curl (3x15)

Friday:

Front Squat (4x8)
    Goblet Squat (4x10)
    Leg Extension (4x8)
    Stiff Leg Deadlift (4x8)
    Wrist Curl (3x15)
    Reverse Wrist Curl (3x15)

7. HG!

HG! Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Buradaki bir bilgi yanlışlığına değinmek istiyorum. Alt hizada hareket üst göğüse ve ön omuza etki ederken, üst kısımdan alındığında alt ve iç göğüs ön plandadır. Ayrıca doğru formda bicepsler etkin değildir. Biraz daha fazla 'mind-muscle contact' dedğimiz odaklanmayı gerektirdiğinden başlangıç seviyesinde yapılması çok verimli olmayacaktır bence.

8. Mr.Shoulders

Mr.Shoulders Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    O Zaman Ben Hareketi Yanlış Form damı Yapıyordumki, Üstten Yapınca Üst Tarafı Alttan Yapınca Altı Hissediyordum Gerçi Alttan Yaparken Üst Tarafıda Hissediyorum Fakat Fazla Değil,
    Arkadaşın Programa Sizde Bir Bakarmısınız, Ben Çok Eksik Ve Yanlış Görüyorum.
    Mesela;
    -Gögüste Hem Barbell Press Hem Dumbbell Press Var, Eğer Eksik Yazmadıysa Incline Press Yok,
    -Ben Cable Crossover Yerine Dumbbell Fly Daha İyi Olur Diye Düşünüyorum,
    -Lateral Raise Yok Programda,
    -Triceps/Biceps İçin Tek Hareket Var Belki Arkadaş Yeni İse Tek Hareket Önermişlerdir Fakat Benim Bildiğim Kadar, Barbell Curl Hareketinde Hangi Kol Güçlü İse Hareketi Daha Çok O Kol Yükleniyor,Çalışıyor Zamanla Eşitlemek İçin Dumbbell İle Çalışılmalı Gerekirse Güçsüz Kolla Birkaç Tekrar Fazla Yapılmalı Diye Biliyorum,
    -Üst Bacağa Yüklenilmiş Fakat Calf İçin Hareket Yok Hiç..

9. Scipliton

Scipliton Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Dostum zaten ileriki hedefim powerlifting bu programla temelimi sağlam oturmak amacım.Bana kalsa bırak lateral raiseleri curlleri sadece deadlift-ohp-bench press-squat-bent over row çalışırımda 1-2 izole de eklemem tavsiye olundu.lateral raise olmazsa olmaz bir hareket değil diye düşünüyorum bu programda.Face pull bile eklemezdim de arka ön omuz orantısızlığı ileride sorunlara sakatlıklara yol açtığını belirttiler.Yeni sayılabilirim 3-4 ay civarı uğraşıyorum.Kol için 1'er hareketi ben ekledim.3-4 hareketli curl programları da denemiştim 2 hareket barbell curl ve preacher curlden aldığım verimi alamadım.Bence kol için hareket sayısından ziyade hakkıyla yapmak önemli.

10. HG!

HG! Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Açıkçası iki flat bench tercih etmezdim belki ben de ama bariz yanlışlıklar yok farklı tercihler var, kalf çalışmayanlar hatta özellikle çalışmayanlar da var ama ileri zamanda hedef powerlifting ise şimdiden full body çalışmaya geçilebilir. Hatta değilse de geçilebilir :)

11. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Simdi bence cablecrossover yaparken agir yapinca omuz kol falan hissediyorum fakat hafif ve yapinca gouslerimi cok iyi hissediyorum bence oyle yapabilirsin ayirca bir sorum olucak. Oncelikle gous programimi vereyim. Incle bench 3x10 db press 4x10 db fly 4x10 ( ikiside flat bench de ) sonra cable crossover 3x10-15 en sonda chest press machine 3x10. Simdi sorum su ki benim alt gous cok kotu durumda zayif bir insanim fakat jinekomasti oldugunu dusunuyoru ama 16 yasindayim yapabilcegim bisey yok. Zamanla gecer insallah neyse sonuc olarak benim program alt gousu duzeltmeme yardimci olurmu ?

12. Mr.Shoulders

Mr.Shoulders Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    Hedefinin Powerlifting Olduğunu İlk Başta Bilmediğim İçin Yazdım,Powerlifting İçin Zaten Dediğin Gibi Lateral'e Felan Gerek Yok Ben Fiziğini Geliştirmeyi Ön Planda Tuttugunu Varsayarak Geniş Omuzlar İçin Lateral'i Tavsiye Etmiştim,
    Kol Konusunda 1 Hareket Belli Bir Süre Seni İlerletir Sonradan Arttırman Gerekli Olur Normalde Ama Sen Powerlifting Yapacaksan Tek Hareketle Devam Et.. Kalf'ı Neden Çalışmadığını Açıklarmısın Peki? Benim Düşüncem Şu Yönde;
    Ben Pazartesiden Beri Stronglifts 5x5'e Başladım Fakat Programa Standing Calf Raise Koydum Sebebi İse Haftada 3 Gün Squat Var Programda Üst Bacak Haliyle Alcak Başını Gitcek Calf'ında Kücük Kalması Aşırı Bir Fiziksel Görünümü Kötü Gösteriyor Bu Benim Bakış Açım, Powerlifting İçinde Calf'ın Güç Kazanması Gerekli Değilmidir? Başarılar :)
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Aralık 2015 ---
    Jinekomasti Konusunda Pek Bilgim Yok Ameliyat Haricinde Tedavisi Varmı Onuda Bilmiyorum, Ama Alt Gögüsü Toparlamak İçin, Decline Fly,Butter Fly Hareketleri Yardımcı Olur Decline Bench Press Hareketini Önermiyorum Pek Çünkü Üst Göğüs Yeterince Gelişmemiş İse Alt Gögüse Fazla Yüklenilirse Yine Kötü Bir Görüntü Oluşuyor..

Son düzenleme: 23 Aralık 2015
  13. Scipliton

Scipliton Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Valla nedeni yok :D Tembellik olabilir.Bilemiyorum calf çalışmak nedense uzak geliyor

14. Scipliton

Scipliton Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Valla nedeni yok :D Tembellik olabilir.Bilemiyorum calf çalışmak nedense uzak geliyor

15. Mr.Shoulders

Mr.Shoulders Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    Oda Güzel :D