bulkingi bitirmelimiyim?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve siriusblack tarafından 24 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. siriusblack

siriusblack Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    geçen yılın nisan ayından beri yaklaşık 40 günlük kısa diyet hariç bulk yapıyorum.bu süre içinde 73ten 80 kiloya cıktım.yağ oranım neredeyse aynı kaldı.ancak son 1 ay içinde kilo alım miktarının düşük oldugunu soyledı bir çok kişi.bu nedenle kalori miktarını 300-400 kcal civarında arttırdım(2900den 3200 civarına cektim kaloriyi).sürekli midemde bir şişkinlik var ayrıca yaglandıgımı hissediyorum.alt karın bolgem cok yağlı duruyor ne kadar hala üstteki 4 pack gozuksede.
    normalde nisan ortası diyete girmeyi düsünüyordum ancak kararsızım su an ne yapmam gerektigi konusunda.haziran ortasına dogru diyet isini bitirmem gerekıyor.
    antreman programı ilk 3 ay split daha sonra fierce 5 programı oldu.gercekten memnun kalmıstım fierce5 tan ancak kollarım geride kaldı cok.o yüzden 3 günlük splite gectim son 1 ay.5 günde 3 antreman seklınde.fierce 5 son antremanlar soyleydi.

squat 62.5 kg
    deadlift 80 kg(kesinlikle favori hareketim chinup ile beraber)
    bench 55 kg

2. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Bence bulking definisyon diye kendini sartlandirma yağ seviyesini azaltarak kaslanmakda dogru beslenmeyle mümkün bu dediğim biraz clean bulk a giriyor daha once iki kez definisyona girdim 10 kg veriyosun ama cogu kastan gidiyor
    Ben yüksek ağirlik 8 10 12 tekrar la calisip birde haftada 3-4 kez kardiyo ekledimmi com guzel gelisim elde ettim vucut buyumekle kalmadi detaylarida ortaya cikti puf nokta yuksek protein ve sadece gerektigi kadar karbonhidrat almak mesela ant oncesi ant sonrasi karb

3. 3mr3

3mr3 Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    bu rakamlarla definasyona yapmaya gerek yok. +85 bench 90 squat 120 dead yap sonra gir. bu rakamlara 7 ayda falan ulaşırsın. rakamlar çünkü çok başlangıç seviyesi ondan devam et diyorum.

4. siriusblack

siriusblack Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    haftada 3 günlük fullbody programlar ile bulk yapmak gercekten bu sporu sevdirdi bana.ancak kol çalışmalarını sona bırakmak zorunda kalıyorum.belki psikolojiktir ama agırlıklar zor artıyor ve hacim hic artmıyor sanki kolda.
    peki sizce ayda 1 kilo alımı iyimidir.kalori arttırımını geri almayı planlıyorum diyet yapmasamda

Sayfayı Paylaş