Bulk Yerine Yağlanıyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Ömer Faruk Topal tarafından 10 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Ömer Faruk Topal

Ömer Faruk Topal Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar ben 3 aydır bu sporu yapıyorum. Boyum 180 kilom 64 . Kilo almak için karbonhidrat alımını arttırdım bir süredir. Normal öğünlerdede yediğimden daha fazla yemeye başladım. Ama vücudum hemrn yağlandı. Karında ve göğüste aşırı yağlanma oluyor. Neler yapmalıyım.
    Forumda tavsiye edilen full body rutinini uyguluyorum

2. the admiral

the admiral Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    karbonhidratı gereğinden fazla alıyo olabilirsin

3. prsnc

prsnc Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    yağlanman lazım zaten sıkıntı yok bulka devam.;)

4. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Bulkun tam kuralini bilmiyorum ama haftada alinmasi gereken bir kilo miktari vardi. Diyelimki senin haftada 1 kilo alman gerekiyorsa ve sen tartilinca 1,5 kilo aldigini goruyorsan,fazla karb aliyorsun demek. @doxux sana yardimci olabilir.insallah nicki dogru yazmisimdir mobildeyim :D

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

5. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Karbonhidrat , protein ağırlıklı beslenmen gerekli. Yağı yüksek alıyorsundur , üzerine de karbonhidratı fazla alırsan yağlanma gereğinden fazla olacaktır. Bulk döneminde zaten yağlanacaksın , yüksek ağırlıklar ile maksimum kas hacmi almaya bak. Sonunda akıllı bir kardiyo ile şekil verirsin. Eresbos ne kadardı o ilk defa duyuyorum haftada alınması gereken kiloyu merak ettim kaç zamandır ne kadar yapsam nasıl ayarlasam diyordum :D

6. evolution57

evolution57 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Yabancı forumlarda genelde ayda 3-4 poundu geçmemek önerilir eger bir "lean" bulkdan söz ediyorsak. Bu da yaklaşık 1.5-2kgye denk geliyor. konu sahibinin sorusuna gelirsek günlük alman gereken tdee miktarını hesaplayip üzerine 400 500 kcal fazla tuketirsen dengeli bir bulk süreci gecirirsiniz.

7. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Hatirlamiyorum kac kg almak getektigini ama kenzo karagöz'un bi videosu vardi bu konu hakkinda. 3ay bulk,1ay diyetle formda kalmaktan bahsediyordu.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

8. Ömer Faruk Topal

Ömer Faruk Topal Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Ne kadar süre bulk yapmam gerekir peki? 178 boy için kaç kg a kadar çıkmalıyım. Şu an 65 kiloyum

9. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Beslenme bölümüne açtım bende , buna benzer kendi bulkum ile ilgili. Çok farklı söylentiler var, bazısı iki ay bazısı kış boyunca ilkbahara kadar diyor. Kenzo var youtube'de. Onun videosunda izlemiştim , o da ne zaman yağlandığınızı hissederseniz 1 ay sonra da olabilir bu o zaman definasyon yapın bulku kesin demişti.

10. Ömer Faruk Topal

Ömer Faruk Topal Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Şu an 65 kiloyum sadece ama yağlanmaya başladım definasyona girersem kaybolurum. Bir de forumda definasyon iskeketi gibi bir program göremedim var mı acaba

11. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Hiç görmedim. Boyun gayet iyi , senin yerinde olsam 74-75'e kadar devam ederdim. Ki bence et. Ben 1.83 falanım , 85'lere vurunca tekrar başlıyorum mesela 80e çekiyorum kiloyu. Sonra 82'ye çıkıp 78'e çekiyorum. Yani amaç şekillendirmek zaman içerisinde.

Sayfayı Paylaş