Bulk ve definasyon Ayni Anda

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve darkdanger tarafından 6 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. darkdanger

darkdanger Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    bekci doxux doğruları yazmış olabilir ben yanlış yazdı demedim ama insanları aşşağılar gibi yazmasıı yanlış , ne demek okumayacaksın ama benim boş vaktim var yazim. Benim artık girmediğim site kalmadı nerdeyse. Burda öylesine gelip hiç okumadan ben 75 kiloyum nasıl kaslı olurum yazmadım benimkisi fikir alışverişi sonuçta.Bir laf var " Öyle horozlar vardır ki, öttükleri için güneşin doğduğunu sanırlar". sizede spor yaşantınızda başarılar...

2. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul

şimdi şöyle birşwy var burda kimse seni aşşağılamak kücümsemek gibi birşey yapmıor illaki hakkı da yok anck

75 kiloyum nasıl kaslı olurum yazsan daha iyi olurdu acıkcası girmediğim site kalmadı demişinde hiç mi öğrenemedin bulk ve definasyon nedir nasıl yapılır neden yapılır onuda gectim baslığın bile aynı anda aslında arkadas doğru yazmıs okumassın filan gibi çünki bazıları sadece işine geleni okuor ki diğer sitelerde de eminim işine geleni okumusundur çünki ciddi arastırma yapsan böle b konu acmazdın

3. darkdanger

darkdanger Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
  4. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    dostum bulk ve definasyon aynı anda diye bir şey yoktur olan şey sadece yağsız(fazla yağlanmadan ) kas kütlesi kazanmaya çalısmaktır ki bunun için anormal derecede beslenmeye dikkat etmek gerekir senin gibi biri için antrenman bilgisi tecrübesinden bahsetmıorum bile sana 3 ayda fitness model olcaksın deseler onada inanırsın sanırım .

2.si adam zaten yağlı bir vucttan dönüşüm gecırmıs adam 40 kilodan 70 kiloya (kilo misaldir) çıkmamıs yani aynı şey değil senin ne dediğini anlıorum ama öle bir dünya yok anlıyacağın dilde anlatmak gerekirse

3. bence sen ne okuduğuna iyi bak herşeyi sadece anladığın şekilde değil anlatılmak istenen şekilde oku

5. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    darkdanger; doxux bekci redpack doğru söylüyor o fotodaki vücut seninse zaten bulk yapicaksin beslenmen çok amaçsız.O internetten gördüğün fitness modellerin vücutlarina filan bakip böyle saçma bi beslenme olusturmussun galiba ama öyle bi dünya yok

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Selam tekrar. Eğer küsmediysen devam edelim :)
    Bu arkadaşımızı biliyorum, burada konu açmıştı. Gerçekten takdire şayan iş çıkartmış ama şöyle bir durum var ki, bunu açtığı başlıkta da yazmıştım, daha önce spor geçmişi olduğu için büyük ihtimalle belli bir kas kütlesi vardı. Böyle insanlar kas hafızası sayesinde bir yandan yağ yakarken bir yandan kas kütlesini arttırabilir. Sen buna sahip değilsin. Yağ yakarken bir yandan kas yapmak oldukça yüksek yağ oranına sahip insanlarda da mümkün olur, sen buna da sahip değilsin. Hayatında ilk defa salona giren insanlarda yağ yakımıyla birlikte hızlı bir hipertrofi olur, bu da sen değilsin.
    Peki imkansız mı dersen, aynı anda bulk ve yağ yakımı, hayır değil. Fakat optimal değil. Bazı insanlar kısa süreli anabolik ve katabolik fazlara geçerek bunu başarıyorlar, intermittent fasting yöntemiyle bunu başardığını söyleyenler de var. Derinlemesine araştırmadığım için ayrıntılarını söyleyemem ama neden araştırmadığımı söyleyebilirim, her yediğini gramı gramına tartarak, anca sıkı takip altında başarılabilen ve başarılabilse de çok yavaş ilerleyen bir süreç bu. Çok büyük çoğunlukla da, özellikle doğal sporcularda, başarısızlığa uğramaya mahkum. O yüzden bulk ve yağ yakımı aynı anda olur mu sorusuna "olmaz" demek daha gerçekçi. Bunun yerine bulk-cut (yağ yakımı) döngülerine girmek daha pratik. Yani, %10-12 yağ aralığına düşene kadar cut, sonra %15-17 seviyesine çıkana kadar bulk. Daha az kafa karıştırıcı, daha kolay takip edilebilir, daha serbest yiyecek seçimi sağlar ve sadece günde birkaç dakika yaklaşık kalori hesabı yapman yeterli olur.

Yaz yaklaştı biliyorum ama hangi yöntemi seçersen seç bu yaz istediğin gibi görünemeyeceğini bilmen lazım. Birkaç ayda mucize yaratacak herhangi bir yöntem yok ve kas yapımı ne yazık ki insanı usandıracak kadar yavaş ilerleyen bir süreç. O yüzden hedefini gelecek yaz olarak koymanı öneririm.

saq04ever, canberkkurt, Bekci ve diğer 2 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş