Bulk olmak mutlaka şart mı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve nostra tarafından 16 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. nostra

nostra Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

ALkolün zararları konusunda hemfikiriz, inkar etmiyorum. Sanırım yanlış anlama oldu.

Tşk.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:06 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:04 ----------

http://www.teenbodybuilding.com/bigalcohol.htm

Burada alkolun protein sentezini %20 oranında azalttığı belirtilmiş, tabi dehidrasyon koşullarına bağlı olarak.

2. flixir

flixir Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    nostra, çok azimli olduğunuzu birkaç kere belirtmişsiniz..bence o azminizi bir kez daha devreye sokun ve alkolü bırakmaya en azından tüketimi minimuma indirmeye çalışın..birde bundan sonra supplementleri bırakıp doğal beslenmenizi öneriyorum..bunu supplementler zararlıdır diye bir iddaayla söylemiyorum kişisel fikrim sadece..

nostra bunu beğendi.
  3. Petrucci

Petrucci Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Merhabalar,
    1,5 yıllık çabalarınız sonunda harcanan vakit ve nakidin karşılığını resimde görünce gerçekten bir şeyler yazma ihtiyacı hissettim. Eğer 1,5 yıl boyunca hiç supplement almadan sadece yumurta, tavuk, et vs.. ile proteini yüksek tutarak disiplinli bir şekilde çalışmış olsaydınız bile bu resimlerdekinden çok daha iyi bir görünüme sahip olabilirdiniz. Ayrıca okurken dikkatimi çeken bir başka şeyde her akşam 4 duble olayıdır ki en başta söylenmesi gerekeni siz en sonda söylemişsiniz :) Her akşam 4 duble 1 adım ileri 2 adım geri gibi bir durum yaratır ki ben hafta sonları 2-3 bira bile içsem gerçekten etkileniyorum. Ayrıca karaciğerinizin bu supplementlere ve küre nasıl tepki verdiğinin görünen kısmı pek iç açıcı değil görünmeyen kısmıyla ilgili bir test gerekebilir. Bence tüm VG programınızı, beslenmenizi, supplement desteğini ve alkol desteğini :) gözden geçirmeniz gerekir. Belki yazdıklarım biraz ağır olmuş olabilir ama bu sporu yaparken vaktin ve nakdin boşa harcanmaması için bunları dikkate almak lazım ve özen göstermek lazım.

nostra bunu beğendi.
  4. nostra

nostra Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler Petrucci,
    Size alkolle ilgili noktada katılsam bile öteki kısımlarda pek katılamıyorum. Belirli bir seviyeden sonra protein ihtiyacınızı en azından mutlaka protein tozu ile karşılamalısınız (bu arada ben supplement satıcısı değilim). Ayrıca supplementler sivilce yapmaz, onu yapan testosteron yüksekliği vb (yani steroid kürler). Yaptırmadığım test kalmadı, ayrıca üstüne ne olur ne olmaz karaciğer ultrason bile girdim çok şükür bir şey çıkmadı. Benim 1.5 yıldır bu sporda edindiğim izlenim şöyle: evet belirli bazı olmazsa olmazlar var ancak gerisi tartışmaya açık kimsenin kesin olarak fikir sahibi olamayacağı şeyler. Özellikle de internette müthiş bir bilgi kirliliği var (sakın yanlış anlamayın sözüm bu forumdan dışarı). Bunun en güzel örneği Muscle and Fitness dergisini okuyorsanız oradan anlarsınız, bir ay sap derse öteki ay saman diyor. Veya makina mı serberst ağırlık mı vb,vb örnekleri artırmam çok kolay. Ben güzümü yumuyorum önüme bakıyorum. Teşekkürler yorumlar için herkese.

Saygılar.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 08:46 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 08:42 ----------

Ayrıca da benim yaşım 39, bir çok arkadaş gibi 20li yaşlarımda bu spora başlamadım. Büyüme hormonu seviyem daha düşük ve gelişmemin daha yavaş olacağı da bu bağlamda kesin diye düşünüyorum. Benim gini bu spora bu yaşta başlayıp da 1.5 sene de benden "çok daha iyi" bir gelişme sağlamış örnek kişiler varsa bilmek isterim doğrusu (GH kullanmadan). Saçmalıyorsam, sürçü lisan ediyorsam affola, zira benim adıma sinir bozucu bir durum, anlayışla karşılanır diye umuyorum.
    Saygılar.

5. BByaşamaktır

BByaşamaktır Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    0
    Suplement güzel seçimlerle bulka girilebilir görüyorumki kendine dikkat etmiyorsun

6. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    nostra bence motivasyonunu kaybedip bu sporu bırakma, istediğin hedeflere ulaşamamış olabilirsin, herkesin genetiği farklıdır, çok da kafaya takmamak lazım.
    Belli bir program oluştur, beslenmene dikkat et ve akışına bırak, personal trainer falan bence çok gerekli değil.
    Bu arada dinlenmeyi de ihmal etme.

nostra bunu beğendi.
  7. Emiroa

Emiroa Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Erdek
    Azminizden dolayı tebrik ederim ancak benim fotoğrafınızda gördüğüm tek eksiklik göğüs kısmı...
    Kol-omuz çalışmışsınız ama sanki hiç göğüs çalışmamış gibisiniz..
    1.5 sene whey protein ve göğüs çalışması ile yaş 39 bile olsa daha fazlası olması gerekirdi diye düşünüyorum...

Suplementler ve alkolün birleşmesinin de alkolün bilinen zararlarına ilaveten karaciğeri çok daha yorduğunu düşünüyorum..
    Eşinizin hekim olması güzel bence bir tam kan sayımı yaptırıp ast-alt değerlerinize baktırın... Dengesiz çalışan karaciğer de yağlanma,fonksiyon bozuklukarı yaşanabiliyor..

nostra bunu beğendi.
  8. nostra

nostra Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler Okankut. Motivasyonu asla kaybetmiyorum. Sonuçta yaş, spoara geç başlama, sosyal yaşam vb bir çok parametre var hedefe ulaşmada engel teşkil edebilecek. Ancak ben 50 yaşımda bile olsa, çok yavaş da olsa gelişimim aynı hızla devam edeceğim bu spora.
    Saygılar.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 07:59 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 07:55 ----------

Teşekkürler Emiroa,
    Aynen belirttiğiniz ve çevremin de söylediği gibi göğüs zayıf. Aynı yoğunlukta idman göğüse de yapılıyor ama orası geri kaldı işte. Kan sayımını düzenli olarak ayda bir yaptırıyorum. Karaciğer değerleri normal üst sınırın biraz üstünde fazla değil. O da normaldir herhalde bu kadar alınan şeye rağmen diye düşünüyorum :)
    Saygılar

9. fenman

fenman Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    aynen 1,5 senede 35 cm kol nasıl olur ya :S ben başlayalı 5 ay oldu kolum 38 cm

edit: fotoyu simdi gördüm ama omuzlar çok iyi olmus tam benim hedefimdeki gibi :D sağ omuz biraz daha büyük sanki

Son düzenleme: 27 Şubat 2011
    nostra bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş