BULK MU DEFİNASYON MU YARDIMCI OLUR MUSUNUZ

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve BerkayTurgut tarafından 14 Ekim 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. BerkayTurgut

BerkayTurgut Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Abilerim kardeşlerim öncelikle herkese merhabalar.Spora başlayalı 3 hafta oldu full body antrenmanı buyuk ka grubundan kucuk kas grubuna çalışıyorum.183 boy 89 kiloyum bel ölçüm 107.1600 1700 kalori alıp sabah 2 yumurta onun harıcınde 500 gr et balık yada tavuk yemeye calısıyorum.Kafama takılan ve hedefimden şaşıran birşey var.Kilom oldugu ıcın yag oranım bır mıktar fazla ve bu benı rahatsız ediyor.Hedefim %13-14 yag oranlarındayken temiz bir kas kütlesine sahip olmak.Önce bir miktar yaglarımdan kurtulup sonrasında bulk ve defınasyon mu yapmalıyım sızce.Yoksa clean bulk yapıp hedefim kadar kas kutlesıne ulaşınca definasyon mu yapıyım.Şimdi belki diyebilirsiniz bu senin tercihine kalmış birşey diye.Ama yuksek yag oranı buyume hormonlarını yavaşlattıgını duymustum araştırmalarımda biraz fikir verirseniz çok çok sevinirim.Birde eğer önce yağ oranını düşür derseniz yada arttır derseniz nasıl bir kalori makro değerleri uygulamalıyım sizce

Sayfayı Paylaş