Bulk mi Define mi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Duran14 tarafından 8 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Duran14

Duran14 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    herkese selamlar. Prof olarak modellik yaptığımı sölemek istiyorum. Resimlerimi de kısa zamanda koyacağım sizlere özellikle değerli hocalarıma danışmak istiyorum. 4 senedir bu sporla ilgiliyim arada bir sene kadar ağır diyetten bunalıp bırakmışlığım var ki yağ oranım %5 ti sadece ve 66 kiloydum boyumda 1.91 cm daha sonradan 73 kiloya geldim ve spora tekrar başladım 7 ayda 85 k.loya ulaştım ve kas kemil ağırlığım 73 kg ye ulaştı. Ancak tam olarak yağ oranım %14.5 buna rağmen 6 baklavam ve alt karnım belirgin her ne kadr sulu olsamda. Şu an çelişkideyim ajansım benden memnun ancak ben kurumaktan yanayım ve benım ıcın hacım almaktan cok daha kolay bir konu bu. Fakat özellikle üst göğüste hacim eksikliği görüyorum sanki daha yapmam gerekiyor gibi. Kollarım 41 cm belim ise 79. Diet yapıyorum ancak o kadar daağır bir diet diil yağsız yiyorum yüksek protein ve laPa yiyerek. SbahLARI 10 YUMURTAYI buluyorum ancak eksik bişiler var ve kafam cok karısık. Definasyona girsemmi yoksa devam mı etsem? Haftada 6 gun calısıp pazar off verıyorum kardio uc gun 15 er dakkadan sımdı sizden öneri bekliyorum bulk mı defimi? buna göre beslenme ve calısma programı lutfen Her turlu supplementı kullanabılırım sorunum yok. Sımdıden cok tesekkurler cevabınızı beklıyorum

2. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ben başlıkla yazını ilişkilendiremedim öncelikle bunu söylemeliyim yani yazında "yarışma" konusunu bırak kelimesi bile yok.

" diil yağsız yiyorum yüksek protein ve laPa yiyerek. SbahLARI 10 YUMURTAYI buluyorum ancak eksik bişiler var "
    Demişsin ki eksik olan şey "yağdır" çok yağsız kalmışsın önceden %5 gibi, şimdi de yağ oranın normalin altında. Bu yağ oranıyla da sorunsuz devam edebilmeni atlet gibi haftada 6 gün idman yapmana bağlıyorum ki bu yağ oranı düştükçe yine sağlıklı bi yerlere gitmeyeceğini söyleyebilirim.

Definasyona girmene gerek yok zaten definasyona girmiş gibi davranıyorsun az yağlı bile dememiş "yağsız" demişsin.

Ben program ve beslenme için şu an bişey diyemem ama bulk mu define mi soruna "yağ" diyorum. Cevap bence yağ.
    Kaldı ki üst göğüsteki hacim eksikliğini yağlarla birlikte daha çabuk kapatabilirsin.

Vücudumuzda onlarca hayati görevi yerine getiren yağların miktarını uzun süre normal değerlerin altında tutmanın sağlıklı olacağına inanmıyorum.

3. Duran14

Duran14 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yarışma?

ewt model yarışması olacak mart ayında ondan dolayı demiştim ancak yinede ilgin için teşekkürler . Bu arada çok da yağsız olduğunu sanmıyorum ama ewt eksikler var . Kafama takılan sadece şu: oldukça irileştm ve büyüdüm fakat üst göğüs bu iriliğin yanında çok az bende bu yüzden bari kuriyim de belirginleşsin mantığını düşündüm yanlış olabilir ondan dolayı bu kadar arada kaldım. Ayaz senin de cevabını bekliyorum

4. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yarışmaya daha 6 ay var buna göre davranmalısın bence şimdiden definasyona girersen -zaten yağ oranın normalin altında- definasyona en az 3 ay erken girmiş olursun diye düşünüyorum.

Üst göğüste eksiklik var diyorsun sonra da kuruyayım diyorsun ki zaten çok yağlı değilsin. Orada kas yoksa kuruyunca belirginleşir ama hacim kazanamazsın tabi. Bence önce bulk ve üst göğüs tabi daha sonra definasyona başla derim.
    Yarışmayı kazanamayınca bana suç bulm ama :D Ben kendi mantığıma uygun olanını seninle paylaştım.

Başarılar dilerim.

5. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    73 kg, kol 41 cm... o kilo ile 41 cm şaşırtıcı

6. Duran14

Duran14 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    :)

sanırım sen bu sporda oldukça yenisin senın mantıgınla 135 kılo yarısma kılosu olan colemanın kolları 85 falan olmalı. Bu tamamen yag kas oranına baglı olarak yapına gore degısır sen fazla yaglısındır ya da senın platon zaten budur yanı daha fazlası olmaz bılmem anlatabıldım mı?

7. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Duran14 daha makul bir baslik adi belirtir misin? Basligin editlenmesi gerekiyor.

saydam bunu beğendi.
  8. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    41 cm net kas kol yapması şaşırtıcı zaten, 90 kg yağlılar genelde kolum 40 cm diye hava atar:)

9. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    valla dogru:) 94 kiloyum kolum 40 -41 civari:)

Ayrica soruyu Duran14 sanirim 10 yumurtayi bi kere de yemek yerine 5 yumurta veya 6 yumurta yapip 1-2 saat sonra tekrar protein yuklemesi yapmak daha dogru olmaz mi?

10. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Senin bana donecegin yok, ben kendim editledim basligi duran14. Memnun degilsen, pm yolu ile bildir.

11. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    :)

mide 45 gramdan fazla proteini sindiremiyor bildiğim kadarıyla. O yüzden bir öğünde 40 grama yaklaşıldığında yemeyi kesmek, aralıklı yemek en doğrusu.

12. BOY

BOY Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    BESYO Öğrenci
    Yer:
    İstanbul

Mantıklı Doğrusuda bu zaten Aralıklı yiyeceksin eğer imkanın varsa...

Parçala parçala ye öğünlerini hesaplayarak yemekte fayda var...

Sayfayı Paylaş