1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Bulk form

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve yasinaspir tarafından 20 Nisan 2017 başlatılmıştır.

Bulk or cut?

1. Bulk

oy sayısı 9
    75,0%
  2. Definasyon

oy sayısı 3
    25,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. yasinaspir

yasinaspir Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Beyler 5 aydir bulk yapiyorum66 idim su an 72.5 kiloyum kollar 32ydi suan 36 ilerleme var ama yağ orani moralimi bozuyor duz ışıkta hicbisey yokmus gibi görünüyor büyümek istiyorum yardiminiz lazim. Bu ilk foto eski yani 20160330_183445-1.jpg simdi yeni formu atiyorum
    20170419_232938-1.jpg Snapchat-1342949489-1.jpg 20170321_121419-1.jpg dediğim gibi kendimi sıkmadigim zaman ya da isik güzel olmadikca onden vucut dumduz duruyor ne cizgiler var ne biseu göğüs hic yokmus gibi

2. yasinaspir

yasinaspir Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Yani biriniz biseymi yazin yorum yapin ya kimsede çıt yoo eski bodyforumtr yok yani

3. Hydraa

Hydraa Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Hocam boyunuz kaç ?

mawci bunu beğendi.
  4. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    kilon çok fazla değil. ama dikkatli beslenerek bulk yap günlük ihtiyacının 300 400 üstü beslen ki yağ olarak alma. 80 e kadar gidebilirsin ama bulk yapcam diye 3000 kalori yi pek geçmemeye bak

yasinaspir bunu beğendi.
  5. yasinaspir

yasinaspir Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    180 kardeşim
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Nisan 2017 ---
    Program kullaniyorum herseyi tartarak yiyorum almam gereken 3.100 200 civari spor yapmadığım günlerde 2500 2600 gilsn aliyorum su zamana kadar ayda 1 kilo alarak geldim

6. yasinaspir

yasinaspir Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Bu arada dün deadliftte 105 kilo ile 1 2 tekrar anca yaparken 6 tekrar rahat çıkardım squatta 80 85 kilo ile 3x12 zor yapardim simdi 90 kilodan 100 e kadar 10 8 8 6 4 yaptim 2.5 kilo arttırarak bench presste 5x6 60 kilo ile yapamazdim 3ncu sette tikanirdim simdi ilk 2 sette 10 12 tekrar cikartiyorum ve kitlemeden full göğüste kalarak incline de yazin 7.5 kilo takiyordum 20 kilo ya çıkardım güç artışı oldu yani beyler hedef yağı takmadan ayda 1 1.5 kilo alarak yazin sonuna 80 olmak sonra 75 e filsn düşüp tekrar 1 sene bulk yapcam

7. Hydraa

Hydraa Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fizyoterapist
    180 boy için 70 kg biraz az gibi o yüzden istediğiniz hacmi yakalayamamış gibi hissedebilirsiniz. Hatlar ise söylediğiniz gibi zaten yağ oranı ile alakalı bi durum. Bence hızlı şekilde kilo almayın daha yavaş ilerleyin istediğiniz kiloya ulaştığınızda yağ oranınız yüksek olursa onu kaybetcem derken kazandığınız temiz kütleyi de götürebilirsiniz. Eğer hareketlerde ağırlık artışı devam ediyorsa programınızda da tek tekrarlar üzerine kuvvet odaklı çalışmıyorsanız zaten kas gelişimi büyük ölçüde vardır. Uzun bir süreç sabırla devam etmelisiniz. Göğüs içinse genel programınızı bilmiyorum ama antrenmanlar yeterli yoğunlukta geçmiyorsa gelişim de istediğiniz gibi gelmiyordur. Ya da fazla çalışıyor olabilirsiniz. Antrenman bitişi hislerinizi ve sonraki antrenmanda programınızı aksatıp aksatmayacak yoğunluğu düşünürek antrenman sisteminizde biraz oynama yapmanız iyi olur diye düşünüyorum

8. Mikmancia

Mikmancia Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Bulk devam
    Gogus calismiyormusun kardesim gogus sifir

yasinaspir bunu beğendi.
  9. yasinaspir

yasinaspir Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Çalışıyorum ama ondan sifir duruyo geralde yağdan resim atiyim yandan farki anlarsin 20170122_141829-1.jpg
    Göğüs moralimi bozuyor kardeşim bi tek hani hep softluk var sıkınca belli oluyo bak adam göğüs sifir hic calismadin mi diyor

10. Hydraa

Hydraa Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Olumsuz yorum yapanlar her zaman olacaktır. Onlara takılma önüne bak moralini bozmadan devam et. Göğüs çalışırken daha fazla odaklanmaya çalış ağırlığı kontrol et gerilimi uzun tut hissederek yap vücut daha iyi tepki vercektir. Görüntü olarak da elbet fark edecektir zaman ver kendine dostum

yasinaspir bunu beğendi.
  11. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    hayal ettiğin göğüs kaslarını az çok tahmin edebiliyorum. ama 5 ay çok uzun bir süre değil dostum. zamanla çok daha iyiye gidicektir. şöyle 1.5 2 sene dolduğu zaman kusursuz olur emeğinin karşılığını alırsın bir aksilik olmazsa

yasinaspir bunu beğendi.
  12. yasinaspir

yasinaspir Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Çok teşekkür ediyorum yorumun desteğin için sizin gibiler olunca insan anlıyor herşeyi eyvallah tekrardan
    Yani 1 sene önceden spor yaptim ama beslenme kötüydü bulk yapmadim kilo almadik hatta kas yaktim idman beslenmemi asti simdi ise ayda 1 kilo ala ala yavas yavas gidiyorum 81 olunca foto attığımda umarim definasyona gir hadi olmus gibisinden tepkiler alirim.d belli ki göğüs genetigi geride abim de dümdüz mesela hic yapi yok babamda da öyle ama pes etmek yok o fiberleri gorecezz

mrthr35 ve Hydraa bunu beğendi.
  13. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Göğüs icin dumbell bench girerseniz orayi daha izole calistirabilirsiniz. Bazi kisilerde barbelle benchte yükün çoğunu ön omuz alıyor. 60 kilo ile 12 tekrar bench iyi bir rakam tek tekrari 85 kilo falan eder.

yasinaspir bunu beğendi.
  14. yasinaspir

yasinaspir Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Yani dün girdim daha eskiden hareketin pozitifin noktasinda itemezdim yavas giderdi baya şimdi ilk set 12 tekrari yaptim negatifi baya konsantre pozitifde de patlama seklinde sonra 10 tekrar sonrs 8 sonra tekrar 10. Dumbell da da 27.5 ile girmistim en son 4 set 8 10 tekrar arasi

15. yasinaspir

yasinaspir Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Snapchat-1705646885.jpg Snapchat-1383516454-1.jpg Snapchat-1213569818-1.jpg yeni bi kac tane ekledim beyler Göğüsler bence yağdan gözükmüyor gerdigim zaman alt yapi var yani siz ne düşünüyorsunuz?

16. Enez

Enez Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    kurumaya girecek kadar çok büyümemişsin bu yaz için acele etmemeni tavsiye ederim bence bulkuna devam et fazla kirli beslenmeden temiz büyümeye odaklan yavaş olsun ama güzel olsun önümüzdeki şubat mart gibi zamana kadar büyüsen sonra bi definasyon yapsan harikulade olursun
    şimdiden kolay gelsin

yasinaspir bunu beğendi.
  17. yasinaspir

yasinaspir Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Snapchat-904541967-1.jpg Snapchat-1900762204.jpg beyler oturunca göbek çıkıyor ama 2 ay daha sabretcem sonra yag yakcam sizce adam olur mu düşündüm de belim kalin bayağı yağlıyım aslında 15 in üstü yani

18. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    yağ oranı yüksekken vücut daha çabuk yağ depolayabiliyor. testesteron salınımı azalıyor östojen hormunu yükseliyor bu yüzden yağlı iken beslendikçe vücut daha çok yağ depolamaya meyilli olabiliyor. misal ben yüzde 17 18 yağ oranı ile 3 ay bulka girdim biraz abarttımda sonuç olarak yüzde 25 kalmıştı bir ara . ama senin vücut tipin tam ortada kalıyor ne çok yağlı ne az yağlı. 2 ay bulka girsen alabileceğin hacim ne olucak ki seni ileri götürsün öyle de birşey var. 2 3 kilo alsan 1.5 kilo yağ aldığını farzet yine döngü oluşucak. 2 ay yağ oranını yüzde 12 13 seviyesine çekmeye çalışırsan daha sonrasında uzun bir süre clean bulk ile devam edip yavaş yavaş hacim eklemen daha mantıklı olur bence. yinede senin bileceğin iş.

19. Hydraa

Hydraa Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Yağ yakarken şimdiki hacmi de kaybedeceksin ama dostum. Kararını sen ver göze alıyorsan eğer yağ yaktıktan sonra daha planlı ilerlemen gerekir ki temiz kütleni koruyarak ilerleyebilesin.

20. yasinaspir

yasinaspir Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Abi nasil arada kaldim bilemezsin ya ben parca görmek istiyorum ama bi yandan da hacim kaybetmek istemiyorum zaten ince tipteyim hani kilo alirsan iyice yaglanirsin kas oranin yerine yağ daha da artar diyorlar ondan korkuyorum

Sayfayı Paylaş