Bulk dönemini ile ilgili beslenme programı ? Çok detaylı bilgilerim var.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve veNo tarafından 6 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. veNo

veNo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    • Merhaba Arkadaşlar,
    • Adım Mustafa 15 yaşındayım ve çok aktif bir şekilde basketbol ile ilgileniyorum. Ancak vücut geliştirmeye merak sardım hem basketbolda fiziksel olarak üstünlük sağlayacağımdan hemde vücudumun daha iyi görünmesi açısından şimdilik barfiks barı ve vücut ağırlığı ile ilgili çok sağlam bir antreman programım var sadece bu antreman programında biceps için özel bir hareket yok. Gelelim asıl meseleye arkadaşlar ben 57 kiloyum 172 cm boyundayım çok aktif birisiyim haftada 5 gün aktifim. Haftada'da 3 gün basketbol antremanım var. Ve hacimlenmek istiyorum bana adam akıllı bir beslenme programı lazım. Yardımlarınızı bekliyorum aşşağıda daha da detaylı bilgilerimede yer verdim sizden aşşağıda verdiğim bilgilere göre çok detaylı bir program istiyorum. Arkadaşlar gerçekten sizin bilgilerinize muhtacım yoksa ben yanlış beslenicem ve vücudumu kötü yönde etkiliyecem bana yardımcı olun ve kötü birşey yapmama engel olun.Saygılarımla...
    • kilo 57x2=114 protein almam gerekiyor
    • kilo 57x6=342 karbonhidrat almam gerekiyor
    • 2400 günlük harcadığım kalori bunun üstünede 500 koyarsak 2900'de kalori almam gerekiyor.
    • Güne saat 8'de merhaba diyorum.
    • öğle yemeği saatimi değiştiremiyorum okulda olduğum için standart 13.00.
    • Haftada 3 gün basketbol antremanım var. 4.05'de başlıyor yaklasık molalarla birlikte 5.40 gibi bitiyor.(günleri ise salı,perşembe,cuma)
    • Ve vücut ağırlı antremanıma sadece 18.30'dan sonra vakit ayırabiliyorum.(salı,perşembe ve cuma günleri için geçerli çünkü o günlerde basketbol antrenamı var.18.15 gibi evde oluyorum.)

Son düzenleme: 6 Şubat 2015
  2. veNo

veNo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yokmu be bana yardımcı olucak bir baba yiğit. Param yok personal traning hizmeti alamıyorum. Tek sorun paramızın olmamasımı yardımcı olunuz lütfen

3. Jacobson

Jacobson Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yazacağım bir dakika hesaplayayım.
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Şubat 2015 ---
    Merhaba,
    Bak sana kısaca bir bulk yazayım hafif kilona göre.Bazı yiyemedğin seyleri esit seylerle değiştirebilirsin. Yoğurtla sut gibi.

Sabah kahvaltı:2 Haslanmıs yumurta , 100 gr yulaf , 200 ml süt , 1 Dilim tam buğday ekmeği. : 750 kalori ,24 gr yağ,71 gr karb ,30 gr pro gelir.(Sabah Meyve suyu içebilrisen iyi olur)

Öğlen yemeklerinde: pirinc yada bulgur tercihine göre 300 gr pişmemiş halde bulgur pişirirsen yeterli olacaktr 300 gr bulgurda:975 kalori,200 karb, 27 pro var.
    bu yemekleri öğlen yiyorsun galiba öğlen pişmemiş olarak 100 gr ye en az.
    Tavuk göğüsü 200 gr pişmemiş pişir ve bunu antremandan sonraki öğününe ekle.
    Pilavı akşama kadar 2-3 saat aralıklarla ye ve bitirmeye calıs bitirirsen az gelirse bidahaki gün 400 gr pişmemiş bulgur ile yap(pirincte yapabilirsin o senin tercihin)
    Kaloriler düşük olabilir bunu kendine göre arttıracaksın geneli bu.

Öğün aralarında yada antremana girerken 1 avuc kuruyemis olarak badem fıstık ceviz yiyebilrisin hem yağ almış olursun kaliteli.
    Akşam yatmadan önce lor ye veya beyaz süzme peynir.(süt de içebilirsin yiyemiyorsan)

takıldığın anlamadığın bir yer olursa sor iyice oku ama geneli anlarsın nasıl besleniceğini ben cevaplarım, başarılar.

Son düzenleme: 6 Şubat 2015

Sayfayı Paylaş