bulk dönemi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve dravenlike tarafından 12 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. dravenlike

dravenlike Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Iyi aksamlar 7 aydayim malum kis ayina giriyoruz bulk dönemi yapmak istiyorum sizce dogrumudur 7 aylik bir sporcunun bulk dönemi yapmasi not:1.86 boy 71 kg yum +whey protein kullaniyorum bulk dönemi icinde hardline kreatin alicam yorumlarinizi bekliyorum üstadlarım

2. Birpol

Birpol Üye

Beğenileri:
    393
    Ödül Puanları:
    73
    Bence her dönem formda kalmak en iyisi bulk mulk hikaye yarışmaya gireceksen ayrı ama 7 ayda yarışma için çok erken

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. dravenlike

dravenlike Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yarismaya girmicem sadece hacim kazanmak istiyorum bu sebebten bulk yapmayi dusundum cunku zor kilo aliyorum ilk basladigimda 65 kg dum suan 71 oldum duzenli sekilde antrenman ve beslenme yapiyorum uyku seklimde spordan 1 saat sonra disiplinli bir sekilde calisiyorum

4. Almclskn

Almclskn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Estetik bir vücudun varsa bence bulk a girip hacimleşmeye gerek yok. Ölçülerini yazsaydın keşke bence formunu koru.

5. dravenlike

dravenlike Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Kol 37 gogus 100 bel 84 kendim calisiyorum kaldigim apartta hoca yok forumdan okudugum bilgiler dahilinde calisiyorum sizce boya gore kilom az degilmi ?

Son düzenleme: 13 Ekim 2015
  6. Birpol

Birpol Üye

Beğenileri:
    393
    Ödül Puanları:
    73
    Boyun kaç???

7. dravenlike

dravenlike Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    En basta yazmistim ama gozunuzden kacti sanirim boy 1.86 kilo 71

8. Birpol

Birpol Üye

Beğenileri:
    393
    Ödül Puanları:
    73
    Evet başa dönmeden yazdım kilon boyuna göre az bi 10 kilo daha alırsan istediğin hacmi yakalarsın

9. Cengizhan CAN

Cengizhan CAN Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Balıkesir
    Clean Bulk yapabilirsin. Bulk yanlış anlaşılıyor. Bulk dönemindeyim yine aynı ürünleri daha fazla öğün + porsiyon şeklinde yiyorum.

10. Birpol

Birpol Üye

Beğenileri:
    393
    Ödül Puanları:
    73
    Valla arkadaşlar benim hiç bulk dönemim olmadı neredeyse dördüncü seneye giriyorum benim görüşüm her zaman az yağ oranı daha belirgin kaslar ve her zaman sağlıklı ve düzenli beslenme.yağlanmadanda büyüyebilirsin tabiiki bu kişiye göre ne kadar büyümek istediğine bağlı ayrıca steroid kullanmıyorsan belli bir yere kadar büyür kalırsın ben hiç bir şekilde steroid kullanmadan sadece supplement desteği alarak yağ oranımı %12 ye kadar düşürdüm şuan kollarımda soğuk 42 cm dört senede anca bu kadar oldu aceleci olmamak lazım millet istiyor ki 6 ayda arnold gibi olmak maalesef bu yüzdende yanlış işler yapıyorlar vücutlarına sağlıksız şeyler enjekte ederek sahte vücut yapıyorlar üç ayda balon gibi şişip üç ay sonrada paraları bitince balon gibi sönüyorlar sonrada psikolojikeri bozuluyor biraz uzun oldu kusura bakmayın ama durum maalesef böyle
    Başarılar sağlıklı kalın....

stefan35 ve Cengizhan CAN bunu beğendi.
  11. Cengizhan CAN

Cengizhan CAN Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Balıkesir
    Evet arkadaşın söylediklerine kulak asmakta fayda var. Bu işi 4-5 senelik sürece yaymadan güzel gelişim hayal gibi. 1 yılı tamamladığınızda zaten sizin beslenme denilen olay yaşam tarzınız oluyor; şeker hayatınızdan çıkmış, kahvaltısız güne başlamayan bir bireye dönüşmüş oluyorsunuz. Arkadaşlar Bulk döneminde öğün sayınız artacak kalori miktarınız artacak buna bağlı olarak antreman programlarınız press ağırlıklı, çok set, az tekrar şeklinde bir stil uygulamalısınız.

12. dravenlike

dravenlike Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Cok guzel yazmissiniz peki ölculerim 7 aya gore iyimi sizce bende tam 10 kg hedefledim fakat metabolizmam cok hizli calisiyor bende clean bulk yapmayi dusunuyorum yag orani olabildigince az istoyorum zaten yagla pek bi sorunum yok natural vucut en temizi ve uzun sureli olarak kalici bir vucut insa etmis oluyoruz suplement olarak sadece protein tozu kullaniyorum bugunde hardline kreatin siparisi verim diyorum

13. Cengizhan CAN

Cengizhan CAN Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Balıkesir
    Boyunuza göre kilonuz az. 85'i hedef olarak belirleyin 3 sene sonunda yağ oranınız düşük aynı zamanda kilonuz 85 olur. Bu iş sabır işi unutmayın. Benim vücut tipimde metabolizması hızlı çalışan. 181 boy 76 kiloyum. Hedefim 80 :) yağ oranım çok düşük ama kaçtır bilmiyorum.

Bu arada bulk döneminde glutamini de tavsiye ederim. Ayrıca kalori açığını tamamlamak adına karbonhidrat tozu (saf) tüketebilirsin. Ben o kadar yiyorum ki wc den çıkamıyorum. :)

14. dravenlike

dravenlike Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    :) Okadar butcem yok malum uni ogrencisiyim peki glutaminmi tavsiye edersiniz kreatinmi ? Suanlik 80 i hedefledim 80 kg olduktan sonra tatmin olmazsam 85 i hedeflerim yavas yavas ama emin adimlarla ilerlemek iyidir:)

15. Cengizhan CAN

Cengizhan CAN Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Balıkesir
    Hangi marka whey kullanıyordunuz ?

16. dravenlike

dravenlike Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Optimum gold

17. Cengizhan CAN

Cengizhan CAN Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Balıkesir
    Onun içerisindeki glutamin yetmese de idare eder cinsten. Sabah kalkar kalkmaz 1 ölçek almayı ihmal etmeyiniz. Kreatin konusuna gelince ben devamlı kullanıyorum öyle yükleme yada dinlenme yapmıyorum fakat bol su tüketmeni tavsiye ediyorum.

18. dravenlike

dravenlike Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Peki clean bulk döneminde antereman sistemi nasil olmali 2 gun gidip 1 gun dinleniyorum ben

19. Cengizhan CAN

Cengizhan CAN Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Balıkesir
    1 gün gidip 1 gün dinlenebilirsin. Set sayısı fazla tekrar sayısı az olmalı. Kas büyüteceksin. Press hareketleri ağırlıklı olacak. Ben göğüs 4 hareket yapıyorum. 8 set 5-6 tekrar şeklinde.

20. Birpol

Birpol Üye

Beğenileri:
    393
    Ödül Puanları:
    73
    Creatin alabilirsin yada universal gh max alabilirsin amino ve protein tozu olmazsa olmaz.bu işin sonu yok argininde alabilirsin tabi bütçeyle alakalı 7 aya göre ölçülerin gayet iyi bence kilo işinide çözersen daha iyi bir hacim yakalarsın.
    Benimde keşke metabolizma hızlı olsa benimde 5-6 kilo fazlam var şuan ama kas kilom fazla geçen ay yine 2 kilo kastan almışım zaten dünya rekoru 5 kiloymuş bakalım rekor kırabilecekmiyiz

Sayfayı Paylaş