bulk dönemi supplement tavsiyesi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ebbx41 tarafından 24 Ekim 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. ebbx41

ebbx41 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    1.95 boyunda 98kg dayım. yas 23. belirli bi spor zeminim var yaklaşık 10sene yüzme yaptım. vg de ise 1 yılımı doldurmuş bulunmaktayım. ilk supplement kullanımım olucak vg dönemim boyunca. sizlerden bulk dönemim için oluşturdugum supplement kombinasyonumu degerlendirmenizi istiyorum. boy uzun oldugu için tamamen zorlayıcı bi dönem olucak.
    ilk kombinasyon:whey protein+bcaa+gluıtamin+kreatin+preworkout+vitaminler(magnezyum,cinko,demir)+efa one(balık yağı)
    ikinci kombinasyon: whey protein+bcaa+kreatin+tribulus+alanine yada arjinin
    1yıldır supplementsiz yaptım ve kullanmak icin tavsiye istediğimde her kafadan bi ses cıkıyor. araştırdıgım ve okudugum kadarıyla 2 cesit kombinasyon yaptım. okuyup degerlendırmeniz varsa tavsiye ve kombinasyonlarınızı paylaşırsanız sevınırım

2. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    İlk kombin daha iyi gibi

3. DewiLCraFT

DewiLCraFT Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğretmen
    Whey bcaa glutamin kreatin kombini daha iyi b8r secim olur gibi duruyor.

4. Taylan3

Taylan3 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    natural isen whey bcaa kreatin gerisi boş bence* kalan paranla beslenmeni güçlendir daha çok yarar.

ozn61 bunu beğendi.
  5. ebbx41

ebbx41 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bi yere kadar ilerleyebildim natural olarak. sanırım kasım ayı başında whey protein+bcaa+kreatin+glutamin+beta arginin şeklinde ilerlicem kalan parayıda beslenmeye yönelticem belki balık yağı ile multivitaamini ekstra ekleyebilirim. 98 99kg yum 110 kg a temiz bi sekılde ulasmak istiyorum. uzun boyun dezavantajıda cok fazla özellikle cok fazla kalori almam gerekiyor. bi hayli zorlayıcı 1 senede 86kg dan 98 olabildim %15 %20 arası gidip geliyor yağ oranım hatta şu aralar baya dirty bulk oldu. bi sekilde d deteğe ve tecrübeli arkadaslardan tavsiyesine ihtiyacım var.

6. DewiLCraFT

DewiLCraFT Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğretmen
    Bir foto koyarsan yardimci olabilirler

7. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Öncelikle glutamin bulk dönemlerinde çok mantıklı bir tercih olmaz.Eğer maddi imkanlar iyise kullanılabilir ancak etkisi çok çok minimal kalacaktır.Arjinin yerine ise citrulline daha iyi bir tercih olur.Citrulline alırken bir miktar glikoz(5-6 gr civarı) ve kafein alındığında sinerjik etki görülmekte.Protein tozu içerik bakımından 4-5 gr bcaa içeriyorsa ayrıyeten almak çok etkili olmayacaktır.
    Zaten glutamin-bcaa katabolik etkiyi azaltmak için kullanılır.Bulk dönemi yüksek kalorili beslenmede aminoasit eksiği hissediliyorsa beslenme sorunlu demektir bu eksik için supllement alınmamalı.
    Multivitaminler genelde işlevsiz kalıyorlar.Sporcuların günlük vitamin-mineral ihtiyacı ve multivitamin içerikleri karşılaştırıldığında bir çok mikro değeri karşılamamakta.Bulkta sebze yemek ne kadar zor gelse de günlük sebze tüketimini ihmal etmeden birkaç kilit vitamim-mineral takviyesi(çinko-magnezyum-d vitamini gibi) ile mikro değerler rahatlıkla alınabilir.

8. Uniq stro

Uniq stro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Dostum bence protein ve creatin senin kısa zamanda kilo almanı sağlar. Tabiki nasıl kullanıcagında onemli. Vitamin desteği almanda fayda var tabiki daha dirençli olman için. Aynı zamanda meysım sebze meyvelerinide ihmal etmemelisin. Minarellere gelirsek sadece magnezyum takviyesi öneririm, diğerleri için yeşil yapraklı ne bulsan ye derim. Diğer arkadaşlar gulutamin ve bcaa için acıklama yapmışlar.
    Testobooster lar içinse piyasada beklenen etkiyi yapan çok az ürün var. Eger yurtdısından getirebiliyorsan olur.

9. ebbx41

ebbx41 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bu resimde 85 86kg civariyim temmuz ayı başıydı sanırm yada yazın başı emin değilim.
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Ekim 2018 ---

buda güncel 1 hafta önce cekmıstım 97kg yum.
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Ekim 2018 ---
    3000+ kalori üstüne her zman cıkıyorum yeme içmede sıkıntı yok. sebze meyve protein alımım cok düzenli. beslenme konusunda hiç bi problemim olmuyor. bazı gunler cok nadir aksıyor yogunlugumdan dolayı. sanırım kasım ayında whey protein + bcaa + kreatin + glutamin + preworkout(c4 yada bsn nonxplode olucak ikisinden biri) . + para ekstra kalırsa magnezyum cinko,efa one(balık yağı) ve d3 vitamini takviyesi alıcam. sizce nasıl ?

10. furkan yücel61

furkan yücel61 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba öncelikle protein filan bunları supplementsiz de karşılıya bilirsin ama creatin i karşılaman zor bulk döneminde benimde kullandığım tek supplementtir öneririm

11. ebbx41

ebbx41 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    whey protein + kreatin+ glutamin+ bcaa+balık yağı+d vitamini+zma ve predator preworkout kullanıyorum suan için güncel kilom 103 105 arası seyreliyor. iyi gidiyor ama biraz yağlandım. hedefim marta kadar 115kg üstü olmak güncel olarak ara ara paylaşırım durumumu.
    edit: split olarak
    gogus arka kol
    sırt on kol
    omuz karın
    bacak karın calısıyorum. haftanın 4 5 günü salona gidiyorum. ekstra olarak haftada 2 gün olmak üzere 15 ile 25er dk arası kardiyo yapıyorum.

Sayfayı Paylaş