Bulk dönemi kilo alma ile ilgili..

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve brkcnful tarafından 2 Ağustos 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. brkcnful

brkcnful Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Selam dostlar .benim sormak istediğim bulk dönemimdeyim ve kilo almak istiyorum fakat bu kiloyu alırken yağ oranına ne kadar dikkat etmeliyiz .yağ olmadan kilo alabilirmiyiz? Yani sonuçta bulkdayız ve şişmemiz lazım ve çok yiğcez ama yağ da bizim için kötü sırf karbonhdrt ve protein ağırlıklı mı beslenmemiz lazım .zaten definasyonda yağları ykmicakmıyız ve bu bizi zorlamazmı?
    Kafam cok karıstı ne yapılmalı ?
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Ağustos 2017 ---
    Abanıyımmı yemeğe yani .sonuçta definasyon var

2. dgregh

dgregh Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    Yağlanmadan kilo almak mümkün değil (kas alarak gıdım gıdım ilerlemek dışında :) ) vücudun kütle olarak artması için fazla besinleri depolaması lazım. Bundan sonrası kendi görüşüm bu sporla uğraşan biri ben bulktayım bana dokunmayın kapşonluyla antreman yaparım beni define olduktan sonra görün demesi bana saçma geliyor. Hacim kazanmak istiyorsanız almanız gereken kalorinin %10 üzerine çıkın bu sayede yağlanma minimize edilebilir. Bununla birlikte kardiyoda eklemenizi öneririm. Bir anda bulk dönemine girip yağlı biri olarak çıkıp define için ekstra çaba harcamanızdan ziyade adım adım hacim artışı sağlamanız sizin için daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. 1 hafta %10 artışı deneyin veya 15 20 , 750gr 1 kilo civarı bir artış görürseniz böyle ilerleyin maksimum 1 kilo almak normal sayılır. Bundan sonrası için ise kilo artışı 500gr olana kadar ilerleyin hacim kazandıkça vücudun kalori ihtiyacı artacaktır. Bu miktarı arttırarak giderseniz daha faydalı olacaktır şeklinde düşünüyorum. Dediğim gibi bu benim görüşüm bu sporda tek doğru yok. Kendisi deneyip daha farklı şekilde sonuca ulaşan arkadaşlar da yazarsa sevinirim. İyi forumlar

CODY1 bunu beğendi.
  3. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Zaten definisyona gireceğim diye her şeyi tüketmen veya haftada 0.5-1 kg dan fazla ağırlık kaybı sağlaman kazanacağın yağ kütlesini artırır. Ortalama 3 kg kas, 1 kg yağ kazanarak ilerliyorsan doğru yapıyorsundur.

4. brkcnful

brkcnful Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Kas ağırlığını nasıl ölçebilirim ? 42,6 kas oranım eczanede ölçtürmüstüm .Ama anladığım siz kalori ihtiyacının üstüne çık faslada abanma diyorsınız yani ?

5. KaslıAyı

KaslıAyı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Bn.Telekom
    Yer:
    İstanbul
    Yağ senin için kötü değil güzel kardeşim sen gidipde zararlı yağları tüketirsen ozaman senin için kötü olur.
    Yağı tamamen kesmek doğru değil çünkü vücudun yağada ihtiyacı var fakat zararlı değil yararlı yağlar örneğin hindistan cevizi yağı, cevizin fındığın yağı, zeytin yağı vs. bunlar sağlıklı yağlardır.
    Aynı şey karbonhidrat içinde geçerli basit karbonhidrat alınmamalı kompleks karb alınmalı yani çikolata değilde bulgur vs.
    Temiz bi bulk dönemi geçirirsen definasyonda daha az yağ ile uğraşırsın.

6. brkcnful

brkcnful Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Tam olarak beklediğim cevap diyebilirm .genede asırıya kacılmamalı sanırım .yani kafamı karıstıran ana öğünde pilav var ve her zaman yağlı olarak teecih etsek sıkıntı olurmu sonuçta yararlı yağ:/

7. madmax29

madmax29 Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    dostum ne bulk nede definasyonda...kalori sayımı ve makro hesabı yapılmadan sonuç alamassın...göz kararı az veya çok yemekle olmaz bu iş

8. KaslıAyı

KaslıAyı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Bn.Telekom
    Yer:
    İstanbul
    Yağında bi ölçüsü var günlük alman gereken yağ kalorinin %25'i kadar olmalı zeytinyağıyla yapıyosan yiyebilirsin ama annenin veyahut her kim yapıyorsa pilava koyulan margarin veya ayçiçek yağı yararlı yağ değil

Sayfayı Paylaş