Bulk Dönemi Hakkında Bir Kaç Sorumu Cevaplar mısınız?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Nicomedia41 tarafından 3 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Nicomedia41

Nicomedia41 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Kocaeli
    arkadaşlar bulk döneminde neden karın çalışılmaz? Haftada 1 kez 10dk'lık sert bir karın antremanından ne zarar gelebilir ki?hemde definasyona başladığımızda işimiz çok daha kolaylaşmış olur.

Ayrıca salondaki hocam Z-bar ile çeneye çekiş (Upright Row) haraketini sırt antremanında yapıyor, ben ise omuz antremanımda arka trapez ve arka omuz kaslarını çalıştırma amaçlı yapıyorum sizce hangimiz yaptığı daha doğru?

Birde tek bölge şeklinde çalışıyorum ve bulk döneminde büyük kaslar için kaç haraket girmeliyiz? Salondaki prof. abilerden bitanesi göğüse 9 haraket giriyor. Neden öle yaptığını sorduğumda "bulk döneminde zaten fazla kalori aldığımız için vücut 9 haraketi kaldırabiliyor ama definasyon döneminde az kalorili beslendiğimiz kas kaybı olabilir" gibisinden bir açıklama yaptı. sizce bu doğru mu?

2. oculusmaker

oculusmaker Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    -Dar tutup cene altina kadar cekersen trapez calistirir.Genis tutup goguse kadar cekersen omuzlar(yan) calisir.Daha da cekersen tricepslere vurur.
    -Bulk doneminde de abs calisabilirsin.Dogrusu da odur zaten.Abs'lerde sonucta kas olduguna gore calistirmamak yanlistir.
    -Her insanin vucudu farkli antrenmanlara farkli tepki verir.Bulk doneminde aldigin kalori itibariyle cok daha enerjik olursun.Fakat yine de bir bolgeye 9 hareket girmeyi son derece mantiksiz buluyorum.Kanaatimce bir bolgeye bu kadar fazla hareketle girmek yarardan cok zarara yol acacaktir.

Nicomedia41 bunu beğendi.
  3. Nicomedia41

Nicomedia41 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Kocaeli

sizce Upright Row'u omuz antremanında mı yoksa sırt antremanımda mı yapmam daha yararlı olur? (Dar tutarak trapez için yapıyorum)
    ayrıca bulk döneminde örneğin göğüse 5 haraket yeterli midir?

4. oculusmaker

oculusmaker Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    -Omuz veya sirt gununde calisabilirsin sahsen sirt gununde calisiyorum nedeniyse omuz calistigim gunler daha agir gecmesi.
    -5 hareket yeterince makul.15-16 set idealdir.Simdiye kadar bir bolge icin toplam 22 setin uzerinde calisan gormedim sahsen.

Nicomedia41 bunu beğendi.
  5. ozaner

ozaner Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Omuzda ideal kaç settir net bir bilgin var mi ?

6. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Upright row sakıncalı bir egzersizdir, uzun vadede omuz ekleminizi sakatlayabilir.Yok illa yapacağım diyorsanız da bu bir omuz egzersizidir, omuz antrenmanına dahil edilmesi gerekir. Bulk döneminde egzersiz ve set sayısı düşük olmalı, 1 temel egzersiz ve destekleyici 2 izole egzersiz yeterli olur, set sayısı da 10' un üstüne çıkmamalı. Omuz çok yönlü bir kas olduğu için 10 set çalışılabilir, 4 seti temel olmak üzere 2 - 2 - 2 izole egzersiz yeterlidir. Press hareketlerinde 8 tekrarın üstüne çıkmayın, yana açış vs. egzersizlerinde de 10 tekrarın altına inmeyin.

7. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş