1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Bulk Dönemi Bilançosu(Günlük+Foto)

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve zigbog tarafından 26 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 41 üye.
  1. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    benim bu konuda ki özlü sözüm;
    "fiziksel gelişimim zihinsel gelişimimin yansımasıdır". Çünkü bodybuilding'de önemli olan vücut gelişi gibi gözüksede zihinsel gelişimde çok önemlidir. Zihnen bir bodybuilder, bodybuilder değilse bir yerden sonra bodybuilding hayatı biter. ;) Benim içim bodybuilding ilk zamanlar vücutgeliştirme idi ama artık zihinsel gelişimdir.thums:thums:

mjacksonwithus bunu beğendi.
  2. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşlar en güncel fotolarım. 87kiloyken. Sırt pozu 5-6 hafta önceki bir fotodur. Yeni fotoları da yakınlarda eklemeye çalışacağım. Fotolar net değil telefonla çekiyorum. Eğer pinti bir arkadaşımı ikna edebilirsem foto makinesini alıcam net ve güzel fotolar çekip ayrıntılı bir ekleme yapıcam.a32

Bulabildiğim en düzgün ve güncel fotolar bunlar malesef;

mjacksonwithus bunu beğendi.
  3. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Omuzlar ve bıcepsler ıyı gorunuyor.. Kanatlara sankı bıraz daha hacım ve genıslık katabılırsın dıye dusunuyorum ılk bulk-defıne donemınden daha genıs degıl gıbı geldı bana ama fotonun azızlıgı de olabılır.. Yınede sert rowlara agırlık ver derım.. Dumbell row ve dar tutus lat pulldown kanatları asagıya uzatmanda yardımcı olacaktır.. Fakat kanattakı durgunluga ragmen belın sankı daha ıncelmıs gıbı geldı bana.. Mıde ve gogusude hallettıysen vucut ıyı olmustur..

Basarılar dılerım kardesım.. O kadar zamandır konusuruz, konuna yorum yapmak bugune kısmetmıs.. :)

zigbog bunu beğendi.
  4. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Tespitlerin çok doğru. Geçen bulk döneminden şimdiye kadar toplam 4-5 defa kanat çalıştım. Yani kanatlara fazla yüklenemedim. Yeni salonumda da lat çekiş makinasının 2 defa ipini kopartınca artık kullanmıyorum:D. Barfiks çekmeye başladım. dumbell row hareketine de başladım. En iyi hacim göğüslerimde oldu aslında. Çünkü cidden büyük eksiklik vardı. Hiç aksatmadan hemen hemen her pazartesi göğüs çalıştım. ;) Dediğim gibi artık aşırı bir hacim dönemine girmeyi düşünmüyorum. Sadece koruma antrenmanları ve yılda 2-3 ay vücuttaki eksik kısımları rötüşleme amaçlı hacim programları uygulayacağım... Yorumundan ötürü teşekkürler thums:

5. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    tebrik ederim öncelikle. bana en iyi cevap veren bölgen omuz gibi gözüktü bu arada kanatlar zayıf göründü diyecektimki yorumunu gördüm zamanla onlarında gelişmiş haliyle çekilmiş fotolarınıda görürüz umarım

zigbog bunu beğendi.
  6. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    evet, omuzlara gereken özeni gösteremiyorum bile ama çok güzel yanıt veriyor. Kanatlar da öyle ama çalışmayı biraz ihmal ettim sanırım:eek:. İnşallah o fotolarıda ekleriz bir gün:)

7. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    zigbog tebrikler bence cok iyi bir bulk donemi olmus gorunen o ki bu defa cok az yaglanmissin. ilk bulk fotonda baya yagliydin ama iyi yakmistin yaglarini.

zigbog bunu beğendi.
  8. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Teşekkürler. Biraz yağlandım yine o da en başlarda düzensizlikten oldu. Tabii ki ilk döneme nazaran definasyon dönemimden kalma üst vücut fitliği var ama benim sorun belimde çok çabuk yağlanıyor zor eriyor. Ama son 3 aydır yağlanmıyorum hatta biraz yağ yakımı oldu. Vücudum çok su tutu bu aralar creatinden. Bu haftayı saymazsam 5 hafta sonra ayrıntılı bir foto ekliycem. Yine birkaç foto çektik ama görüntü kötü ondan belki onları koymam.

9. Sahoo

Sahoo Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    güzel iyi çalışmıssın onur çalışmaya devam : )

zigbog bunu beğendi.
  10. wearyfeat

wearyfeat Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    şevkini kırmak istemem ama böyle bir görüntü için çok masraf yapmıssın.elde var sıfır diyebilirim.istediğine kavusursun umarım...

zigbog bunu beğendi.
  11. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    şevkim kolay kolay kırılmaz ;) her türlü yoruma açığım görüşlerine saygı duyarım. Ama hangi resim ve masrafı karşılaştırdınız onu açık yazmamışsınız. İstediğime kavuştum sayılır. Umarım sende ulaşırsın thums:

12. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    sanırım ilk sayfadaki suplementleri kastediyor arkadaş.Ki bu konunun yorumu ilk sayfalarda yapıldı.bence de gereksizdi tabi,doğal beslenmeyle de halledebilirdin bu hacmi diye düşünüyorum

zigbog bunu beğendi.
  13. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Evet, oradakiler gereksizdi doğru ama sonuç sıfır değil bence. Fotolar ne kadar iyi görünüyor bilmiyorum. Fakat sonuçlar benim için tadmin edici. 3 senelik dolu dolu bir değişim değil tamam ama zaten bunu yukarıda da açıkladım.;)

Berkthagar bunu beğendi.
  14. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    omuz ve bicepsler güzel duruyo arkadaşlar ne bekliyo 3 yılda onu anlayamadım başarılar dilerim.

zigbog bunu beğendi.
  15. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    cadocx, teşekkürler. Herkesin bu spordan beklentisi farklı sanırım. :)

Arkadaşlar artık yavaş yavaş yağ, tuz ve şekeri gerekmedikçe almamaya çalışıyorum. Kilom 97 oldu. Su atımı ve belki birazda yağ yakımıdır ama %95su atımıdır. Creatine kullanımını kesmiştim. Şimdi tekrar başladım 5 hafta sonunda onuda bırakıcam ve resmi olarak definasyon dönemine başlıycam. 5. hafta sonunda inşallah bir kaç foto ekleyebilirim. :(

cadocx bunu beğendi.
  16. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    bence kiloya göre biraz dha ölcüler iyi olabilirdi birde en basta kullandıkların filan bayagı bir supplement kullanmıssın

ama sunu söyleyeyim tam bulk oldugunu yakalanmamıs cünkü kilonun artması ile ölcüler fazla etkilenmemiş simdi define olmaya calısırsan hacim kaybı cok büyük olacaktır

bence bir süre protein agırlıklı karbo az miktarda alırsan birazda 30 dk gecmicek sekilde yüüryüs vss yaparsan hem ölcü kaybı az olur hemde fazla kilolar gidebilir direk sıkı bir diet yaparsan kayıp byüyük oalcaktır

zigbog bunu beğendi.
  17. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    arkadaşım direk ağır bir diete girmiyeceğimi yavaş yavaş definasyonu sertleştireceğimi definasyon başalığımda yazmıştım linki;
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/definasyon-d-nemi-t24009.html?t=24009

Kiloma göre ölçülerim nasıl daha iyi olabilirdi anlayamadım :D 20kg. yağ var vücudumda. 20kg. yağı yaksam 78-80kg. civarı define halim olucak. Demek istediğin pek anlayamadım. Definasyon ile ilgili önerin var ise bu başlığa yazabilirsin ;) Deinasyon başlığımda gereken bilgileri verdim.

18. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşlar iki arada bir derede sırt pozu çekebildim hele şükür:D. 1. fotoda baş parmağım sakat diye gayri ihtiyari yan yağlarımı saklamışım. Onun için 2. fotoyuda koyuyorum. Yanıltıcı olmasın. :)

2-3 hafta sonra komple bir foto çekicem inşallah. yine bu başlıkta paylaşıcam.thums:

Berkthagar bunu beğendi.
  19. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    belde inceldimi tam v-type denen vücuda kavuşcaksın gayet güzel

zigbog bunu beğendi.
  20. year2004

year2004 Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Bence gayet güzel. Ama biraz daha sırt olursa daha güzel olur. Sırtta barfix mi yoksa lat makina mı yapıyorsun?

zigbog bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş