BULK DÖNEMİNDE KİLO ALAMIYORUM

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve tolga0nline tarafından 29 Ocak 2021 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. tolga0nline

tolga0nline Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hepinize merhaba bulk dönemine girdim ve şuana kadar 5 kilo aldım fakat bulka devam ettiğim halde 2 haftaya yakındır kilo artışı görmüyorum bu nedir yardım edermisiniz

2. Logannn

Logannn Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    53
    Kilo aldığın için vücut artık daha fazla kalori ihtiyacı duyuyor. Aldığın kaloriyi arttır, tekrar kilo alırsın. Sonra tekrar durur, tekrar arttıracaksın. İstediğin noktaya kadar böyle ilerleyeceksin

tolga0nline bunu beğendi.
  3. tolga0nline

tolga0nline Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    anladım teşekkür ederim fakat zaten 4binle açılış yaptım daha ne kadar arttırabilirim?

4. albek

albek Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    4 bin çok fazla boy ve kilon kaç, yağ oranın nasıl

5. tolga0nline

tolga0nline Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Boy 1.82 civarları kilom 80.5 falan denk geliyo yağ oranımda tahminen %14 falan fakat sadece belimde var onun dışında karında vesayre yağlanma yok

6. albek

albek Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    Bende sizin değerlere yakınım ve 3bin kaloriyle bulka başladım. Her hafta 1 kilo artışı oldu. Belki sizin günlük aktivite miktarınız vs. kurtarmıyor. 300 kalori daha fazla yemeye çalışın, haftalık kilo takibine bakın değişim olacak mı.

7. tolga0nline

tolga0nline Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yüklenicez bakalım sadece kilonun 1-2 haftada aynı olduğunu görünce insanı üzüyor

8. Logannn

Logannn Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    53
    herkesin metabolizması aynı hızda çalışmıyor. ben 172 boy 64 kiloyum 3000 kaloride kilo alamıyorum 3200-3300 ile 4 haftada 1-2 kilo alabiliyorum. yağ oranım da 12 falandır. evden de çıkmıyorum günlük aktivitem sizden fazla olamaz yani :D

9. Blacx05

Blacx05 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam napicaz boyle bendede durum 1.71 kilo 52 yok olmuyor 3.100 kalori civari alirsam ayda 1-2 kilo alabiliyorum gecen iki gun bi ogun atladim art arda kilo gitmis 200-300 gr cildirdim bi saglik problemimiz olabilir mi ko bende yatiyorum oyle cok aktivitem yok

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

10. tolga0nline

tolga0nline Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    1 hafta falan sadece kilonu korumaya çalış ardından kalorini 3.500-3.700'lere çıkar. Eğer bir gelişim görmezsen doktora görünebililirsin

11. Logannn

Logannn Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    53
    Ben yaklaşık 3 aydır yüksek karb besleniyorum, çok su içiyorum, omega3, kahve, acı biber, 6 gün antrenman vs çok hızlandı metabolizma. sen benden 12 kilo daha zayıf biri olarak aynı kaloride alıyorsun benimle ve kilo alamıyorsan doktora görünmen de fayda var. 52 kilo için 3000 kaloride kilo alamamak cidden düşündürücü. Ben 52 kiloyken çok rahat kilo alıyordum çünkü. ha ama ayda 1-2 alabiliyorsan yine hormonal bozukluk olduğunu düşünmüyorum çünkü alıyormuşsun. ancak yine de için rahat etmesi icin doktora gidebilirsin

12. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kilo verme gibi düşün ilk başta hızlı alırsın sonra yavaşlar. Burada ciddi bir kalori takibi yapman gerekir. Açılışı 4 bin ile yaptıysan bir hafta veya iki hafta daha devam et, ancak aktivitelerine ve günlük tahnmini kalori açığını iyi hesapla oradan bak bakalım kalori fazlan veya açığın kaç ona göre ekleme yaparsın. Fütursuzca kilo alacağım diye ekleme yapmaktan kaçın yaz geliyor sonra yağlardan nasıl kurtulurum diye kara kara düşünürsün.

Sayfayı Paylaş