Bulk beslenme programım , bazı konularda yardım !

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ArdaFit tarafından 8 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Başlıkta da belirttiğim gibi önümüzdeki 6-7 ay belki daha fazla süre temiz kas kütlesi kazanmaya çalışacağım fakat daha önce beslenme programı hazırlamadım , biraz araştırma yaptım ve günlük kilomu korumak için almam gereken kalori 2914 çıktı. Bu arada boyum 186 kilom 73. Bende baktım internetten haftada 1 kg almam için 4000 kalori falan almam gerekiyordu , bir anda o kadar fazla kalori almak istemediğim ve yavaş yavaş kaloriyi arttırmak istediğim için başlangıçta kaloriyi 3250 olarak aldım.

Çoğu yerde kilomun 2 katı gibi bir protein almam gerektiğini duyduğum için proteini ortalama 2 katı aldım yani 138 gram bu da 552 kaloriye denk geliyor ve kalorinin %17 si oluyor. Yağı ise %27.5 aldım 99 gram oluyor ve 893 kalori ediyor. Karbonhidrat ise %55.5 , 1803 kalori ve 450 gram ediyor.

Benim sormak istediğim sizce bu oranlar iyi mi yani bu yüzdelerle alacağım kaliteli besinlerle temiz bir bulk yapabilir miyim? Dediğim gibi ilk defa kendime beslenme programı hazırladığım için hatam olabilir. Antrenman olarakta haftada 3 gün fullbody , 3 gün karın 1 gün off şeklinde yapmayı uygun gördüm.

2. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Oranlar dedigin gibi camiada kabul goren oranlar. Dogru kaynaklardan arastirmissin. Protein 1.5-2.0 kati arasi olacak. Sen 2 kati alabilirsin sorun yok. Bazi gunler atiyorum 1.7de kalirsan yani daha haz alirsan kafana takmana gerek yok sadece.

Onun disinda yag orani da guzel. Ben sorun gormedim.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

respect2us.23 bunu beğendi.
  3. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Teşekkür ederim birde bu yağı karbonhidratı proteini eşit bölmek zorundamıyım öğünlere yani atıyorum 140 gram protein tüketicem ya bide günde 5 öğün yiyorum diyelim bunu 5 bölmelimiyim yoksa mesela sabah 60gram protein alsam bir fark olurmu ?

4. HsynTR

HsynTR Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kayseri
    Bölmek zorunda değilsin ancak bölersen daha iyi olur kardeşim,mesela ON günü protein i antrenmandan sonra almanı tavsiye ederim,Sabahları ise karbonhidrat ağırlıklı beslen.

5. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Antrenman sonrası bol proteinli bir öğün daima oluyor zaten ve tavsiye için teşekkürler yani bazıları 30gramdan fazla protein belli bir saate anca sindiriliyor falan diyordu bunun doğrulugunu sorguladım aslında

6. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Eger imkan varsa 140 gr 4e bolunebiljr. 40x3 + 20x1. Bu 20grda antreman oncesi veya sonrasi ara ogunun olur. 5e 6ya bolmene gerek yok. Definisyondaysan bolmemen daha iyi olur zaten.

Kh yag esit bolebilirsin. Veya biraz daha hassas davranip 60-40 gibi bir oran yapabilirsin. Khnin 60%ini gunduz alirken 40%ini aksam saatlerde alirsin. Tam tersi de yag icin gecerli.

Yani proteinde 40gri gecmemeye calis. 60gri kesinlikle gecme. Hassas davranma imkani varsa 20-40 arasi alirsan daha iyi olur. Ama sen 60da alsan vucut bir sekilde yolunu bulup onu sindiriyor.

Onbinlerce yildir hayatta kalabilmis bir canlidan bahsediyoruz

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ArdaFit bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş