bulk a devam mı definasyon mu?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve jıedassin01 tarafından 16 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. jıedassin01

jıedassin01 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar

arkadaslar forumunuzdan cok onemli bilgiler edindim oncelikle bunu n için çok teşekkür ediyorum.sorularıma gelince . 1,66 boyum 52 kiloyum
    5 ay önce 45 kiloydum karar verip 52 kilo ya kadar ulastım ama göbek bölgemde yağlanma oldu o kadar fazla deil ama adelerimin hiç biri gözükmüyor 2 aydır bb yapıyorum.malum önümüz kış ben definasyon mu yoksa bulk a devam mı kara veremedim.
    definasyon yaparsam kışın kimseye kaslarımı gostermiyeceğim ama her gun body e gittiğimde kendime baktıgımda vucudun gelişmemiş oldugunu hissediyorum.bulk yapsam kütle artacak bununla birlikte yağlanmada artacak ne yapacam bilmiyorum.
    şimdi protein agırlıklı bir diet yapıorm(

Sabah
    -4 yumurta beyazı
    -100 ml cornflakes
    -100 gr peynir
    -1-2 dilim ekmek
    -1 muz

ara
    -eti litalif
    (burada ant a gidiyorum)
    öglen
    -1 tabak dolusu makarna
    -salata
    -1 ton balıgı

ara
    -2 yumurta
    -light sandviç ekmeğine domates zeytien ve kaşar

akşam
    -1 tabak tavuk,ızgara et(dana eti) veya sebze yemeği
    -1 tabak makarna
    -salata

gece
    -light sandviç ekmeğine domates zeytien ve kaşar)
    eger sizin önerileriniz bulk vaya definasyon yaparsam bu programa devam edeyim mi yoksa eklemeler vaya cıkartmalar yapayim mi?peki definasyon yapar isem beslenmenin yanında kosu dısında yapacağım baska püf noktalar veya baska hareketler var mı?

not: bu bölüme açtım çünkü yapacagım hareketler ile de ilgili sorularım vardı.

şimdiden çok teşekkür ediyorum.

saygılarımla...

Son düzenleme: 16 Eylül 2009
  2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    sorularınız beslenme,antreman karışık ve 2 aylık vg.ci olduğunuz için buraya taşıdım..

burdan devam edebilirsiniz..

3. jıedassin01

jıedassin01 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    dogru yere taşıdıgınız için sağolun ben tam karar verememiştim de

4. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Bulk dönemine girmek yağ deposu olmak demek değil zaten.
    Kış aylarında genel kanı kas kütlesi kazanmak yönündedir, bunu yaparken de belli oranda yağlanmak kaçınılmazdır.

Programınızı daha dikkatli oluşturursanız bu yağlanmayı minimumda tutabilirsiniz.
    Mesela programınızda yatmadan önce tükettiğiniz bir sandvic var, bunu tüketmeniz yağlanma riskinizi artırır.
    Oysa günün ikinci yarısında karbo alımını azaltıp yatmaya yakın sıfırlarsanız, bu riski azaltırsınız.

Kahvaltıda 100ml değil, 100 gram olarak yulaf veya tam tahıllı gevrekler tüketiniz. Basit şekerli mısır gevrekleri idman performansınıza olumsuz yansır ve yağlanma riskinizi artırır.
    Bunun yanında tüketeceğiniz ekmeği de beyaz değil, siyah veya tam tahıllı seçmelisiniz.
    Bunlar glisemiks endeksi düşük, kaliteli kompleks karbolardır ve verdikleri enerjiyi kademeli olarak verirler.
    Bu ise stabil kan şekeri ve insülin seviyeleri demektir.

Kahvaltı gibi ana öğünlerde protein alımınızı da artırmalısınız.
    4 yumurta beyazı sayısını artırabilir veya lor peyniri gibi diğer protein kaynaklarını öğüne ekleyebilirsiniz.
    Kahvaltıda 30-40 gram protein almaya çalışın.

Akşam ve gece öğününde ise dediğim gibi kompleks karboyu azaltabilirsiniz. (Makarna, sandvic vb...)

Bunun dışında ise protein kaynaklarını yağsız seçerseniz (yağsız tavuk, yağsız kaşar veya yağsız lor...) yağlanma riskinizi düşürürsünüz.

5. jıedassin01

jıedassin01 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    cevabınız için teşekkür ediyorum peki bunları yaparsam yine kilo alınmın gerçekleştirebilir miyim yoksa sadece protein bazında mı bir artış olur sadece?

saygılarımla...

6. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Bunları disiplinli idmanlarla birleştirirseniz minimum yağlanmayla kütle kazanmaya başlarsınız.

7. jıedassin01

jıedassin01 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    cok teşşekurler ama su anda bu diyeti 2 haftadır uyguluyorum aç karnına kilom dun sabah 51 iken su anda 20.5 kiloyum neden acaba(set tekrar sayıları 3*10 yapıorm haftada 1 1 kilo arttırıyorum?

Saygılarımla

Sayfayı Paylaş