Bulgur Haşlamasının Besin Değerleri

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Ozyah tarafından 15 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Ozyah

Ozyah Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar Merhaba Öncelikle Şunu Belirteyim Kilo Kontrolü Ve Yağ Yakma Dönemindeyim Hem Kalori Sayıyorum Hem Hem Makrolarımı Hesaplıyorum Ve 2 Ana Öğünümde de Bulunan Bulgur Hakkında Bugün Yanılgıya Düştüğümü Anladım. Her Sitede Kalorisi Ve Karbonhidratı Farklı Yazıyor. Bulgurdan Gelen Yağ Ve Proteini Önemsemiyorum Ama Karbonhidrat Miktarı Gerçekten Önemli Çünkü Benim Gibi Sadece Günlük Karbo İhtiyacını Bulgurdan Alıcak Diyetteki Biri İçin Bu Hayati Önem Taşıyor Şimdi Bulguru Nasıl Yaptığımdan Bahsedeyim. Hassas Terazim Var 100 Gr Pişmemiş Bulgura 150 Ml Su Ekleyip Sadece İkisini Haşlıyorum Sonrada Üstüne Pul Biber Baharat Falan Atıp Tüketiyorum Yağ Yok Salça Biber Falan Kalori Arttırracak Birşey Yok. Bir Öğünde Yaklaşık 250 Gr Bulgur Yiyorum Bu Şekilde Günde 500 Gr Bulgur Tüketiyorum. Şimdi Sorum Şu Benim Bu Yöntemimle Sadece Suda Haşladığım 100 Gr Pişmemiş (Pişince 250 Gramı Bulan Bulgurdan) Ne Kadar Makro Değerler Alıyorum Kesin Bir Bilgi Varmı ? Kalori Ve Karbonhidratı Çok Önemli Doğru Şekilde Ayarlamam Lazım Dediğim Gibi Gram Gram Hesaplıyorum Lütfen Bilen Varsa Bu Konuda Yardımcı Olsun Forumda Yada İnternette Araştırdım Hala Tam Net Bir Bilgi Yok Bu Konuda Beni Aydınlatacak Biri Varsa Gerçekten Çok Makbule Geçer Arkadaşlar. Herkese İyi Günler Sporla Kalın;)

2. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
  3. Ozyah

Ozyah Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Çok Çok Teşekkür Ederim Kaynaklı Bilgin İçin. Peki Pişince Çok Değer Kaybetmediğini Nereden Biliyoruz Bunun Hakkında Bir Araştırma Varmı ? Gerçi Mesajın Tatmin Etti Ama Yinede Sağlamcı Bir Bireyim:D:D

4. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Yer:
    Yurtdisi
    Bir miktar kaybolur tabi ki ancak her besin icin bunu kafaya takmak pek mumkun degil o yuzden pismemis degerleri aliyoruz surekli,

5. Ozyah

Ozyah Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yani Diyorsun ki ; Sen Benim Attığım Pişmemiş Tabloya Göre Ayarla Diyetini, 3-5 Oynarsa Zaten Seni Çokta Etkilemez O Kadar Mr.Olympia'ya Katılmıcaksın Sonuçta Kafana Takma:D:) Çok Teşekkür Ederim İnan Arayıp Arayıp Bulamıyordum Benim İçin Çok İyi Oldu Teşekkürler:p

6. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Yer:
    Yurtdisi
    Estagfurullah belki de hazirlanacaksin.

Benim demem o ki zaten pismemislere gore ayarlarsan, baktin cok veya az gene onlara gore duzenlemeye gecegin icin cok farketmeyecek.

7. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
  8. Ozyah

Ozyah Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar Neye İnancağımı Şaşırdım Yokmu Gerçekten Tam Net Bilgisi Olan Birisi? Fatsecret.com Diye Bir Diyet Sitesi Takip Ediyorum Orada Değerler;
    100 Gr Normal (Pişmemiş) Haldeki Bulgur İçin ; 343 Kalori 71 Gr Karbonhidrat Gösteriyor
    100 Gr Normal (Pişmiş) Haldeki Bulgur İçin ; 83 Kalori 19 Gr Karbonhidrat Gösteriyor
    100 Gr Bulgur Pilavı İçin İse ; 130 KALORİ 22 Gr Karbonhidrat Olarak Gösteriyor
    Şimdi Neyini Bu Kadar Takıyorsun Gibi Düşünen İnsanlar Elbet Çıkar Ama Definasyon Dönemindeyim 2 Ana Öğünede (Öğlen Ve Akşam) 100 Gr Suda Haşladığım Haşlanınca 250 Gr Denk Gelen Porsiyonlar Halinde Tüketiyorum Ben Bulguru. Oranlar Çok Uçuk 71 Gr Karbonhidrat Varsa 2 Öğün Yersem Nerdeyse 3/2'Lik Günlük Makro Karbonhidratımı Doldurmuş Olucam Sadece Bulgurla. Ama 19 Gr İse Günde 4 Öğün Bile Yenilebilir Yada 200 Gr Haşlayıp 400 Gr Olmuş Olur Suda, Öyle Yerim. Makro Hesabı Yapabilmem İçin Haşlanınca Tam Olarak Değerlerini Bilmem Gerekiyor Lütfen Gerçekten Tam Net Bilimsel Bir Kaynak Gösterebilecek Bir Arkadaş Varsa Gerçekten Büyük İyilik Yapmış Olur Bana Şimdiden Teşekkürler:)

9. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    dostum 100 gram pişmemiş al tart 70 karbo 350 kaloridir ne kadar suda haşladığın suya bağlı cok şişer 300 gram olur oda 70 karbo olur yanı 100 gramı 70/3e 25 karba gelir istersen çiğ ye 100 gramı 70 -karb alırsın bunda nıye taktın anlamadım :D

Sayfayı Paylaş