Bugün başladım, program arıyorum.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve YagizErennn tarafından 13 Eylül 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. YagizErennn

YagizErennn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar. Bugün ilk kez salona gittim ve hoca acayip kötüydü. Bana ilk günden yaptırmadığı hareket kalmadı, rahat 15-16 tane hareket yapmışımdır. Zaten ilgisiz birisi gibi gözüktü gözüme ve kendi programımı uygulamaya karar verdim. Bana uygun bir program yazarsanız çok sevinirim.

Boyum: 165-166 civarı.
    Kilom: 60
    Yaşım 18

2. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
  3. YagizErennn

YagizErennn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
  4. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Yeni başladın olur öyle. Hafif ağırlıklarla, formu bozmadan hepsini yapmaya çalış. Ayrıca iyi beslen. Alıştıkça geçer. Yeni başladığın için ayrıca gücünü iyi kullanmayı öğrenmelisin. Mesela bacak çalıştın çok enerji harcadın. Diyelim sonra göğüs için harcadın. Böyle böyle gidiyor. Varsayalım sıra kol çalışmaya geldi. Sen eğer o anki egzersize aşırı odaklanırsan ve idmanında başka hareketler de olduğunu unutur da enerjinin çoğunu harcarsan 2-3 hareketten sonra çuvallarsın. Zaten yeni başladığın için amacın şunlar olmalı:

- Doğru formu oturtmak ve öyle devam etmek
    - Enerjini kontrol edebilmeyi öğrenmek
    - Hareketlere alışmak
    - Antrenmana adapte olmaya çalışmak

Bunları iyice sindirdikten sonra zaten o dediğin sıkıntı olmaz. Ayrıca sakın ağır yüklere gözünü dikme. Baktın olmuyor o zaman ağırlığı düşüreceksin başka yol yok.

YagizErennn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş