Bu yaptığım split mi yarı fullbody mi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Frightos tarafından 6 Ocak 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Hayırlı aksamlar. 2 ay önce 2 bucuk ay kadar full body yaptim sonra kuvvet artimi epey oldu ama bedenen ve ruhen beni yordu.splite geçiş yapayım tekrar dedim lakin bu yaptığım ne kadar split sayılır onu merak ediyorum pazartesi; bacak/sırt/omuz salı;Göğüs /ön kol/arka kol . Carsamba off perşembe pazartesinin aynisi cuma salinin aynisi. Bu sekilde bir calisma yapmaya basladim nedense hoşuma gitti ne kadar dogru bilmiyorum buna pek splitte denmez heralde yarifullbody gibi birsey oluyor( boyle bi kavram varmi bilmiyorum tamamen salladim) yani 2 gunde tum vucudu çalışmış ve haftada tum vucudu 2 kere calismis oluyorum bu ne kadar dogru ne kadar yanlis yorumlarsaniz sevinirim
    Not: programi yazmadim yani hareketleri soran olursa yazarim .bölge basina 3 hareket var.(bacak ta squat her daim ilk hareket squati ayri bir yere koyup oyle yapıyorum sadece bacak olarak bakmıyorum squata ve ustune cok düşüyorum oldukça agirligi arttirmaya çalışıyorum)

2. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Bunu yapmak yerine Push-Pull yapmanız bence daha iyi sonuç verir. Hiç yoktan ne yaptığınız belli olur.

3. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Burdada ne yaptigim belli de yanlis bjr calisma sekli varmi ortada yani sonuc olarak 6 bölgeyi 2 günde çalışıp of verip tekrar ayni sekil calisip 2 gün off veriyorum. Yani bana zararmi yazar yoksa faydasi olurmu bu sekilde calissam.

4. DamienDuff

DamienDuff Üye

Beğenileri:
    163
    Ödül Puanları:
    53
    Zararı olmaz ama kendi kazancından zarar edersin. Omuz çalışıyorsun, ertesi gün göğüs giriyorsun. Omuz yine ciddi anlamda çalışıyor, yani kasın toparlanmasını zorlaştırıyorsun. Bu şekilde çalışmak istiyorsan 1 gün antrenman 1 gün off vererek ilerle ya da 1. gün Göğüs-Omuz-Triceps / 2. gün Bacak-Sırt-Biceps diye ayırarak çalış.

Hatta tavsiyem illa bu tarz bir split uygulamak istiyorsanız 1 gün antrenman 1 gün off biçiminde şu şekilde çalışmanız;

1. Gün (Göğüs - Sırt - Karın)
    2. Gün (Bacak - Omuz - Kol)

Sayfayı Paylaş