Bu vücutla spora başlanır mı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Metalciadam335 tarafından 14 Ağustos 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Metalciadam335

Metalciadam335 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    16 yaşındayım,170 boyunda 60 kiloyum.
    Sporda vücut tipinin önemi var mı? Varsa benim vücut tipim nedir?
    Bu vücutla spora başlanır mı? Vücudum çok mu şekilsiz? WIN_20180814_18_01_25_Pro.jpg WIN_20180814_18_00_40_Pro.jpg
    WIN_20180814_17_57_54_Pro.jpg WIN_20180814_18_00_40_Pro.jpg WIN_20180814_18_01_25_Pro.jpg WIN_20180814_17_57_54_Pro.jpg
    Yeni üye olduğum için yanlışlıkla hem büyük hem küçük fotoğraf ekledim kusura bakmayın

2. Rambo206

Rambo206 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    spor dediğinden kastın ne kendini hangi spora uygun göruyorsan ve ya hangi sporu seviyorsan onu yap

3. Lie

Lie Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    -
    Belirli bir rahatsızlığın yoksa her türlü vücutla spora başlanır. Yani şöyle bir şey olamaz demi "Senin vücut iyi değil hiç spora bulaşma zorlanırsın" veya "Sen bu haline sporu boşver". O zaman o adam her zaman o 'kötü' vücutla yaşayacak. Belki diğerlerinden daha çok zorlanır vücudunu değiştirmek için ama neden yapamasın? Vücudunun spor konusunda belirlediği seyler de var tabii. Mesela vücudunun durumuna göre yüksek kondisyon efor isteyen aktivitelere hemen geçilmez veya genetik yapına (kemik yapısı, hormonlar, vücut yağının depolanma alanları vs.) göre amaca göre program ve beslenme çıkartılır. Şu anki durumun skinny fat ayrıca bana mı öyle geldi bilmiyorum ama lordoz (anterior pelvic tilt)un var. Yan profilden çekilen fotoğraflarda belli ediyor. Yandan göbekli duruyorsun ayrıca kalçan çok dışarıda. Gene de bir uzmana danışmanı öneririm. Beslenme ve antrenman konusunda genel bilgiler edinmek için forumdaki sticky threads'leri oku. Çok değerli kişilerin yazıları var orada. Skinnu fat durumun icin ise önerebileceğim site skinnyfattransformation.com Oskar'ın yazılarını bol bol oku. Umutsuzluğa kapılacak bir durum yok herhangi bir uzuvun eksik değil. Spor ile başaramayacağın bir durum gözükmüyor fotolarda. Yalnız dediğim gibi postur konusunda sıkıntın var o konuda uzman birisine danışman gerek.
    Saygılar

MechFit bunu beğendi.
  4. Metalciadam335

Metalciadam335 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    170 boyunda 60 kilo ağırlığında birine göre kilolu gösteriyorum arkadaşlarım da benim en az 70 kilo olduğumu düşünüyorlar...
    Skinny fat ne demek bu arada?
    Fotoğrafta biraz tuhaf çıkmışım normalde öyle durmuyorum.
    Saygılar...

5. Lie

Lie Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    -
    Dediğim siteye girerek araştırma yapabilirsin. Kısaca özetleyecek olursam göğüs bel bolgen yağlı ayrıca simitlerin var buna rağmen şişman değilsin kolların ince omuzların dar ama dediğim gibi yaglisin. Yapacağın şeyleri araştırarak o siteden veya başka sitelerden bulabilirsin
    Saygılar.

6. Berat Alparslan

Berat Alparslan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Sporda vücut tipinin önemi var mı? Varsa benim vücut tipim nedir? Vücut tipinin önemi kilo almada ortaya çıkar, mesela Ektomorf bir arkadaşı diğer vucüt tiplerinden ayıran en temel özellik çok zor kilo almasıdır, birde bazı anotomi farklılıkları vardır, onlarda duruş kasların kuvveti gibi şeylerdir. Senin takılman gereken bunlar değil ağır idman ve sağlam bir beslenmenin sana katacağı ekstralardır. Vücut tipini şu haliyle tahmin edemiyorum taslakta biraz fazla yağ mevcut. Fakat bu vücudu 1 yılda sağlam diyet ve idmanla adam edebilirsin bunu söyleyebilirim fakat dediğim gibi adam edebilirsin, hayallerindeki vücudu elde etmen için kimse zaman kavramı belirtemez.

Bu vücutla spora başlanır mı? Vücudum çok mu şekilsiz? Sizin içinizde kendi hayatınızı ve fiziksel durumunuzu düzene koymak varsa tabiki de başlanılır, diğer insanların vücutları antrenmanlara tepki veriyorsa sizinki de tepki verecektir. Vücudunuz yağlardan ötürü biraz kapalı duruyor, yağı eritip alttan kası belirgin hale getirirseniz, garajdaki bir arabanın örtüsünü kaldırmış gibi olursunuz.

7. Metalciadam335

Metalciadam335 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Fotoğrafta biraz garip durmuşum aslında o kadar göbekli değilim normal durunca böyleyim.Vücut yağlı o yüzden de yürüyüşlü yüzmeli bir diyet yapacağım... Eylül ayında yeni fotoğrafımı da atarım...
    WIN_20180815_11_41_51_Pro.jpg

Ekli Dosyalar:

8. Berat Alparslan

Berat Alparslan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Bu fotoğraflara bakarak vücut tipi tahmininde bulunmakta dediğim gibi zor, vücut tipi hakkında biraz yağ yaktıktan sonra ayna karşısında tamamen boydan ön tarafına bakarak yorum yapılabilir, sen bu tarz şeylere çok takılmadan diyetini ve sporunu yaparsan vakit kaybetmeden sonuçları almaya başlarsın.

9. Metalciadam335

Metalciadam335 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Çevrimiçi gördüm mü affetmem :)

10. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Bu vücutla bile başlanıp harika yerlere gelinebiliyor. Böyle saçma sorular yerine şükretmek lazım bol bol.

11. ömerkılıç

ömerkılıç Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Fitness eğitmeni
    Yer:
    İzmir
    Bildiğin bir rahatsızlığın sorunun yok ise spora başlayabilirsin tabiki. Ama önce o yağları eritmen gerek :)

12. Metalciadam335

Metalciadam335 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    3 haftadır ev egzersizleri yapıyorum.Gelişim var ama daha çok yolum var.3 haftada 1 kilo vererek 59 kilo oldum.Karnımın iki yanında garip bir çizgi/desen çıktı :D 15 tatilde foto atacağım hedefim yağ yakmak göbek de küçüldü gerçekten ama dümdüz değil.15 tatile kadar tahminimce 4-5 ay falan var.4-5 ayda terminatör olur muyum :D ?

13. Metalciadam335

Metalciadam335 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    24 gündür egzersiz+diyet+yürüyüş yaparak 1 kilo verdim göbek çok küçük ama bel aynı kaldı neden? Göbek eriyor o fotolardakinden alakası yok vücudumun ama kalçamdan mı nedir belim kalın :( Ne yapmalıyım?

14. NeverForget

NeverForget Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Beylikdüzü
    Tabiki başlanır, yolun uzun kolay gelsin.

Metalciadam335 bunu beğendi.
  15. Metalciadam335

Metalciadam335 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    40 gündür ev sporu yapıyorum ve 57 kiloyum şuan :) Son konumda değişimin ss'si de var :)

Sayfayı Paylaş