Bu vücut adam olur mu?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Duke2000 tarafından 22 Ekim 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Duke2000

Duke2000 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba arkadaşlar,
    Ben Akın, yaş 35, Balıkesir/Bandırma'lıyım, bilgisayar mühendisiyim. Yeni üye oldum, ama kalıcı olmaya çalışacağım.
    Gelir gelmez "Dertleşme" forumuna yazmak biraz kötü oldu sanırım, kusura bakmayın. Ama gerçekten deneyimlerinizden yararlanmaya ihtiyacım var.
    ___
    Yaklaşık 9 sene önce, yani işe başlamadan, hatırladığım kadarıyla 72-73kg civarındaydım. Kemiklerim sayılıyordu resmen. Ama şimdi tam 111kg a ulaşmış durumdayım.
    Boy: 1.80
    Kilo: 111kg
    İşe başlamadan önce, 7-8 yaşlarımdan itibaren birçok sporla uğraştım. Çoğuyla profesyonel(lisanslı) olarak ilgilendim. Ama son 9 senedir, olağanüstü çalışma tempomdan dolayı neredeyse hiç bir şey yapamadım.
    ___
    Vücudumun resmini paylaşmaktan bile o kadar utanıyorum ki anlatamam, ki hiç takmazdım ben bunları. Ama gerçekten çok kötü bir haldı artık. Ne yapacağımı bilemiyorum:confounded:
    Birkaç ay önce bir spor salonun diyetisyeni ile görüştüm. Ve üzerimdeki metalleri çıkartıp birçok kablo bağladığı bir alete soktu beni. Yağ oranım %28.3 gibi bir şey çıktı hatırladığım kadarıyla.
    Ama bu gıdık...
    Bu göbek...
    Bu şişmiş yüzüm...
    Bunalıma sokuyor beni resmen.
    ___
    Günde yaklaşık 15-16 saat bilgisayar başında çalışmak zorunda olan biriyim. Ama 2 ay sonra bir spor salonuna yazılabilme imkanım da olacak inşallah. Yaklaşık 2km yakınımda, içerisinde yüzme havuzu dahil olan büyük bir spor merkezi var.
    ___
    Sizce ilaç, protein tozu vs ya da iğne kullanmadan, ne kadar zamanda bu gıdık ve göbekten kurtulup vücudumu forma sokabilirim. Daha doğrusu, gerçekten böyle bir şey mümkün müdür sizce?
    İnternette birçok başarı hikayesi görüyorum, ama şu anki halimi yaşayan biri olarak gerçekten çok uzak geliyor bana bütün bunlar. Bu yüzden gerçekten bu işlerin içinde olan sizlerin görüşlerini almak istiyorum.

Sabredip yazdıklarımı okuduğunuz, zaman ayırdığınız için ayrıca teşekkür ederim.

Son düzenleme: 22 Ekim 2018
  2. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Bir kere ilk başta neden kilo veremediğini öğrenmek gerekiyor. hormonlarda bir sorun olabilir, kansızlık olabilir, demir eksikliği, bazı vitaminlerin eksikliği olabilir, troitlerde bir sorun olabilir. kilo verememenin sebebini öğrenmek gerekir. imkansız deme. kendine inanman ve sabretmen gerekiyor. kiloyu ne kadar sürede verirsin bilinmez. sabır ve azimle herşey olur. ancak şöyle bir şey de var günde 16 saat oturmak zaten kan dolaşımına zararlı. benim görüşüm ve tavsiyem imkan varsa çok zor biliyorum ancak sağlığın için söylüyorum işini değitirmen veya daha az vakit ayırman. hayatını hareketlendirmen gerekiyor. yani iş dışındaki hayatın 8 saat olmasın. bu arada toza öcü gözüyle bakma. ben mesela kullanıyordum ama niye kullanıyordum arada bir proteini az tüketiyordum az tüketicinde telafiyi oradan yapıyordum. kullanmaman gereken zaten steroid.

Duke2000 bunu beğendi.
  3. Duke2000

Duke2000 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Cevap verdiğin için çok teşekkür ederim igormami, gerçekten çok teşekkürler.
    Beslenme şeklim:
    • Günde yaklaşık 2 ekmek,
    • en az 2,5lt kola/gazoz,
    • en az 4-5 kupa kahve(her biri 3 şekerli),
    • genelde öğlenleri fast food ağırlıklı 2 öğün,
    • bilgisayar başında aralıksız abur-cubur...
    devamını söylemeyeyim bile. Müthiş berbat bir beslenme şeklim var ve diyet yapmayı ya da kilo vermeyi bugüne kadar gerçekten denemedim diyebilirim. Sadece şu an çok geç kalmış olmamdan korkuyorum.

Spora başlamayı planladığım için checkup yaptırdım bir süre önce. Demir normal, kan 16.8, B12 kritik seviyede düşük ama onun dışında problem yokmuş, hormonal olarak Haşimoto'm var ne yazıkki, troid problemi.

İşi değiştirme konusunda, zaten çalıştığım şirket iflas etti, ve bu yüzden 2 aylık ihbar süremden sonra çalışma saatlerim muhtemelen normale dönecek, ve spora düzenli zaman ayırabilirim diye düşünüyorum.

Ne bileyim, düşünsenize resmen adana karpuzu gibi bir göbeğim oldu resmen:grinning::confounded: Bunun gitmesi, gerçekten fit ve baklavalı bir karına sahip olunabilmesi mümkün mü gerçekten?

4. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    azim ve sabırla herşey mümkün. hiç moralini bozma ilk başta ekmeği, şekeri, abur cuburu, şekeri, fast food u kesmen spor öncesi çok güzel bir başlangıç olacaktır. biraz hayatını hareketlendirmeye çalış. sporla birlikte hareketli bir hayatın olsun. bu saydıklarını kessen belki kilonda bir oynama olacaktır. ama sporla ve güzel bir diyetle her şey normale güzele döner hiç canını sıkma.

Duke2000 bunu beğendi.
  5. Omeg4

Omeg4 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    İlk yapman gereken şey araştırma beslenme antrenman neler yapabilirsin sitelerde ve youtube yardımcı olacaktır. Spor salonuna gitmeye vaktin yoksa evde bile bir kaç alet ile antrenman yapabilirsin. Zaten çalışıyorum bide bu yorgun olurum deme asıl yorgunluk hareketsizlik sporsuz bir hayatta olur spor yaptıkça daha dinç olacaksın. Yapman gereken şey bırakmamak sabır sonuçları gördükçe motivasyon artacaktır pes etme.

Duke2000 bunu beğendi.
  6. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Biraz konu dışı olacak ama, hangi şirkette ne üzerine çalışıyorsunuz. Foruma hoşgeldiniz bu arada. Meslektaşız

7. Duke2000

Duke2000 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba meslektaş :)
    Şirket ismi vermeyeyim buradan, ama cloud sistemler üzerine çalışıyorum/çalışıyordum. Özelden daha detaylı konuşabiliriz, çok memnun olurum.

çoook teşekkür ederim, inşallah artık vücudumu da düzene sokabilirim.

Çok teşekkür ederim. Forumda da birçok bilgi gördüm, şu an burası daha büyük bir bilgi/deneyim kaynağı gibi duruyor benim için. Tekrardan teşekkürler

8. Duke2000

Duke2000 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
  9. tacettin ark

tacettin ark Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    sen hiç merak etme çok sıkı bir antramanla gayet wonderful olursun boy tamam vücuttla oturdu mu işlem tamamdır tasalanma gamlanma kendine güven yeter

Duke2000 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş