bu tarz bir antrenman için protein miktarı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve tugce71 tarafından 2 Ocak 2021 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. tugce71

tugce71 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    merhaba. aslında başlık biraz yanıltıcı olabilir çünkü söylediğim şeyi bir çoğunuz spordan bile saymayabilirsiniz.

yaklaşık 1 sene daha fakir yaşamak durumundayım gibi görünüyor. evde bir dumble setim var. epey ağırlık da var. çeşitli programlarla güzel bir sistem ayarlarım aslında. ama dediğim gibi gerçekten maddi imkanım çok çok çok kısıtlı. bu sebeple yeteri proteini alma ihtimalim yok. karbonhidrat dışında yiyecek bile zor yani öyle söyleyeyim.

burada şunu kabul ediyorum, vücut geliştirme herkesin yapabileceği şey değil. belli miktarda para lazım. buradan yola çıkarak bu fakir sürecimi sporsuz geçirmek istemiyorum. ama bir yandan da üst vücuduma bir şekil vermek istiyorum. çünkü yağ oranım vs iyi durumda. spora hazır bir vücuda sahibim.

şunu düşündüm. azar azar kol, göğüs, karın çalışmaları yapacağım. amacım büyüyüp kocaman olmak değil de olan kütlemi biraz da olsa kasa çevirmek. 180'e 76 kiloyum. orta-az yağlı bir vücudum var(tam rakam aklımda değil, evde de metre yok, aşağı yukarı hesaplamak için kullanabilirdim ama maalesef).

bu bilgiler ışığında çok ağır program yapmayacak, sadece kol ve göğüs çalışacak birisi için minimun alması gereken protein nedir? söylediklerim mümkün müdür?

2. burkiirap

burkiirap Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Kondisyoner
    Lor peyniri, tam yağlı süt, ekmek ve sebzeler ile çok rahat bir şekilde gereken proteini alacağını düşünüyorum. Eğer çok fazla beslenme imkanın yoksa antrenman hacmini düşük tutmanı tavsiye ederim, yani 15 tekrar yerine 6-8 tekrar yap, 5 set yerine 3 set gibi. Ayrıca antrenman programı konusunda yardım alabilirsin, sadece göğüs ve kol çalışırsan postürün bozulabilir :worried:

Sayfayı Paylaş