Bu Sporun bizden goturdukleri

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve king87 tarafından 15 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 25 üye.
  1. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    Simdi oncelikle sunu belirteyim, cok guzel aliskanliklar ediniyoruz bu spor sayesinde. Benim icin en onemli kazanci zaman yonetimi oldu. Sonucta hayatin bir onceliklendirme ve kaynkalari bunlara gore ayirma sanati oldugu felsefesini bu spor sayesinde kesfettim.

Bu baslikta bahsetmek istedigim ise koca bir ama kismi olacak. Gozlem yapmayi seven bir insanim, uzun yillar bu sporu 3 ay 5 ay degil de uzun sure cikacak kotu yanlardan bahsetmek niyetindeyim. Bu sporu hakkiyla uzun yilalr yapan arkadaslarima baktigimda( 5+ yil) gozlemim bir dengesizlik oluyor. Spor ugruna universitede uzatmalari oynayan, belli bir yasa gelmis olmasina ragmen halen anne babasindan gelen para ile bir pro edasiyla beslenmeye idman yapmaya calisan konustuklari vucut gelistirme disinda baska birsey olmayan surekli sosyal medya uzerinden vucut teshir edip kendini tatmin eden bireyler ortaya cikiyor. Dengeli bir yasam olsa su yaptilanlarda belki bir sikinti yok, cunku ekstra bir basari var belki de ortada ama hayat artiksadece vucut gelistirme ekseni etrafinda doner oluyor.
    Tekrar altini cizerek belirtmek istiyorum, benim bahsettigm seyler uzun vadeli isin gercekten hakki verilerek yapilmis dolu dolu gecen en az 5+ sene sonrasi gorulen yan etkiler.

Ocensers bunu beğendi.
  2. AmericanHistoryX

AmericanHistoryX Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    Öncelikle gerçekten çok güzel bir başlık olmuş. Ben bu spora yaklaşık 3-4 sene önce başladım. Ve 2 sene önce et oburluğumdan dolayı reflü hastalığına kapıldığım için bırakmak zorunda kaldım. (ilk ay yediğim içtiğim herşeyi kusup sadece serumlarla beslenebiliyordum, ve bir ayda 15 kg vermiştim.) Şimdi 2 senenin sonunda tekrar başlıyorum. Ve ben bunu en çok o hastalığımın başında yaşadım. Eski kıyafetlerim üzerime olmuyor. Pantolonlarım belimden düşüyor. Tshirtlerimin içinde kayboluyorum. Aynaya baktıkca, kendimden utanmaya başlıyorum.. Her ne kadar zayıflasamda, 1yılın üstünde bir geçmişim olduğundan, kaslarımın çizgileri belli olduğu için. Hiç spor yapmıyan insanlar vücudu gördüğünde çok beğenip sen body mi yapıyorsun, vücudun çok güzel desede. O bana yetmiyordu. Çünkü en önemlisi kendimi kendim beğenmiyordum :/
    Şimdi 2 yılın sonunda, Spor'a ve Foruma tekrar geri dönüyorum..
    Ama şunada katılmıyorum.. Spor benden zaman götürüyor, spor benden para götürüyor diyenlere. Çünkü inanın spor sizi hiç kısıtlamıyor. Sporla birlikte devam eden nasıl bir sosyal hayatınız varsa, sporsuz da öyle bir sosyal hayatınız olucaktır. Yukarıda ki örneklerde olduğu gibi, evde bütün gün yabancı dizi izlemeler. Saçma sapan yerlere para harcamalar gibi bir çok gereksiz şeye başvurucaksınızdır..
    Benim şahsi düşüncem spor bana vakit ve nakit olarak daha bi artısı oluyor. Çünkü daha az zamanım olduğundan onu daha kaliteli geçirmeye çalışıyorum. Kısacası hergün boş boş arkadaşların evinde yada cafelerde buluşup akşama kadar batak oynamaktansa. Sadece eğleneceğinizi, yada size bir şeyler katıcağınızı inandığınız etkinliklere katılmaya başlıyorsunuz. Ve bence bu çok güzel bir şey. Kalan zamanıda kendinize ayırabiliyorsunuz..

Edit: Şuan yazdığımı tekrar bir okurken, çok fazla devrik cümle kurduğumu ve bazı şeyleri bir kaç kez tekrarladığımı farkettim. Kusura bakmayın, bu gece biraz alkollüyüm kafamı pek toparlıyamıyorum :)

Son düzenleme: 17 Mart 2012
    rockybalboa7 ve Ocensers bunu beğendi.
  3. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    ilk önce richard dawkisn'in bir baş yapıtı olan kitabının ismiyle başlıyorum "gen bencil"dir.
    her insan aynı etkiyi tepkiyi verecek diye bir kaide yok.

Ben bu spora daha yeni başlayanlardanım.(aralıktan beri)
    şehir dışında okudugum icin hem sosyal ortamın yetersizligi hem de yaşadıgım bazı sacma sapan olaylar hem de fazlalıklarımdan kurtulmak icin atıldım bu spora.

Bu spora başlamamla birlikte var olan güvenim fiziki acıdan da tatmin noktasına geldi.
    Bol paltalonun ne kadar kötü durdugunu yeni yeni fark ettim ve düşük bel pantalondan nefret eder bir hal aldım.
    Yani bana hem sosyal hem de manevi acıdan yarar sagladı.

konu sahibinin sorunun anlıyorum.Bazı kimseler yaptıkları sporu yada ugrası yasantılarının önüne geciriyorlar.
    Farklı bir insan oluyorlar.Fakat yaptıkları sadece bi hobi ama onlar sanki bir profesyonel edasıyla kendilerini kaybedebiliyorlar.

Ben istanbulda gerekse yaşadıgım şehirden bb yapan kişilere bakınca yaptıgım spordan utanıyorum.
    Bu kadar antipatik adam nasıl bir ayara toplandı aklım almıyor diyorum.
    Acaba bende bunlara mı benzeyecegim diyorum..

Bu spor paraya bakan bir spor ve belirli bir kültür düzeyi istemiyor.
    2 3 ay salonda calışan hoca kesiliyor.Ve kendine ayrı bir şey yüklüyor..

Nedeni ise yapabildigi tek şey bb olması.Diger bir ortama ne ayak uydurabiliyor ne de yarışabiliyor.
    Topluma bb'deki kadar kolay adapte olamıyor maalesef...

Ben bu yüzden fitness kısmıyla ilgilleniyorum bb kısmı benim icin bir hayal ve korkutucu boyutta.

4. jeytan1905

jeytan1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    senin bahsettiğin kişiler boş adamlar arkadaşım.bu işi meslek edinmiyeceksen , bu işten para kazanmıyorsan bu spora da bu kadar bağlanmaman gerekiyor.hep daha iyi bir vücut daha iyi bir vücud...sadece dış görünüşe yatırlmış bir yaşam mı..
    hayatta ki amacın felsefen hayat görüşün ,kişisel gelişimin , yapacakların vs vs. hiç bir şeyin yoksa ''ayna ayna söyle bana .....'' seninde pamuk prensens hikayesinde bir rolun var demektir..

diğer türlü kendini, hayatı bilen bir adamın zaten durumlara düşmeyeceği aşikar .üniversiteyi bu yüzden bitremek diye bir şey söz konusu bile olmaz , bir insanın üniversite dönemi kadar boş vakti çocukluğunda bile yoktur.kaç yaşına gelmiş adamın aile parası yemesininde bu sporla bir alakası yoktur , bunların hepsi eşref-i mahlukatın eşşekliğindendir.

bu sporun insana artısı çok , insanlara bilinçli bu işi yaptırmak gerekiyor.özentilik ,kibir ve kompleks toplumumuzda hat safhada.bu yüzden yaptığımız iyi bir şey olsa da işin dengesini bir türlü tutturmayı beceremiyoruz.

5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    benden goturduklerı :)

1-sag hamstrıng de yırtık

2-sag kalfde kalf calısırken yasadıgım ufak bır sorun ( doku kaybı olusturdu )

3-bel sakatlıgı ( squat yapamıyorum )

4-omuzum da kalıcı hıs-doku kaybı + tendınıt :(

5-steroıdler yuzunden omrumu kısalttı kesın :)

getırısı bana bır getırsı olmadı yanı ne blım ben spor olmasada bırcok kızla oluyorum yada ne bılım zatne sosyal olarak baya baya faal bırıyım yada zaten bencılımdır yada ne bılım ıste ben zaten kendını begenmıs sadece kendını dusunen dunyevı zevklerı bagımlısı olucak kadar seven pıslıgın bırıyım o yuzden getırısı su an ıcın -0- bana :)

6. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Kısa vadede ;
    -Eskiden görüştüğün arkadaşlar ile daha az görüşme
    -Tüm parayı , zamanı , ilgiyi bu spora yöneltme
    -Giyim kuşam gezme vs. yerlere bir kuruş harcamazken supplementler çok ciddi paralar parcama
    -Bu sporu yapmayanları kendinden güçsüz aciz görme

Uzun vadede ;
    -Bu spordan zevk almaktan çok yerine getirilmesi mecbur olan bir görev haline gelmesi
    -Evlenememek , bu sporu yapan güzel vücutlar inşa eden bir çok kişi tanıyorum 30 küsür yaşında ve bekarlar , sanırım bende bu kafileden olucam
    -Sürekli daha fazlasını isteme hep daha fazlasını isteme

Bunlar şimdilik aklıma gelenler elbetteki daha fazladır götürüsü ama unutmamak lazım ki emek verip uğruna fedakarlık yapmadığımız hiçbir şey bizim değildir... Tüm bu götürülerini rağmen bu sporu yapanlar gerçekten bu spora gönül veren fedakar insanlardır...

7. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    belli bir yaştan sonra anne veya baba parasıyla geçinmenin vg sporu ile bir alakası olduğunu düşünmüyorum zaten vg sporu ile ilgilenmeyen sayısız genç ailesinin parasıyla geçiniyor daha doğrusu geçinmek zorunda bırakılıyor nedenleri üniversiteyi iyi dereceyle bitiriyorsun yabancı dil öğreniyorsun hemde bir kaç dil sonra iş başvurusu yapıyorsun ama iş yok diyorlar ondan sonra istemediğin bir işte çalışmaya zorlanıyorsun hatta o istemediğin işe bile zar zor alıyorlar seni ondan sonra insan ister istemez soruyor madem bu işte komik bir ücrete çalışacaktım niçin bu kadar eğitime önem verdim üniversite sürelerinin uzamasınında vg sporu ile ilgisi yoktur çünkü yine sporla ilgisi olmayan çoğu genç üniversite sürelerini uzatıyor ancak yinede aileye yük olmaktansa hiç istemediğimiz bir iş olsada ücretler komik olsada çalışmalıyız zamanında Arnold ustada geçiçi olarak düşük ücretle çalışmıştır zamanla zenginleşilebilinir zaten yukardada yazdığım gibi eğer sosyalleşmek köşelerde 10 tane arkadaşınızla dikilip milleti seyretmekse cafelerde 5 saat geyik muhabbeti yapmaksa internette sürekli oyun oynayıp zaman öldürmekse ben almıyım çok şey kaçırmamışım tabiki bu vg sporunu yapıp Arnold kesilen parası işi gücü olmayıp artistlik yapanlar var onlardan uzak durulmalı zaten çok uzun süreli spora bağlı kalacaklarını sanmam ama yinede vg sporu yapmayıpda belli bir yaşa gelmiş işi gücü olmayıp kabadayı gibi dolaşan insanların sayısı yine çok fazladır birde vg sporu evet para isteyen bir spordur ama blgide isteyen bir spordur sadece parayla olmaz zaten öyle olsaydı bu site olmazdı araştırmak önemli kitaplar dergiler makaleler okuyoruz yani sadece paraya bağlı demek yalnış ayrıca çoğumuz vg sporu yapıyoruz sanıyoruz ama fitness yapıyoruz bunuda belirtelim kaçımız çok çabalasakta profesyonel olacak seviyeye geliyoruz hayat sadece vg sporu değil başka hobilerimizinde olması işimizin olması gerekir elbette ama spor yapmasakta zamanımız ve paramız kısıtlı ise yine herşeyi dilediğimiz gibi yapamayacağız

8. PointFlex

PointFlex Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Vücudumdan hoşnut olmadığımdan ve daha fazla sosyal olmak için başladım. Ancak iki iş bir arada yürümüyormuş. 1 senedir gittiğim dans okulunu bıraktım,( para) tabi buna göre de arkadaş çevrem azaldı. Ama şu an kendi vücudum hepsinden daha önemli.

9. StreloK

StreloK Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    ankara
    bence karakteri oturmuş, kendini bilen, yaşamını kendi istediği gibi şekillendiren insanlar için sosyal yönden bi eksisi yok. ama hayattaki tek başarısı 15 kg kas yapmak olan biri için elbette sosyal eksiler mevcuttur zira spor bu adamın varolma sebebidir. ve bunun onu özel yaptığını düşünür. ama o da bilir ki yeterli disiplin ve azmi gösteren herkes aynı şeyi başarabilir. sonra da herkes beni kıskanıyor diye ortalarda kasıntı kasıntı dolanır.

benim spordan önceki sosyal-kültürel hayatım neredeyse aynı seviyede devam ediyor. yine üyesi bulunduğum öğrenci topluluğunun organizasyonlarına gidiyorum, yine 1 maç için ankaradan istanbula gidip geliyorum, yine kitaplarımı okuyorum, yine arada bir tiyatroya gitmeyi ihmal etmiyorum. sonuç olarak yurtta oturup tüm gün house izleyen sonra da orda burda batak oynayıp, içi boş muhabbetler eden adamların size "sen çok asosyal oldun" demelerine kulak asmayın lütfen :)

ek olarak da, maddi açıdan benim için pek bir şey fark etmedi açıkçası. yani dışarıda bir iskender ayrana 12-13 tl vereceğime bi tavuk alıp 2-3 gün yiyorum hatta :) zaten önceden de sistemli beslenirdim ayıptır söylemesi thums: supplement olayına da abd'deki arkadaşım pek yardımcı oldu, olmaya da devam edecek gibi :) zaten bu yaşlarda (16-25, hatta 30) para her türlü harcanır. o parayı yemeğe, takviyeye vermesem gidip gereksiz şeylere vereceğim yine.

10. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    Zaten ilk mesajimda sundan bahsetmistim. Bu sporla mental yapimizda var olan aksakliklar(kompleks, asosyallik vs gibi karakter problemleri) daha da gelisip ortaya cikiyor.
    Vucut olarak ve ruhsal olarak saglikli bir bireyden goturecekleri olasi sakatliklar, zaman ve para gibi unsurlar olacaktir.

Sayfayı Paylaş