Bu sporu uzun suredır yapan bırı olarak,yardımlarınızı beklıyorum,bır bakınız lutfen

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve f_aysu tarafından 4 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. f_aysu

f_aysu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaslar

Oncelıkle uzun suredır yazamıyordum,tekrar gerı dondugume sevındım. Benım sızle paylasmak ıstedıgım ıkı uc sorum var. Once kendımı tanıtıyım. Ben bu sporu 2-3 yıldır yapan bırıyım okudum ettım butun nerdeyse forum baslıklarını falan zamanında burda cok zaman gecırdım ve faydasını cok gordum. Sormak ıstedıklerım sunlar..

1. Yuzde 9 yag oranına sahıp bırı ıken goguslerımın boyutunda falan problemım yoktu ancak amerıkada yasıyorum yemek sıstemının bozuklugu nedenıyle su an yuzde 14 lerde yag oranım. Goguslerım onden sorun yok ama yandan cok onde duruyor. Ust gogus calısmam gerektıgını bılıyorum calısıyorumda bır degısıklık yok. Cogunuzun gogus buyutmek ıstedıgınız bılıyorum ama ben yaymak yanı yandanda ınceltmek ıstıyorum. Su an cok buyuk ler ve ıncelmıyorlar. Setlerımı degıstırdım 4*15 yapıyorum.Benc press olabıldıgınce genıs alıyorum. pull over yada cable de aynı bolgeye gelen hareket yapıyorum ve ustune ınclınede pramit basıyorum. ust gogusler bıraz buyurse duzelır dıye. Yanlısım varsa uyarın ve onerılerınız beklıyorum.

2. Bıceps ve triceps lerım genetık olarak buyumuyor. Arka kolda alna ındırıste su an 45-50 kılo yapıyorum buna ragmen vucuduma oranı dusuk. Sıstemımde mı sıknıt var bılmıyorum. su kol ısını cozemedık burdanda cok yardım aldım ama olmadı. kotu degıl tabı mukemmel olmasından bahsedıyorum.

3. Sex kası olarakda bılınen abdomınalın altında sagda ve solda olan kas ıcın hangı hareketlerı onerırsınız??

4. Wınstrol ephedrin falan kullanmak ıstemıyorum bu yuzden L-carnitien le beraber her antreman sonrası 45 dk 129-139 heart rate de cardio yapıyorum. ayda sadece yuzde 1 yag oranımda azalma var baska ne onerırsınız.

5. kılomun 1.5 katı kadar gr olarak protein almaya calsıyorum. whye proteion kullanıyorum 77 kıloyum 140 gr gıbı bır rakamı 3 olcek wheyden alıyorum. yanı buda 90 cıvarında gelır gerı kalan 60 ı herhalde gun ıcınde alıyorumdur dıye dusnuyorum.

6. Artık genc degılız 6-packlarım olsun edasında degılım yeterı kadar oldu artık ugrasamıyorum o kadar agır dıet ve streoidlerle ama yınede ortalamam bır karnım olmasını ıstıyorum genel anlamda bır beslenme seklı onerırmısınız ben nasıl yedıgımı yazacagım altına.

11-12 arası kahvaltı edıyorum 2 kepek dılım ekmek bal recel peynır yumurta ne varsa yıyorum. 2 gıbı proteinımı ıcıyorum. 4 gıbı sandvıc yada cın yemeklerı yıyorum. aksam 7 gıbıde ev yemegı sulu yemek yıyorum ekmeksız. Olabıldıgınce cıkolata falan yemıyorum. bu yeme alıskanlıgı ve 45 dk cardio ıle yuzde 10-11 yag oranına dusmek hayalmı dersınız?

Yardımlarınızın olucagını bılıyor ve 4 gozle beklıyorum.

2. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Yüzde 14 yağ oranına sahipsiniz, yüzde 9 yağ oranına sahip olduğunuz zamanlar olmuş. Yüzde 10 ile 11 yağ oranı hayal olduğunu hiç sanmıyorum. Akıllıca hazırlanmış bir diyet ve çalışmayla gayet olabilir. Ayda yüzde 1 yağ oranındaki düşmeyi de küçümsemeyin. Gayet iyi bir değer sayılır. Bu ivmeyle devam ederseniz yaza arzu ettiğiniz oranları yakalarsınız.

Supplement olarak multi vitamin mineral desteği alabiliseniz iyi olur. Almanız gereken enerji miktarından da haftada 3500 kalori kadar kesinti yapabilirsiniz. Kas kütlesini muhafaza edip yağ oranından kaybetmek için protein alımını şuanki kilonuza göre almaya dikkat ediniz. Gün içinde bol su tüketmeye yine dikkat etmekte fayda var.

3. f_aysu

f_aysu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Steroidlerle yuzde 9 olmustu bakalım dogal olarak olucakmı. Dıyete basladım ve whey proteini kesmıyorum. Antremanlarıma devam edıyorum ardından cardio 45 yapıyorum. Squash cok oynuyorum toplam kutlede kayba neden oluyor cunku kalp atısını sabıtlıyemıyorsun sanırım onuda bırakacagım. Su olayına ıyıkı soyledınız dıkkat edılmesı gerek haklısınız. Anımal cuts kullanmamı oneren arkadaslar oldu ne dusunursunuz?

4. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Tecrübeyle sabit sıfır takviye ve doping ile yüzde 8 yağ oranına sahip olduğum dönemleri bilirim. Bu tamamen metabolizma hızınıza bağlı bir durumdur ki yağ oranı düştükçe daha da düşmesi kolaylaşıyor. Ancak 12'lere dayandığında bu durum değişebiliyor. 12'nin altına inmesi için ara ara kafein alımıyla şaşırtmalar yapmak işe yaramıştı. Sizin de bir değişiminiz uyku düzenini değiştirmekte olmalı, biraz erken kalkmanız gerekecek.

8'de kahvaltı...
    9.30da bir fincan kahve...
    11'de ara öğün...
    12.30'da bir fincan kahve...
    14.00'da öğlen yemeği...
    15.30'da bir fincan kahve...
    16.00-17.00 arası kardiyo...
    17.00-18.00 arası aletli ve aletsiz çalışmalar...
    18.00'da ara öğün...
    20.00'da akşam yemeği...

Günde altı litre su tüketimi ve seçilen besinlerden alınacak yağ miktarı yüzde 5'i geçmemesine yine dikkat...

Kahve tüketimine de çok sarmamak gerekiyor. Bir süre sonra vücut alışıp normal seyirinde bir yol izliyor ve hatta bırakıldığında kahveye ihtiyaç duyulan bir enerji boşluğu oluyor. Üç gün yapıp bir gün ara vermeyle, iki gün yapıp bir gün ara vermeyle, bir gün yapıp bir gün ara vermeyle gibi farklı kombinasyonlarla denemek sürekli kullanıma göre çok daha faydalı olabiliyor.

Universal Animal Pak kullanabilirsiniz ama içeriği adı gibi bayağı bir "animal"... Depolanan vitaminler metabolizmayı olumsuz yönde etkilebilir. Onun yerine b ve c vitaminlerini besinlerden alınacak bir program oluşturulabilinir. İyi bir program çıkartmakta zorlanılıyorsa multivitaminler denenebilinir. Ancak "animal" tarzı ürünleri profosyoneller dışındaki insanların kullanmasını çok doğru bulmuyorum.

Son düzenleme: 6 Nisan 2010

Sayfayı Paylaş