Bu spor hakkında korkularım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve OğulcanYlcn tarafından 19 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. OğulcanYlcn

OğulcanYlcn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    4. Levent
    Öncelikle merabalar aranıza yeni katıldım birkaç sorum olucak , 2 aydır düzenli bir şekilde haftada 4 veya 3 gün bu sporla uğraşıyorum 17 yaşındayım 5 ay sonra 18ime giricem sorum yaşımın bu spora engel olup olmaması ? Kemikleri saran kasların boyun uzamasını engelleyeceği vs. bu tip şeyler beni ürkütüyor. Beni diğer ürküten konu ise 18 yaşından küçüklere supplement kullanılması önerilmiyor ancak 2. ayımın başında yeteri kadar protein ağırlıklı beslenememem sebebiyle protein tozu kullanmaya başladım. Beni bu konularda aydınlatırsanız çok sevinirim. İlginiz için teşekkürler Herkese iyi günler diliyorum. :)

2. Recep1970

Recep1970 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba ,
    Dostum bende 18 yasına yeni girdim , bende uzun zamandır vg yapıyorum , ilk olarak bu sporlar boyun hiçbir alakası yok , boy problemi genetiktir
    2. si supplement hakkında herhangi bi olumsuz durum görmedim şuana kadar bir çok arkadaşım kullandı ama ben kullanmadım henüz , zaten supplementler besin '' takviyesi '' dir önemli olan senin beslenmenin sağlam olması , eğer beslenmen iyi olursa supplemente çokta ihtiyaç kalmıyor prof. sporcu değilsen

OğulcanYlcn bunu beğendi.
  3. OğulcanYlcn

OğulcanYlcn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    4. Levent
    Cok sagol kardesim ilgin alakan icin

4. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Supplement kullanırken su alımına dikkat etmelisin. Creatin misal çok su tutar çok su tüketmelisin. Creatinin ve protein tozunun karaciğere, böbreğe yük bindirdiği malumunuzdur. Ancak abartılmadığı takdirde zararı yoktur. Kullanım macı kolaylca protein alımıdır gerisi yok hydrolized yok izole yok konsantre (fikrimce) pazarlamadır. Protein tozuyla öyle anlatıldığı gibi müthiş hızlı anabolik etki almayı beklemek steroid kullanan insanlara kafasız protein alsaydın anabolizan androjen almak yerine demek gibidir:). Ancak şu da var ki protein tozundan başka yumurta beyazından da tavuktan da korkmalı bunları söyleyenler keza karaciğere asıl yükü günlük 150-200 gram protein yüklemesi oluşturur. Umarım yardımcı olabilmişimdir. He ben kullanıyorum antrenamanım uzun sürüyor hızlıca antrenmanım bitmeye yakınken alıyorum kı 3-4 saatlik açlık olmasın. Ama her zaman kırmızı etten param artarsa ve indirimdeyken tercih ediyorum yine fikrimce tecihini buna göre şekillendirmeni tavsiye ederim. İyi günler

5. bitmez27

bitmez27 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Gaziantep
    17 yaşındayım ve bu.spora yapmıyorum daha çok irilestim yani böyle tifil celimsiz çubuk olacağına bu sporu yap saglam ol

GT-S5660 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

6. OğulcanYlcn

OğulcanYlcn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    4. Levent
    C
    Cok yardimci oldun sagol gercekten:)

7. mtbowded2

mtbowded2 Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    Doktora git kemik büyüme plaklarının kapanıp kapanmadığını öğrenmek için film çektir, büyük ihtimal kapanmıştır. Bu spor boyun uzanmasına engel olmaz. Supplement kullanabilirsin.

8. OğulcanYlcn

OğulcanYlcn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    4. Levent
    Bi gidiyim o zaman doktora tesekkur ederim ilgilendigin icin