Bu soru benim icin cok onemli

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Frightos tarafından 20 Mart 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Hocalarim ustalarim sormak istediğim sey spora yeni basladim kilo almak istiyorum ve 2 haftadır beslenmeme dikkat ederek sporuma gidiyorum gunluk ihtiyaç kalorimden fazlasini alirsam kilo alicam tamam bunu biliyorum ama sormak istedigim her ne kadar dikkat etsemde iş sebebi ile oyle ogunleri saati saatine her seferinde ayni sekilde alamiyorum merak ettiğim diyelim gunluk 3bin kalori lazim bana bunu kimi zaman adam akilli 3 4 öğün arti ara öğünerle alıyorum ama kimi gun sabah ve gece cok yükleniyorum çünkü aralarda yemek yicek firsat bulamıyorum bazen bu kaloriyi 2 öğüne sıkıştırmak cok seyi degistirimi yine o kaloriyi almis kabul edermi vucudum

2. palaz0101

palaz0101 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Vücuduna okaloriyi al gerisi önemli değil zaten yenide baslamışsın illa 5-6 öğüne bölmene gerek yok ben 2 senedir yapıyorum ben en fazla 3 öğün yiyorum düzenli Gayette memnunum

3. DEVİL06angel

DEVİL06angel Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşım merhabalar ; öncelikle"Vücuduna o kaloriyi al gerisi önemli değil zaten" diye birşey YOK. Vucüdun belli saatlerde belli oranlarda belli bir protein +belli bir karbonhidrat vs alımlarına ihtiyacı vardır. Nasıl ki; spordan sonra amacına göre yüksek protein , düşük karbonhidrat (ya da tersi) alıyorsun vücütta senin gün içinde ki beslenme göre ihtiyaçlarını karşılıyor. Eğer dilediğimiz protein+karbonhidrat vs. aldığımızda problem yoksa sabah kalktığımızda almamız gereken toplam miktarları alalım , gün boyu da başka bir şey yemeyelim .

Senin soruna gelir isek ; senin söylemlerine dayanarak AMACININ kilo almak olduğunu anlıyorum. Tabi ki bu belli bir evreden sonra hacim kazanmana da sebebiyet verecektir. BUNU UNUTMA! Her ne kadar 2 haftadır beslenmeme dikkat ediyorum desende diğer yazdıkların aslında dikkat etmediğinin göstergesi. Önce şunu sormak lazım sana; arkadaşım kalori ihtiyacını belirlemek adına ölçümlerini yaptın mı? Bel+Boyun+basen vs. Yaşın kaç.? Bir haftada spora kaç gün ayırabilirsin ? Ekmek parası kazanmak için çalıştığın iş seni gün içinde ne kadar yoruyor ( ağır işçisindir, günlük harcadığın kalori çok yüksektir veya masa işin vardır ama mental yorgunluğun çoktur vs.) karbonhidrat diyip geçme sakın, onu bile kaliteli alman lazım. bu spora ve beslenmeye ayırdığın bütçe nedir_ ? bunları paylaşırsan bizde sana yardımcı olmaya çalışalım tabi..

igormami ve Fırında_Sütlaç bunu beğendi.
  4. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    işte beklediğim cevap. gerçekten de alırsan al ama nasıl aldığının önemi yok diye bir şey yok.

Sayfayı Paylaş