Bu süre çok mu karın için?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve lady.winchester93 tarafından 4 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. lady.winchester93

lady.winchester93 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    hepsi 5x30 olmak üzere dört tane karın hareketim var. ve hafif karın kası yapmak amacım. yağlar yansın diye çabuk çabuk yapıyorum hareketleri, Araları uzun tutmuyorum en fazla 15 saniye tutuyorum. spor hocam araları ne kadar kısa tutarsan yağ yakımı o kadar hızlı olur 15 saniye tut dinlenmeleri dedi.. buna rağmen bu dört hareketin bitimi toplamda 15-20 dkyı buluyor. çok mu bu süre bu kadar harekete göre, az mi verim alırım?

2. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    spor hocan kardiyo verdi mi acaba? 30tekrar amelelik degil mi, onun yerine agirlikla 15tekrar yap. 30tekrar yapana kadar karnin yanarken 15tekrar agirlikla daha kisa surede calistirirsin yahut agirliksiz 3 4 sn de inip kalkarak 15 tekrar yap
    alinacak verim kisiden kisiye degisir ne kadar sende ise yarar bilemem + beslenmede onemli su ve yag atman lazim

3. lady.winchester93

lady.winchester93 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    yağ yakımı için önce 20 dk spinning ya da Koşu bandında hafif tempolu Koşu yapıyorum hocamın tavsiyesi üzerine. sonra Karın hareketlerine geçiyorum. hani direk karın çalışarak yağ yakarsın demedi, karın hareketlerinde dinlenmeleri kısa tutmak daha iyi yağ yaktırır dedi.. karın hareketlerim bu şekilde;
    abdominal crunch 5x30
    knee raises 5x30
    leg raises 5x15
    incline sit up 5x30

4. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
  5. hercules13

hercules13 Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Set arasını 30 saniye civarı tutmak Gh'ı %50ye yakın artırır ve yağ yakımını hızlandırırsın bu sayede. Hocan sanırım bu sebeple 15 saniye set arasını önermiş. Ayrıca karın hareketlerinde set arasını kısa tutmaktansa daha zorlayıcı hareketlerde bunu yapman yağ yakımında sana daha fazla yardımcı olacaktır.
    Karın antrenmanın içinse hareketleri bileşik set şeklinde girip, tekrarları azaltman senin için daha verimli olur diye düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş