1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Bu kilolar nasıl gidebilir?

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve makil tarafından 16 Temmuz 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. makil

makil Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar merhaba, forumun 2 aydır düzenli takipçisiyim. Aşağıya fotoğrafları ekleyeceğim.
    1 haziran'dan beri spor salonuna gidiyoum.
    Başladığımda 95,5 kg idim şu anda 85,2 kg yim.
    Boyum 1,79 yaşım 27. Önceleri sürekli kilo alıp verme geçmişim oldu arkadaşlar, şu anda da six packli bir vücut yapmayı kafaya koymuş durumdayım.
    Yanlış yaptığım şeyler var mı merak ediyorum düşüncelerinizi paylaşır mısınız?

Uyanma: 07.00
    Spor salonu: 09.30

Beslenme:
    Sabah
    Spordan önce: 1 muz
    Sporda: 2,2 lt su (1 ölçek bcaa)
    Spordan sonra: 30 gr Nutrend klasik protein tozu.
    Spordan sonra eve gelip 250-300 gr tavuk veya köfte yiyorum. Yarım litre ev yoğurduyla kendime ayran yapıyorum.

2 aydır gün içindeki bu şekilde tek öğün besleniyorum. Haftada 1 gün cheat day yapıyorum, bazen abartıyorum bazen cheat meal oluyor.

Sporda da şu ana kadar 2 aylık süreçte, kâh sadece cardio ya da full body olarak bilinçsiz bir dönem geçirdim. Şimdi de PPL antrenmanını referans alıp uygulamaya çalışıyorum. Amacım kilo vermek ve sonrasında da kas kütlesi kazanmak. Vücudumdaki yağ oranını düşürmek kısacası. Fotoğraflara yorum yaparsanız çok sevinirim. İyi forumlar dilerim herkese.

65442FA1-8AD4-4C9D-9A47-5DCCD11AF55B.jpeg DA3B400A-F91F-4ABD-8960-D49523E78558.jpeg 86C47E97-E67B-4871-BDFD-EB002B6371FC.jpeg E50F0B59-D937-4092-9B3F-8563C67E7D3B.jpeg

2. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
  3. makil

makil Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Evet hocam tek öğün besleniyorum, bazen bunların yanına 4 tam yumurta da yiyorum. Potein almak haricinde beslenme düzenim yok ve çevreden duyduklarımla bu programa uyup, yanlış yaptığımı düşündüğüm için buraya yazdım. Sizler tarafından bilgilenmek istedim.

4. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Spora yeni başladığın icin yağ yakarken kas kazanma şansın daha fazla. Tdee, ağırsaglam gibi sitelerden günlük kalori ihtiyacını hesaplayıp 400-500 kalori açığına göre beslenmeni ayarlayabilirsin. Yukarıdaki şekilde beslenmenin sana faydadan çok zararı olur.

5. Chriswoodley

Chriswoodley Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar ;
    fotoğraflara göre ciddi bir yağlanmanız var fakat vücut yağ kas ölçümünüz gerekmektedir yardımcı olabilmek adına. Postürünüzde herhangi bir bozukluk var mı bakılmalı kısaca parq testinize de bakılmalı.Bunları paylasırsanız daha saglıklı yardımcı olunabılır.Ayrıca ilk etapta tek öğün beslenme yerine 3 saatte bir ufak ogunlerle kan sekerınızı dengede tutmanız daha fazla yardımcı olacaktır ve su tuketımınızı arttırmanız.Sureklı cardıolar yerıne aralıklı cardıo yontemını secınız.Iyı bır antrenorden destek alınız.

6. makil

makil Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocalarım cevaplarınız için teşekkür ederim.

7. berdevil

berdevil Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Finansman Uzmanı
    Yer:
    İstanbul/Sarıyer
    Ben kendimden bahsedeyim. Orada belki sana yardımcı olabilecek birkaç şey çekebilirsin. Ben virüs yüzünden salonlar kapanmadan önce 106 kiloyken spor salonuna yazıldım. Sadece 1 gün gittim ve salonlar pandemi sebebiyle kapatıldı. Yılmadım kafaya koydum çünkü. Gittim internetten 20 TL ye ip siparişi verdim. Yeme konusunda sadece abur cuburu, tatlıyı ve hamur işini hayatımdan tamamiyle kesip attım. Hergün kahvaltımı öğlen yemeğimi ve akşam yemeğimi ne var ise onu yiyerek ama eskisine göre ufak porsiyon olarak tükettim. Her sabah 6-7 gibi kalkarak 30 dakika dinlenerek ip atlamaya başladım. Başlangıçta çok zor geldi. 30 sn atlayıp nefes nefese kalıyordum. Ciddi kondisyon gerekiyor. Ama 2 hafta sonra tek seferde çok uzun dakikalar atlamaya başladım. Neyse bu şekilde 3 ay devam ettim. Haziranda spor salonları açılınca ölçüme gittim kilom 93 yağ oranım 19. yani 13 kilo temiz birşekilde vermişim. Spor salonunda da 2 gün öncesine kadar 1 aylık süreçte 1 gün fullbody 2. gün hit cardio olarak 1 ay gittim. Şuan 88 kilo yüzde 17 yağ oranına düştüm. Yani günde 1 öğün beslenmek çözüm değil. Ve gördüğüm kadarı ile sizin kas kütleniz bir hayli düşük gibi. Arkadaşların dediği gibi ölçüm yaptırmanız şart. Spora başladığın için azimle verceksin. Hiç meraklanma. Kafanada takma Umarım azda olsa yardımım dokunmuştur.

Edit: Bu arada beslenmeniz muhakkak protein alımına dikkat edin. Yoksa kas yıkımı çok yaşayabilirsiniz. Ben spora başladıktan sonra 1 aylık ölümde 2.6 kg yağ 1.7 kg kas gitti. karbonhidratıda çok kesmemek gerekir.

8. brfnbrfn

brfnbrfn Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    38
    Ne kadar sık besin tüketimi + o kadar hızlı çalışan bir metabolizma öğünlerinizi bölerek 2.5-3 saat ara ile tüketebilirsiniz ve yaklaşık 2 hafta kadar bir sürede vücudunuzu bu sisteme alıştırabilirsiniz. Yetersiz beslenme ve uzun açlık sürelerinin vücuda katabolik etkileri olabilir .ve chat meal in cheat day olma sebebi bu olabilir :)) cardiolarnızı ihmal etmeyin

9. sopar

sopar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Sık yemek metabolizmayı hızlandırır ancak yag yaktırmaz. Her 3 saatte bir yemek yiyerek insülin sürekli yüksek olacagından yag yakımına fırsat tanımaz. Intermittent Fasting i arastırmanızı öneririm.Ayrıca tek ögün beslenmek vücudunuzu strese sokabilir.Son olarak seker iceren her seyi bırakmalısınız bu konuda size "That Sugar Film" adlı belgeseli öneririm.

10. brfnbrfn

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    38
    İntermittent fasting uzun süre uygulandığı zaman insülin direnci yapar yağ yakımı sizin ne kadar, ve ne yediğinizle orantılıdır ,aynı zamanda insülin seviyeleriniz hassasiyetiniz vs de Bunu etkilemektedir çünkü if hayatınız boyunca uygulayabileceğiniz sürdürebileceğiniz bir diyet sistemi değil.2-2.5 saat aralıklı yemek yemenin ghrelin ve leptin üzerindeki etkisini bilimsel yönden bi inceleyin derim.definisyonda sık öğün yapılmasının sebebi de budur zaten + bazı besinlerin termik etkileri de vardır .

Son düzenleme: 26 Temmuz 2020
    berdevil bunu beğendi.
  11. sopar

sopar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle Intermittent Fasting diyet değil beslenme türüdür. Ayrıca insülin direncini düşürdüğü gözlenmiş. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25645620/ burada ve https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26653760/ . Ayrıca kardiyovasküler hastalıktan, kansere kadar çoğu hastalığı önleyici örnek : https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23582559/ Lütfen bilginiz olmayan konuları araştırın. Böylesine kaliteli siteye bilgisiz modlar yakışmıyor. Eğer ingilizceniz yoksa Osman Müflüoğlunun yazısını okuyun.https://www.hurriyet.com.tr/yazarla...li-aclik-diyetleri-eziyet-mi-sifa-mi-40453938

Son düzenleme: 3 Ağustos 2020
    respect2us.23 bunu beğendi.
  12. MrDiyar

MrDiyar Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    DIYAROV ALMAZ
    İnsülin direnci yapar konusu çok yanlış olmuş insülin direncinin en büyük tedavi şekillerinden biri IF dir çünkü.

13. brfnbrfn

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    38
    Merhabalar. Öncelikle söylediğim gibi “uzun süre uygulanması” insülin direncine yol açar demiştim, aynı zamanda bizzat yaşamış biri olarak.
    https://www.mdlinx.com/article/the-dangers-of-intermittent-fasting/6CZfO5sYFDWi4wK2OPRiEd ldl kolestrol ve pankreasa etkisini (+
    Oruçtan kaynaklanan elektrolit anormalliklerine, ayrıca toksik bir gıda ortamında) ayrıca bu iki kilo verme stratejisinin viseral yağ kütlesi, açlık insülini ve insülin direncinde karşılaştırılabilir azalmalar sağladığını ve anlamlı bir azalma olmadığını bildirdi.
    https://centerfordiscovery.com/blog/the-dangers-of-intermittent-fasting/ -psikolojik etkiler
    Fasting = artan cortisol
    Kortizol adrenal bezden de salgılanan bir steroid hormondur.Yağ ve kas hücrelerini insülinin etkisine dirençli hale getirir ve karaciğerin glikoz üretimini arttırır.Normal şartlar altında kortizol, insülinin etkisini dengeler. Kortizol + Ldl kolestrol Vs + vücudun asidik bir seviyede olmasının sonucu nedir ??
    +örneğin Sarm olarak MK677 sr9009 Kullanıyoruz(anabolik androjen ergojen vs değil sadece en basiti sarm san bahsediyorum) Bu tarz bir açlık diyetinde sonuçlar insülin direncinden ziyade muhtemelen Şiddetli bir hipoglisemi Dönemi olacaktır .Diyetin amacı zaten düşük kan şekeri.bunun ne kadar tehlikeli sonuçlar doğuracağını biliyoruz.
    https://link.springer.com/article/10.1007/s00217-016-2772-3 Kortizolun diet üzerinde etkileri
    Osman müftüoğlu okumak yerine Endokrinolog ve dahiliye uzmanlarının insülin direnci ve şeker hastalarına neden 4-6 öğünlük diyetler yazdığını sormak daha iyi olacaktır bence. Yada definisyon ve yarışma dönemlerimizde bu kadar sık yemek yeyip yaĞ oranımızı en alt seviyelere çekip aşırı kuruduğumuzu . Her diyetin olumlu olduğu kadar olumsuz etkileri var, fakat 1-2 aylık sürelerde bu olumsuz etkilerin hepsini görmeyiz.yada birde Canan karataya danışalım olmazsa. Sevgiler.

Son düzenleme: 9 Ağustos 2020
    MrDiyar bunu beğendi.
  14. MrDiyar

MrDiyar Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    DIYAROV ALMAZ
    Ben IF den bahsediyorum ki o bu kadar uzun süren birşey değil.O kadar uzun tutulmasına ancak ölüm orucu denir tabi ki vücut bu kadar yoğun açlık durumunda hücrelerini boşaltmak istemez ve direnç uygular.Fakat bu da geçici bir durumdur bir süre sonra vücut yine de hücreleri boşaltmak zorunda kalır.

15. metinav

metinav Üye

Beğenileri:
    471
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Lojistik
    Yer:
    Kocaeli
    Zıtlar her zaman birbirini dengelemek şeklinde çalışır.Kortizol ve glukagon katabolik ve insülin direnci oluştururlar.İnsülin de bilindiği gibi anaboliktir...
    Vucut çeşitli açlık veya fazla gıda gibi durumlarla karşılaştığında bununla savaşır ve bir zaman sonra adapte olur o durumu elimine etmenin yolunu bulur.
    Açlık hücrelerin insüline olan hassasiyetini arttırır, onun için belli sürelerde yapılması iyidir.Sürekli tokluk sürekli insülin salınması bir zaman sonra vucudu parasempatik moda sokar ve enerji kullanımı düşer.Bunda seratonin endorfin ve troid vb. hormonların da etkisi var şüphesiz.Buradaki incelik vucudun aldığı kaloriyi aynı şekilde kullanabilmesidir.Harcanmayan kalori veya hiç alınmayan kalori vucutta olumsuz sonuçlar olarak geri dönecektir er geç...

İki arkadaşın bilgileri de doğru fakat nicelik ve bakış açısı farklılığından eksik kalıyor gibi...

MrDiyar bunu beğendi.
  16. Dragon Emperor

Dragon Emperor Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Tek öğün yediğim dediğin şey çok az kiloluda olsan o kadar az yememelisin hızlı kilo vermen çatlak ve sarkmalara neden olabilir düzgün beslen yavaş yavaş kilo ver .Yetersiz beslenmen kas yapımını da engelleyecektir.

Sayfayı Paylaş