Bu diyet uygun mu?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve yagizsenal tarafından 19 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. yagizsenal

yagizsenal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaslar ben aylardir istedigim body building e dun oturdugum yere yakin bir yerde basladim. 1998 dogumluyum boyum 1.65 kilom 50. Hocam bana zayif oldugum icin kilo alma diyeti verdi fakat annem bunlarin hepsini yersem kocaman olacagimi soyleyip uymama izin vermedi. Diyet soyle:

Kahvalti (7.00-8.00)
    1 bardak balli sut 4 adet haslanmis yumurta(1 tanesinin sadece sarisi) yag beyaz peynir 8-10 adet zeytin recel-bal 4-5 dilim ekmek domates-salatalik

Ara ogun (10.00-11.00)
    Karisik sandvic (ketcap mayonezli) kizarmis patates (ketcap mayonezli) 2 adet muz

Ogle yemegi(13.00-14.00)
    200 gr kirmizi et makarna pilav izgara cesitleri yagli yogurt kuru fasulye nohut kizarmis tavik kavrulmus kiyma tatli cesitleri ispanak-kereviz-pirasa-sebze yemekleri

Ara ogun(16.00-17.00)
    1 tabak makarna ya da pilav 1 tabak yagli yogurt karisik sandvic(ketcap mayonezli) 2 adet haslanmis yumurta 2 adet muz

Aksam yemegi(19.00-20.00)
    Pilav makarna kizartma cesitleri yagli yogurt sebze yemekleri 200 gr kirmizi et izgara cesitleri
    Yatmadan once: 1 bardak balli sut ve tatli cesitleri

Sizce bu diyet nasil? Cevaplarinizi bekliyorum

2. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Daha yaşın ufak gerçekten bu kadar yüklenmene gerek yok.

Bodybuilding için de bence erken git basket oyna, tenis oyna. Bu yaşta tavsiye etmiyorum ağırlıkların altına girilmesini.

İlla beslenicem yapıcam bu işi diyosan beslenmeni gözden geçir derim.

Ekmeği hayatından çıkart. Ketçap mayonez kullanma. Sağlıksız şeyler bunlar.

Patatesi kızartma, haşlayıp ye. Kızartmaları çıkart hayatından. Sebze, salata ve meyve bunlar eksik olmasın. Abartmadan mutlaka ye.

Saat 8den sonra da bişey yeme.

3. yagizsenal

yagizsenal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tavsiyeler icin tesekkurler bunlara olabildigince uymaya calisicam bodybuilding kismina gelirsek hocam da gelisme caginda oldugum icin buyuk agirliklara girmeme izin vermiyor tekrar teaekkr ederim

4. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Kendi vücut ağırlığınla çalışabilirsin. Barfiks, şınav, mekik vs.

Rica ederim. Teşekkür için buton mevcut ayrıca mesaj yazmaya gerek yok :)

Sayfayı Paylaş