BU değişim normal mi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve caglar103 tarafından 4 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. caglar103

caglar103 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar merhaba. Bu spora başlayalı 4 ay oldu. Daha önce hiç yapmamıştım. Yani altyapım yok. Başlarken 85 kg idim. Şu an 76.5 kg oldum. Kollar 3 cm genişledi. Bu değişim normal midir sizce. Ben aşırı kilo verdiğimi düşünüyorum. Tecrübeli arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim. Teşekkürler.

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Merhaba , aslında normal bir değişim nedeni ise spora başlanılan ilk 6 ay iyi bir gelişim görürsün.Spora alışma , kas kütlesi alma gittikçe yavaşlıyor , sen 6. ayından sonra aldığın ölçüler biraz yavaşlıcak sonra biraz dahada ilerleyince platoya giriceksin gelişmek dahada zorlaşıcak bunu farklı antremanlarla zorlayarak , şaşırtarak aşa aşa geçiceksin.Bir ayda 4 kgden fazla vermek bence pek gereksiz bir durum sen 4 ayda 8.5kg vermişsin bu güzel , kas kütlenden kaybın minimum olmuş olmalı beslenmen iyiyse.Böyle devam et ayda 4-2kg arası ver yağ yakımı hedefliyorsan 4 vermemen daha iyi kas kaybını az tutmak için 2kg ay için ideal.Ölçülerini düzenli al ki gelişimini farketmiş olasın...

3. caglar103

caglar103 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Tamam çok teşekkürler....

Sayfayı Paylaş