Bu cardio ve beslenme sistemi yeterlimi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve serserimsi tarafından 10 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. serserimsi

serserimsi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Abiler arkadaslar,
    öncelikle yurt disinda oldugumu söylemek istiyorum, o yüzden türkce karakter kullanamiyorum ve türkceminde iyi olmadigindan defalarca özür diliyorum. Sitedeki konularla cok sükür kafamdaki bazi soru isaretlerini giderdim fakat hala gideremediklerim var.
    [​IMG][​IMG][​IMG]
    Yas’im 16 17. Eylül'de 17 oluyorum
    Boy’um 1.75
    1 senedir body yapiyorum gecen sene yani basladigimda 81 Kilodaydim simdi ise 73. Resime bakan abilerim 1 Sene icin iyi bir sonuca ulasamadigimi diye bilirler (öylede zaten) fakat malesef okulum yüzünden fazla zamanim olmadigi icin vakit buldukca gittim. Yani düzenli bi programim felan yoktu. Beslenmemede cok dikkat ettim diyemem, ayrica Protein tozu gibi seyler kullanmadim. Fakat buna ragmen ilk 4-5 ay cok rahat kilo verdigimi hissediyordum. Simdi o zamana göre daha zor geliyor. Ne olursa olsun uzun bi süredede olsa kilo vermem beni mutlu etmisdir. 3hafta boyunca yag yakici Lipo 6 Black kullandim. Faydasini gördüm diyebilirim yaklasik 4,5kg verdim bunun sayesinde. Fakat benim asil sorunum hala yag orani. Kassizim kuvvetsizim sadece kiloluyum diyemem aslinda. Tabiki 1 sene icinde gelismem oldu ama göründügü gibi, yeterince degil! Bundan sonra daha cok vakit ayirmayi planliyorum. Haftada 4kerede 5kerede gidebilirim. Haftada en az 2kez spor yaptim yani agirlik calismasi olmasada kosmaya felan gittigim sürekli oldu. Ama en baslarda yanlis basladigimi anladim. Yaklasik 4-5 ay kendimi yeterince zorlamamisim. Kaldirdigim/Cektigim kilolarda artirma yapmadim. Sonradan agir calisarak mesela 80kg bench press yapabilicek duruma geldim.
    Hedefime ulasmak bu yaz mümkün degil sanirim fakat en azindan gelicek seneye yaz mevsimi karin kaslarim gelismis olsun istiyorum. Kisacasi yag oranimi iyice düsürmek istiyorum. Acelem yok yani sabirliyim ama yeterki yaptigim antrenmanin verdigim emeginin karsiligini aldigimdan emin olayim. Hedefim bi model vücud’u. Mesela „Burak Özcivit“.
    Lipo 6 Black‘i kullanmaya basladigim andan itibaren hergün antrenmandan önce 30 dakika saatde 10km hiziyla durmadan kosuyorum. 400-420 arasi kalori yakiyorum bu kosuyla. Antrenmanin ardindan ise kendimi fazla zorlamadan 15-20dakika icinde 100-150 kalori yakiyorum. Yani toplamda 45-50 dakika icinde (sadece cardio ile) 500-550civarinda kalori yakiyorum.
    (Bu arada Antrenman ile agirlik calismasini kast ediyorum). Belirli bi diät programmim yok fakat cardio’ya basladigimdan beri beslenmemede elimden geldigince dikkat ediorum. Agzima sekerli icicek tatli seyler felan vurmuyorum. Kepekli ekmek ile 0,1% yag orani iceren peynirleri kahvalti olarak tercih ediyorum. Icicek icmiyorum onun yerine salatalik yiyorum. Aksamlarida haslanmis sebzeli yemekleri tercih ediyorum. Meyveyi herzaman bol bol tüketiyorum fakat su’yu basladigimda fazla tüketmiyordum artik son 1 haftadir onada dikkat ediyorum.
    Ilk bilmek istedigim sey, bukadar cardio ve bu beslenme sistemi sizce yag yakmak icin yeterlimi?
    Ikinci bilmek istedigim sey ise Protein tozu kullanmak zorundamiyim? (Zorundaysam sorun degil, tek kullanmama sebebim Kilo aldiricagini düsünmem.)
    Kas oranini en az oranda kaybederek yag yakmak istiyorum.
    Peki diyelimki bunun icin Protein kullanmaliyim, nezaman hangi günleri hergünmü yemekten öncemi sonrami almaliyim?

Ücüncü olarak bilmek istedigim sey, Karin kasi icin nasil bi calisma uygulamaliyim?
    Sizce tipki mesela gögüs antrenmanindaki gibi karin kasimida agir kilolardami calismaliyim yoksa daha cok az kilo cok tekrar ile mi calismaliyim?
    Forumda biraz arasdirarak Black Man’in yazdigi bu Programi buldum:
    -basic crunch
    -right oblique crunch
    -left oblique crunch
    -toe touches
    -reverse crunch
    -right side crunch
    -left side crunch
    -push throughs
    -leg pushes
    -alternating curls
    -curl
    *böylece karının her bölgesini eşit çalıştırmış olucaksın diyetinlede üzerindeki yağı eriteceksin dediğim gibi eğer programa sadık kalırsan six packi görmen uzun sürmez.
    En cok ilgimi ceken Programm bu oldu. Peki sizce bu program benim icin dogru olanimi?
    Dördüncü olarak ise sunu bilmek istiyorum, body yapmak boy uzamasini engellermi? Forumda bi konuda gezinirken mesela bacak calisdirmak boy uzamasini engelleyebilir gibisinden seyler okudum, eger öyleyse hangi kas gruplarini digerlerine göre cok daha hafif mesela definasyon anlaminda calisdirarak bunu engelleyebilirim, veya bunu engellemek mümkünmü, yoksa ya hepsi ya hicmi? Okulda beden egitimi ögretmenine sordugumda cok cok erken yas’da baslamadigin taktirde bi sorun olacagini zannetmiyorum dedi, ama kendisinin emin olmadigindan tekrar sizlere bu konuyuda danismak istedim. Forum’da bu konuyuda biraz arasdirdim ama malesef tam istedigim sonuclari elde ettim diyemem.
    5inci olarak bilmek istedigim sey ise, sizce fizigim 1 sene icinde adam olamayacak kadar berbatmi?
    Bu arada 1 sene icindeki beklentim verdigim resimdeki gibi bir fizige ulasmak degil sadece yag oranindan tamamen kurtulmak ve en azindan karin kaslarina sahip olmak.
    Bazi arkadaslarimizin actigi konular yeterince arasdirmadigi icin kapatilmis. Abiler en azindan arasdiripda bulamadigim sorunlarimin linklerini siz bana atarsaniz cok sevinirim. Bi kusurum olduysa hepinizden tekrar tekrar özür diliyorum.

Yardimlarinizi bekliyorum, simdiden tessekkürler.

2. serserimsi

serserimsi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    abiler 1gün oldu yokmu yardimci olabilicek birileri?
    pazartesi günü yani yarin insallah burdan cikarabilicegim programimla baslamak istiyorum.

3. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Daha önce açtığınız 4 başlıkta forum kurallarına uymadığınızdan kitlenmiş. lütfen ısrarcı olmayınız.

Sayfayı Paylaş