Bu bir sorun mudur ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve SnycnYcl tarafından 5 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Bugün göğüste bir şeyi fark ettim.Aslında yeni fark etmedim önceden fark etmiştim fakat bugün önceden fark ettiğim şeyi tamamen resmiyete kavuşturdum diyeyim :D
    Şimdi öncelikle herkes hacim için ağır girmemi söylüyor,bugün göğüs yaparken zorlamaya karar verdim sınırlarımı zorlayacağım dedim ve önceden yapamadığım ağırlığın altına girdim.8-10 tekrar çalıştım.Fakat göğüsümde hiç bir şey hissetmedim.Pump mı desem 0.Ve hiç verim alamadım diyebilirim.Sadece kaldırırken zorlandım fakat sanki göğüs çalışmadım gibi geliyor dokunduğumda şuan ağrı var sabah 11 de çalışmıştım.Ağrıya sahibim ama işte çalışırken hiç bir şey hissetmedim.4x12 çalıştığımda ağırlık arttıramıyorum fakat sanki göğüsümün çalıştığını hissedebiliyordum.Böyle ağır devam mı etmeliyim ? Yoksa hissedebildiğim şekilde mi devam etmeliyim ? Ve bu sadece göğüste değil biceps hariç her bölgede böyle omuzda zaten az tekrar çalıştığım zaman hiç tatmin olmuyorum bunun nedenini biliyorum omuzda ama kanattada böyle.Ağır girince sanki çalıştırmamışım gibi geliyor.

2. TycoLoN

TycoLoN Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Aynı durum bende de var, son 2 aydır tüm hareketleri ağırlık arttırmadan düzgün formda yapabildiğim max ağırlıklarla 3x12 4x12 şeklinde yapıyorum ve piramite göre daha çok çalıştığımı hissediyorum

SnycnYcl bunu beğendi.
  3. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Çok ağır girince ben de göğüse konsantre olamıyorum, en iyi hisseettiğim zaman optimum ağırlıkla çalıştığımda son 2-3 tekrar çok yavaş ve ağırlığı sadece göğüsten kaldırmayı denediğim zaman oluyor.
    Sonra drop set ve ardından şınav yapınca da pump ı hissedebiliyorum.

SnycnYcl bunu beğendi.
  4. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Kanatta durumunuz nedir aynı mı ?

5. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Kanadı ilk setten sonra hissetmek çok zor ama mesela one arm dumbell row da ağırlığı çekerken kolumu vücuduma yapışık tutuyorum o şekilde daha iyi hissediliyor ve üst noktada mutlaka sıkıştırmayı yapmak lazım.

6. lordumuzca

lordumuzca Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Geçen gün ağır girdim bende belimi nasıl kastıysam orayı da ağrıtmışım ama göğse de çok güzel vurdu

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

7. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Hareket olarak sormadım ya ağırlık olarak kanattada çok ağır az tekrar girince mi hissediyorsun yoksa tam tersi mi ? Onu sormak istedim :D
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Haziran 2014 ---
    Belini oynatmış olmalısın ağırlık kaldırırken destek amaçlı ama yaptığın yanlış tabi sakatlanma dikkat et.

8. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Çok ağır girince arka omuz çabuk yoruluyor ve iyide hissedemiyorum zaten.

Sayfayı Paylaş