Bu beslenme yeterli mi ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve TycoLoN tarafından 17 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. TycoLoN

TycoLoN Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar ektomorf bir öğrenci olarak şöyle bir beslenme programım var acaba bana yeter mi ? Boy 171 Kilo 52
    Tartım olmadığı için gramaj olarak yazamayacağım, Üniversite öğrencisi olduğum için her gün ders saatlerim genelde farklılık gösteriyor o yüzden gün içinde yediklerimi yazacağım.
    Ana Öğünler;
    Sabah klasik kahvaltı 2 yumurta, bir dilim peynir yanında biraz örgü ve kaşar peyniri, domates salatalık, tereyağlı ve ballı yarım dilim tam buğday ekmeği ve çay (tam buğday ekmeği çok kuru olduğu için çok yiyemiyorum)
    Spora genelde kahvaltıdan 1-1.5 saat sonra gidiyorum
    Spordan hemen sonra bir adet muz ve 200 ml meyve suyu
    Öğlen Yemeği
    Spora gittiğim günler (haftada 3 gün), spordan 30dk sonra yarım piliç, yanında prinç pilavı, salata ve ayran
    Spora gitmediğim günler okulda ne yemek varsa, genelde pilav + tavuk ya da makarna + sebze yemeği çıkıyor
    Akşam Yemeği
    O gün evde ne varsa artık
    Ara öğün olarak ( genelde okulda yemek yiyecek vaktim olmadığı için bunları yiyorum)
    Bir adet elma
    Bir avuç badem-fındık karışımı
    Yatmadan Önce
    Yarım kase yoğurda 2 kaşık yulaf ezmesi
    Bu beslenme şekli bana yeterli mi ? Değilse eklemem - çıkarmam gereken şeyler hakkında yardımcı olursanız sevinirim.
    Bu arada küçük de birşey sormak istiyorum bazen aralıksız dersim olduğu için 2 ara öğünü üst üste yemek zorunda kalıyorum bu bir sorun teşkil eder mi ?

Sayfayı Paylaş