Bu adamlar Çok İyi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve SiR_Arawn tarafından 1 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
  1. danirello

danirello Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Hic kimse yazmamis, gec de olsa ben yazayim.
    Bu adamlarin yaptigi spora calisthenics ya da street workout denir. Sadece vucut agirligiyla calisirlar, hannibal for king, barstarz vs gibi yapanlar var. Adamlarin bulk donemi olmadigi icin belleri ince omuzlari genis oluyor, bacaklari da ince ama sekilli oluyor.
    Yapmak isteyenler vucut agirligiyla calismaya baslayabilir, ya da p90x p90x2 gibi vucut agirligini fazla kullanan programlar yapabilir.

2. matakara

matakara Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba,
    Bilgiler için teşekkürler.
    Fakat bunlar tahminimce çok ufak yaşta başlayan çalışmanın sonucu gibi geliyor. Muhtemelen 10'lu yaşlar belki daha bile önce.
    Amerika'da bir çok siyahi genç için sokaklarda ki spor sahaları zamanlarının çoğunu geçirdikleri oyun ve eğlence alanı, tabi çoğu zamanlarında da spor yapıyorlar.
    Bunlar street work out yapanlar bir kısmı da özellikle çoğumuzun bildiği gibi basketbol oynuyor ve Nba'da gördüğümüz çoğu oyuncunun geçmişi buralarda başlıyor.
    Zaten siyahi arkadaşların vücut yapısı çoğu sporlarda genetik olarak beyazlara göre daha yatkın. Hatırladığım bazı fiziksel üstünlükleri var ama yanlış yazmak istemiyorum onun için bilen arkadaşlar paylaşırsa bilgilerimizi tazeleriz.
    Sadece omurga sayısı ve bacaklarında ki kas yapısı yada sayısı beyazlardan fazla diye hatırlıyorum ( yanlışım varsa lütfen düzeltin )

Polemik olmasın ama Michael Jordan bütün siyahi arkadaşların zirvesidir bence
    Michael Jordan'dan sonra NBA seyretmeyi bıraktım,
    Roger Federer'den sonra tenisi,
    Lionel Messi'den sonra da futbol seyretmeyi bırakacağım.

İyi antremanlar.

danirello bunu beğendi.
  3. lucesgo

lucesgo Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    bu vücutları cidden vücut ağırlığı ilemi yaptıklarını sanıyorsunuz güldürmeyin adamı adamın kol 45+ cm vücut ağırlığı ile 100 yıl çalış yine o kalınlık olmaz bildiğin salon vücudunun kondüsyonlu hali...

4. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Arnold' tan sonra da vücut geliştirmeyi bıraksaydın :)

5. matakara

matakara Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba,
    Arnold'ın idolüm olmadığını anlamış olman lazım ;)
    İyi antremanlar.

6. danirello

danirello Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Göğüs ve biceps hariç geri kalan vücudun sadece vücut ağırlığıyla bu hale gelebileceğini düşünüyorum. E onlar için de ağırlık çalışmışlardır herhalde. Yanlış anlaşılma olmasın, street workout'ın temelinde ağırlık çalışması olmaz diyorum, yapanlar ağırlık çalışmaz değil. dumbelllls

İlgilenenler varsa internette bodyweight moves benzeri aramalarla çok güzel ve zorlayıcı hareketler öğrenebilirler.

7. lucesgo

lucesgo Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    şu videonun ortasındaki adamın triceps lerine bir bakarmısınız benim kolum kadar tricepsi var sayılır bunu vucüt ağırlığı ile nasıl yapabilir ki ?

8. Snoopy

Snoopy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    bunlara street workout deniliyor yani sokak egsersizleri ve Türkiye de yeni yeni başlıyor :)

9. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Olay budur işte. Çoğu kişi bunları ilk etapta gördüğü zaman "Ağırlıksız imkansız" vs gibi ifadelerde bulunabilir. Fakat vücut ağırlığı ile yapılan egzersizleri hafife almamak lazım. E şınavı sadece ısınmak için 10 20 tane çekerseniz. Barfiksi sadece sırt antrenmanı başında 2-3 set çekip bırakırsanız. Dips i de göğüste son hareket olarak birkaç tekrar yapıp geri kalan bütün egzersizleri ağırlıkla çalışırsanız tabii ki imkansız gelir. Ağırlıkla daha büyük hacme daha kısa sürede sahip olabilirsiniz belki, fakat Street Workout' un kazandıklarını Body Building ile kazanmanız mümkün değil.

Sayfayı Paylaş