Bu ağrı neyin nesi ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve K0mpedan tarafından 26 Şubat 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. K0mpedan

K0mpedan Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar tam olarak resimde gösterdiğim yerde 3 haftadır ağrı yaşıyorum. Başta bileğimde hissediyordum ağrıyı şimdi elimle yokladığımda tam orası olduğunu anlayabiliyorum. Montumu giyerken bile canım yanıyor bileğimi çevirirken canım yanıyor. Buzdolabının kapağını açarken bile hissediyorum ağrısını :(
    Salondaki hocama söylediğimde eklem ağrısı daha çok üstüne giderek acı eşiğini arttırarak azaltabilirsin anca dedi fakat.
    Salonda bunun acısından ne biceps ne triceps ne de omuz çalışabiliyorum.

Spor doktoruna gittiğimde bb yapan çoğu kişide karşılaşılıyor diyip günde 2 defa buz tedavisi ve majezik sürmemi söyledi. 3 haftada geçer dedi ... Set aralarında streching yap vsvs.
    3 hafta doldu 1 ay olacak nerdeyse ben bu ağrı yüzünden sol elimle çöp poşeti bile taşırken canım aşırı yanıyor. ( gym in yolunu unuttum)
    Daha önce bunun gibi bir şey ile karşılaşan oldu mu ? Gerçekten tecrübelerini paylaşırsa çok teşekkür ederim.

Yakın zamandada prof bir ortopediste gitmeyi düşünüyorum.

Ekli Dosyalar:

2. Tunç21

Tunç21 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hiç bir şey gözükmüyor,biraz abartıyor olabilir misin ? :))) Yine de doktorunu ihmal etme.

3. K0mpedan

K0mpedan Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Resimdeki kol benim degil :D Sadece kırmızı çizgi ile ağrının merkezini göstermek istedim. Zaten görüntülük bir olay değil sonuçta bir kaza geçirmedim.

Abartma konusu ise kesinlikle yok denemek için 3 gün önce z barda triceps çalışırken normalde çalıştığım kilonun altında bile öyle bir acı hissettim ki biraz daha zorlasam kolumun içinde birşeyler kopacaktı sanki.

4. stranger02

stranger02 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    hocam bir yere çarptınmı çünkü orası sporda olabilecekbir ağrı değil. ve poşet bile tutamıyorsan tekrar bir doktora görün derim

5. MoRRuk

MoRRuk Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Oralar parmak tendonlarının ön kol kasına bağlanmak için geçtiği yerler. Büyük ihtimal ön kol kas bağlantı yerlerin veya tendonun kendisi, çalıştığın ağırlıklara göre çok zayıftı ve tendonların bir ikisi biraz hasar gördü. Eğer böyle bir durumsa 1-2 ayda anca düzelir, tabii dinlendirerek. Bende de olmuştu baş parmak tendonumu zorlamışım, yaklaşık 2 ayda geçti. Daha çok curll hareketlerinde ağrı yapıyordu.

6. K0mpedan

K0mpedan Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Evet curl hareketlerinde özelliklede Z barda curl hareketi yaparken bu sakatlık başıma gelmeden önce sol bileğimde ağrı hissediyordum fakat. Dediğim gibi aslında ağrı olan yer burasıymış ama ben bileğimde hissediyordum. Spor hocalarına sorduğumda bileğinde ağrı olur alışacaksın vsvs. Sonunda başıma gelen bu :(

7. volcanic78

volcanic78 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    spora başladıktan 1.5 ay kadar sonra bende de gösterdiğin bölgenin çok az yukarısında iki kolda da ağrı oluyordu. suçu düz bara falan attım z bar aldım ama ağrı devam ediyordu. şimdi tam kiloları hatırlayamayacagım ama diyelim ki 20kg ile çalışıyorsam ağrı oluyor, 12kg ile çalışırken ağrı kayboluyordu. bende ağrımayan ağırlıga geçtim. yani ağırlıkları düşürdüm ve set-tekrar sayılarını arttırdım. her hafta az az ekledim eski ağırlıga döndüğümde bi acı kalmamıştı belki sende denersin böyle. tabi doktor her zaman kesin çözüm de gss prim borcu sagolsun :))

8. K0mpedan

K0mpedan Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Çarşamba gününe randevü aldım. Ortopediden bakalım ne olacak. İnşallah 1-2 ay üstüne yüklenme falan demez :( Çok üzücü olur benim için...

9. K0mpedan

K0mpedan Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Bugün doktora gittim röntgende birşey çıkmadı. Bir kaç hareket yaptırdı ağrıyor mu vs test ettirdi. Sonunda MR çektirmeye karar verdi . İşin sıkıntısı ise MR a 3 hafta sonrasına tarih verdiler...
    Istanbulda çok ileri tarih olmadan MR ı nasıl ve ne kadar ücretle vs çektirebilirim bilen var mı acaba ?

Sayfayı Paylaş