Bu şekilde tavuk göğsü ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve TamDEM tarafından 26 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. TamDEM

TamDEM Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    selamlar ben yağ yakımı sürecindeyim bugün 3. haftadayım .öğlen ve akşam tavuk göğsü yiyorum ancak bunu sarımsaklı yoğurtla birlikte tüketiyorum.merak ettiğim bu şekilde yağ yakımı sürecime ters düşermi size danışmak istedim.yarımcı olursanız sevinirim.

2. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Hayır düşmez.Göğüste zaten karbonhidrat yok. Yağda çok az ve bol miktarda kaliteli protein var o yüzden hiç bir sorun olucağını sanmıyorum.Yoğurttaki karbonhidrattanda hiç bir şey olmaz...

Sadece şeker , abur cubur , beyaz ekmek ve fast food olmamalı gerisinde çok sorun çıkmayacaktır.

TamDEM bunu beğendi.
  3. TamDEM

TamDEM Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    ozaman yemeye devam ..

4. evolution57

evolution57 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Yağ yakiminda önemli olan şey giren çıkan kalori dengesidir. Siz ihtiyaciniz olan kaloriden fazla kalori tuketirseniz ve bunu isterseniz sadece tavuk göğsünden bile karsilasaniz malesef yag yakamazsiniz. O yüzden beslenmenizdeki toplam kalori ve makro besin değerleri önemlidir. Ha onun haricinde söylemiş oldugunuz öğün bir sorun teşkil etmicektir.

5. GECMİSH

GECMİSH Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Ya allahaskina günde 3000 kalori yakan iki birey olsun birisi 2500 kaloriyi sağlıklı gıdalardan alsın diğeri abur cuburdan arada fark var.İkiside kilo verdi de tamam ama abur cuburla beslenenin karaciğeri yaglanir sivilce vb. Çıkar diğeri sağligini korur.

6. evolution57

evolution57 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Siz benim mesajimi iyi algilayamamışsinız. Sonuçta 3000 kalori harcayan birey 2500 aliyorsa kilo verecektir. Fakat dikkat ederseniz ben yukarda karaciğeri yaglanmaz, sağlıksız şekilde verir gibi ibareler kullanmadım. Söylemek istedigim harcanan kaloriden az kalori alındığında ve bunu istediğiniz besinden karsilarsaniz karşılayın, sonucta kilo vereceksiniz. Önemli olan şey gun sonunda toplamda ne kadar kalori tükettildigidir. Belki bu video yardimci olur bu önemli konuyu algılamanıza.

7. GECMİSH

GECMİSH Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Tamamda kilo sadece görüntü için verilecekse geçerli bu fast food ile kilo vermek çok saçma sürekli insülin yükselir alcalir acikirsin tok gezmessin yani.Saçma yani BOŞUNA savunma böyle şeyleri savaş nie sağlıklı beslenio o zaman ona bakarsan abur cuburlada kas yaparsın anlamına geliyor bu.

8. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Çok yanlış bir düşünce sadece kilo vermek olarak baksanız bile.. Bütün gün kalorinizi abur cuburlardan , baklavadan , basit karbonhidratlardan alın..-500 açık bırakın. 1. si kesinlikle doymazsınız , vitamin minarel hiç bir şey alamazsınız.Protein alamazsınız , sağlıklı yağları alamazsınız , trans yağ vb. alıcağınızdan bu iş çok zor. Kilo verseniz bile bu kaslardan olucaktır.Yani vücut beslenemediğinden zayıflar sebebi bu olur.

9. evolution57

evolution57 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Öncelikle ben hiç bir mesajımda abur cubur yiyin de zayıflayın gibi bir şey demedim, bunu da nereden çıkardınız? Gidin abur cubur yiyin, yeter ki kalori ihtiyacı altında tüketim yapın düşüncesi tabi ki doğru değil, bunu da söylemedim zaten. Tabi ki sağlıklı beslenip yağ yakımı yapmak en doğrusu. İlk mesajımda demek istediğim de buydu fakat konuyu çok yanlış yerlere taşıyıp "abur - cubur" bile karıştırmışsınız. TamDEM arkadaşımızın sorusunda tavuk göğsü ve yoğurt örneğini vermiş. Fakat kaç gr? Kaç gr yoğurt, kaç gr tavuk göğsü? Önemli olan şeyler bunlar. Belki kalorisinin üstünde yoğurt ve tavuk göğsü yiyor nereden biliyorsunuz? Anlatmak istediğim şey yiyeceklerin doğru seçimi ile birlikte ne kadar olduğu da bir o kadar önemli.

Ayrıca yine ilk mesajımda toplam kalori ve "makro besin değerleri" önemlidir demişim. Ve buna rağmen hala abur cubur yazmışsınız. Makro besin değerlerinden kastım toplam kalori içerisindeki protein, yağ ve karbonhidrat değerleridir. Fakat yine dediğim gibi konuyu doğru algılayamamışsınız. Ya da ben doğru anlatamamışım.

Sayfayı Paylaş