Bruce lee gibi hızlı olmak

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Naruto37 tarafından 17 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Naruto37

Naruto37 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arklar bruce lee nasıl bukadar hızlı yumruk ve tekme atabiliyordu

2. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Yetenek...

3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    ne yeteneği başkan adam daha çocuken wing chunla antremana başlamış amerikada günde 8 saat antreman yaptığı söyleniyor.Emek emek o hız.bruce lee 120kg değilmiş ki 70kg 60kg bişey hızı normal.

4. Naruto37

Naruto37 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    [quoSiR_Arawn, post: 984167, member: 42614"]ne yeteneği başkan adam daha çocuken wing chunla antremana başlamış amerikada günde 8 saat antreman yaptığı söyleniyor.Emek emek o hız.bruce lee 120kg değilmiş ki 70kg 60kg bişey hızı normal.[/quote]
    Ama hızı normal değil sanki kamerayla hızlandırırmıs gibiydi hangi antrenman lar hızlandırır yumruğu tekmeyi birde ben kas yaparken kol hacmim büyümesin istiyorum çünkü ağır olur bruce lee gibi kol kası nasıl sağlam yapcaz buyutmeden

5. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    neden bruce lee gibi hızlı olmak istiyorsun bir dövüş sporuyla uğraşan bir insan olsan anlarım ama dediğin sağlamlık güç zaten bodyde oluyor hız diyorsan o farklı birşey bu sporla alakası yok çok farklı antrenmanlar yapman gerekiyor

6. Naruto37

Naruto37 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    muay thai ve wushuya gidiyorum he bu arada kasta calısıyorum yalnız kas hacmim büyümesin istiyorum büyürse agırlasır hız icin ne tür antremanlar yapmak gerekır söylermisin benim bildiklerim dambılla gölge boksu alkış şınav direnç bandıyla calısmak senin dedigin farklı antreman nedir ?

7. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    emekte vardır tabiki ama kimi insanlarda doğuştan gelen biraz daha fazla güç veya hız vardır öyle her çalışandan iyi bir koşucu olmaz maalesef

8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Benim görüşüm emek bu işin en büyük oranı , insan genetiği belli bir yapıda geliyor , bizim veya başka bir ülkenin , olimpiyata - milliliğe sporcu alırken genetik araştırmasına , yatkınlığına birebir baktığını düşünmüyorum.Çünkü o derece gelişen bir yapımız yok , doğrusu oda olabilir.Atlet olmak ayrı birşey olduğu gibi Bruce Lee olmakta ayrı bir isim , her çalışan Usain Bolt olamaz 1.95 boyunda değil ama bizim amacımız dünya rekoru kırmaksa genetik yatkınlık olayı konusunda haklısın.Ama Bruce Lee sadece bir mücadele sporcusu ve diğer sporcu yapılarıda hep alt tabanda , çoğu şey emekle elde edilebilcek düzeyde ama kim bruce lee gibi 8 saat antreman yapıcak , onun boylarında gelicek uzuvların boya göre yeterli uzunlukta olması böylece hız kazanması avantajı belli bir süre 5-10 yıl wing chun - boks - kickboks gibi vuruşlu teknikleri üst düzey tekrarlı olarak antremanında uygulamış birini bulmak çok zor burdada bu adama yaklaşılmak isteniyorsa bu adam gibi antreman yapılmalı bruce lee gibi bruce lee ye yakın bir 10 yıl emeği verilmeli.

Balboa7 bunu beğendi.
  9. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    genel anlamda yazdım dediklerin doğru sözün özü herhangi bir sporda rekor kırmak için doğuştan gelen yeteneğin olması şart ama çalışarakta hız ve güç konusunda bayağı bir yol alırız

SiR_Arawn bunu beğendi.
  10. Naruto37

Naruto37 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bruce lee gibi hızlı olmak icin hangi antremanlar yapılmalı birde ben kas yaparken kas hacmim büyümesin istiyorum cünkü agırlasır bruce lee gibi sağlam kas olsun türkiyede wing chun egitimini veren iyi hoca varmı

11. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    wingchun işi yaş biraz :D Türkiye'de ama zaten brucle karıştırmış bir sanat yaptı jkd onunda eğitimi yok.kas hacminin büyümesini istemiyorsan ağırlık kaldırırken 15-20 tekrardan az kaldırış yapma.

Balboa7 bunu beğendi.
  12. Naruto37

Naruto37 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kas gücünün hacimle alekası varmı 17 yasındayım bu arada peki bu bruce lee nasıl bukadar hızlı vuruyor sanki kamerayla hızlandırırmıs gibi iç enerjiyle sinir sistemi gücünü birlestirince daha hızlı mı olur acaba

13. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    kamera hilesi var tabi uçmalar falanda oluyor filmlerinde ha normalde hızlı vuruyordur ama sonuçta pro bir dövüşçü değil bir mike tysona falan kafa tutamazdı

14. Naruto37

Naruto37 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Nasıl pro degildi mike Tyson bruce nin çelik gibi sert kasına ne yapabilcek sadece kaba güçle olmuyor bu işler hem mike Tyson vurasiya bruce lee kaç kere vurur du iç enerjide önemli

15. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    pro değildi derken müsabık bir sporcu değildi kariyerinde kimleri yenmiş ki ha dövüş stili geliştirmiş jkd ama tüm bunlar mike tyson gibilerine sökmez maalesef herşey hızda değil güç dayanıklılık dersen mike tysonda fazlasıyla var

16. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Çeviklik güçten önce gelir. Mike Tyson la Bruce Lee'nin karşılaştırılması saçma olduğu gibi Mike Tyson'ın herhangi bir yumruk tutturabileceğini bile sanmıyorum. Muhammed Ali belki ama Mike Tyson'ın hiç şansı yok.

17. Naruto37

Naruto37 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    te="murderali, post: 984675, member: 42511"]Çeviklik güçten önce gelir. Mike Tyson la Bruce Lee'nin karşılaştırılması saçma olduğu gibi Mike Tyson'ın herhangi bir yumruk tutturabileceğini bile sanmıyorum. Muhammed Ali belki ama Mike Tyson'ın hiç şansı yok.[/quote]
    Peki bruce lee nin kasları nasil bukadar sert nasıl antrenman yapcaz yumrukları tekmeleri hızlandırmak için ne yapcaz
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Nisan 2015 ---
    Bruce leenin yumrugu bir insana göre 6 kat sertmis birde

18. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Yanlış düşünüyorsun , insanları karşılaştırmak yapamayacağımz şeyler , tysonun sikleti ile boks maçı yaptıkları taktir bruce lee 1 aparkat-kroşe oturduğunda kas felan çelik seni kandırmışlar tysonun o vuruşu leeyi 2 metre bilen uçurabilir çünkü bruce lee tüy siklot kilolarında biri tyson ağır siklet maçlarına çıkmış zamanında :D iç enerji felan kandırıyorlar sizleri , kickboks maçına çıksa badri hariyle misal sikleti çok ağır.O sert kas felan vuruş bitirir , çeneye bir high kick.Leenin gücü çok yok olamazda zaten o kgyle olabileceği en büyük güç tysonun veya badri harinin yarım vuruş gücüne eşit gibi birşey.

Balboa7 ve MericCesur bunu beğendi.
  19. Naruto37

Naruto37 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kas hacmini büyütmeden kuvvet kazandırmak icin fazla kiloyla az tekrar mı yapmam gerekır mesela kolla omuzu güclendirmek icin dambılı kac kilo yapmam gerekır

20. MericCesur

MericCesur Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yahu lütfen 15 yaşından küçük her okudguna her izledigi filme inanan heyecanli ergenler gelip suraya bilmedikleri konuda yorum yapmasinlar.

Mike tyson celik gibi bruce lee ye ne yapabilecekmis mike tyson yumruk bile vuramazmis gencler gidin bir boks salonuna biraz dövüş sporlariyla icli disli olun gecer bu cehalette

Mike tyson 1 Buçuk metre boyundaki amele kaslı Çinliyi ringte evcil hayvan diye dolaştırirdi.

Bruce lee birer show adamidir gercek birer dövüşcu degildir

onur04 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş