brachioradialis nasıl çalıştırılır?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve novizenj tarafından 11 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    herkese meraba! önkoldaki brachioradialis kasını çalıştırmak için ne yapabilirim? bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    saydam bunu beğendi.
  3. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    hammer curl, reverse curl, preacher reverse curl bu hareketler brachioradialisle birlikte biceps brachi ve brachialis kaslarını da çalıştırıyor. rutin biceps çalışmalarının yanı sıra bu hareketlerin yapılması overtraininge neden olmaz mı? brachioradialisi tek başına çalıştırabilecek, izole edecek bir hareket varmı?

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    flexor yada extensor'u izole edersiniz ama bunu izole etmeniz kanımca çok zor..
    şunu belirteyim kanat çalışmalarında overhand tutuş şekli de aynı kasa etki eder..yani avuç içi karşıya bakan tutuş..buna rağmen overtrain olmaz diye düşünüyorum..

ben biceps antremanlarına 3.hareket olarak ağır hammer curls eklerim..bir zamanlar wrist curl'ün peşinden de reverse curl yapardım..hatta ikisini süperlerdim..

5. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    novizenj. Vücutta hiçbi kas tek başına çalışmaz mutlaka bi grupla çalışır. brachioradialis i diez çok güzel açıklamış,resimlerini de koymuş ve hareketleri de çok güzel vermiş.

Biraz bilimsel olucak ama şöyle açıklayım 1.resimdeki gibi el supinasyon durumundayken yani avuç içi yukarı(havaya) bakarken. En çok Biceps brachi çalışır. Hareketler curl ismini alır. Kolun da en büyük kası biceps brachi olduğu için genelde hareketler de hep bu pozisyonda yapılır. doğruluğu tartışılır ama...

2.resimdeki gibi el pronasyondayken yani avuç içi aşağı(yere) bakarken. Bu sefer brachioradialis ve brachialis yükün büyük bi bölümünü üstlenmeye başlarlar. bu sefer hareketler reverse curl ismini alır.

bende Her antrenmanımın sonunda mutlaka bir reverse curl hareketi yaparım...

6. zoparrat

zoparrat Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Edirne & İzmir
    sırt hareketleriyle de çok güzel çalıştırılır

7. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Barfikste eller ileri bakarken asılı kalmaya çalışın. Daha fazla asılı durmak için sıktığınızda önkollar feci şekilde yoruyo.

8. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    birde bu önkolu çalıştırmak için böyle kısa bir bar ve altına iple takılı olan plaka var.. amaç onu motora gaz verir gibi kıvırıp kıvırıp üste kadar çıkarmak. ön kola tam anlamıyla vuruyor. adını bılmıyorum ama anlamışsındır hangisi olduğunu. arnold usta da yapardı zamanın da :p

Sayfayı Paylaş