Boyun Düzleşmesi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve neverbackdown. tarafından 28 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Merhaba herkese.Son 1 aydır üzerimde halsizlik, göz kararması , kaslarda ve kemiklerde ağrı hissediyordum aşırı şekilde ama ağır çalıştığımdan önemsemiyordum.Bugün doktora gittim Check-Up gibi her şeye baktırdım.Kan testlerim henüz çıkmadı , diğer testlerim normal fakat boynumda düzleşmede çıktı.Belimde çok ağrı oluyordu ama belimde hiç bir problem yokmuş.Küçüklüğümden beri bir çok sporla ilgilendim( Basketbol/futbol/kickboks/Muay thai).Boks ve fitness/crossfit yapıyorum şu an.185 boy , 91 kg ve yaşım 18
    Hangi bölümün doktoruyla konuşsam bu sporu bırak ve o şeyleri sakın kullanma ( supplement ) gibi laflar etti. Geçen hafta antrenmanda yere düştüm gözüm karardı bir anda sanırım boyunda problem sinirlere baskı yapıyor göz kararması , baş dönmesi gibi sorunlara yol açıyor zaten bu belirtiler üstümdeydi ama önemsemiyordum ve bulamıyordum.Ağırlık çalışamazsam zaten boks-kickboks hiç yapamam diye düşünüyorum çene-boyun ilişkisinden dolayı.Doktor boynu eski haline dönen hiç görmedim dedi.

Bu yazıyı yazmamın sebebi içimi dökmek gerçekten bu sporda hedeflerim vardı beslenmeme ve uykuma çok dikkat ediyordum şu yaşıma kadar ağzıma 1 kez bile içki sigara sürmedim bu sene turnuvaya hazırlanıyordum en güçlü halimdeydim ancak şu an psikolojik ve fiziksel olarak çökmüş durumdayım yani artık gücüm hiç eskisi gibi olmayacak gibi bir his var içimde beslenmemi bozdum o kadar emeğim boşa gidecekmiş gibi hissediyorum.

aslangur bunu beğendi.
  2. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Boyun düzleşmesi ile Supplament'in ne alakası olabilir, Doktor da amma cahilmiş.

Vücutta, boyunda vs rahatsızlık tamamen antreman ile alakalı bir durumdur, bir insanın boynu ağrıyorsa antremanında sorun vardır.

3. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    kendini salık vaziyette güncel ön yan ve arkadan fotoğraflar alabilir miyiz?boyun düzleşmesinin yanında tüm postürüne bakmak gerekli.uzmanı olmasam ve konuyla ilgili çok şey bilmesem de(seninkinin sebebi nedir,hangi evrededir vs)çözümü olabilecek bir şey bu,inanarak ve psikolojini güçlü tutarak iyileşme/rehabilitasyon sürecine ilk adımını atabilirsin.ve de KESINLIKLE bir spor hekimi bulmalısın.

neverbackdown. bunu beğendi.
  4. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Onu özellikle kardiyolog söylemişti konudan farklı olarak.Boynumda öyle ciddi bir ağrı yok ancak dediğim gibi düzleşme varmış.

Röntgende postürümde bir problem çıkmadı yani duruş bozukluğum yokmuş fakat yükleyebilirim yine de bende spor hekimi arayışı içindeyim zaten yakın zamanda gidicem.

5. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Oo adamım gelmiş ama moral bozuk yav :(

Geçmiş olsun demekten başka bişey söyleyemiyorum ama fotoğraf atarsan yardımcı olunabilecek şeyler çıkar

neverbackdown. bunu beğendi.
  6. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Sağol dostum tekrar doktorla görüştüm bugün spor hekimi ve fizyoterapi uzmanıyla yani ciddi bir şey değil dedi ama belimde de düzleşme varmış :D Kaslarını güçlendirmen gerekiyor zaten spor yapıyormuşsun dedi.Boksu pek önermem ama bir şey diyemem dedi. Yani ciddi bir problem yok çok şükür trapez- arka boyuna biraz daha önem vericem sadece bir problem yok yani şu an bende rahatım ama gerçekten her doktora güvenmemek gerekiyormuş.

Son düzenleme: 2 Nisan 2016
    aslangur bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş