Boy ve Vücut Hakkında Yorumlarınızı Bekliyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve VACCO tarafından 8 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. VACCO

VACCO Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese merhaba,
    Bazı konularda fikrinizi almak istiyorum arkadaşlar. İlk olarak yaşım 16 ve boyum 1.76 yani yaşıtlarıma göre 3-4 cm kısayım. Boy uzaması çoğunlukla genetik ve ergenlikle ilgiliymiş. Benim abim şu an 21 yaşında ve boyu 1.87 babam 1.75 annem de 1.68 falan. Bu verilere göre boyum 20li yaşlarda 1.80i bulur gibi geliyor fakat şöyle bir durum var ben yaşıtlarımdan daha erken ergenliğe girdim. Yani erken ergenlik sorunu var ve uzmanlar bunun boy kısalığı demek olduğunu belirtiyor. Yaşım 12 iken falan ergenliğe girmistim. 10-12 yaşları arasında da yüzmeye gitmiştim. İste ilk olarak merak ettiğim konu bu acaba uzamam durmuş mudur ve dediğim gibi 1.80 olabilme ihtimalim var mı?
    İkinci olarak yaklasik 3 ay fitness ve cardio yaptım. Şu an ölçülerim :
    Boy: 176
    Kilo: 72
    Omuz: 110
    Göğüs:102
    Bel: 65
    Kol: 33
    Bu hafta icinde de body yapmak icin bi salona kaydolacağım. Protein takviyesi vs. ailem tarafından sıcak bakılmadığından kullanmicam. Son olarak bu ölçülerde en çok omuz ve göğüs üstünde durmayı planliyorum tabiki sadece bunlar degil fakat agırlıklı olarak. Sizce omzumun 120 cm veya üstü olması söz konusu mu ya da sizde boyle bir değisim oldu mu? Herkese tesekkurler simdiden :)

Son düzenleme: 8 Şubat 2015
  2. Eti

Eti Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    bayburt
    Öncelikle yasın daha küçük boy uzaması 22 yasına kadar devam etmektedir Boyuna o kadr takıntılı olma bence.
    Akabinde Ölçülerün normal gibi daha iyisini yapabilirsin belin cok inceymiş Omuzlarına gelince Yasın arttıkça Genişleyecekler emin olabilirsin Spora ve beslenmene devam ettiğin sürece ,Ayrıca Takıntılı olma mesela rahat ol Oram çıksın buram büyüsün gibi klişe Düşünceleri terk etmeni öneririm küçük Kardesim.Senin yaslarında öğrencilerim var ve bayada Saglamlar .)

Sent from my iPad using Tapatalk

3. VACCO

VACCO Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumunuz için Tesekkurler bu arada belim 84 müs nasil olculdugune baktim ben yanlis olcmusum :)

Sayfayı Paylaş