Boy uzatma hakkında birkaç bilgi.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Batuhan Şenyüz tarafından 6 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Batuhan Şenyüz

Batuhan Şenyüz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba BodyForumTR Sakinleri;
    Ben Batuhan Şenyüz, aklımda birkaç soru bulunmaktadır. Bunları değerli forum sakinlerimize sormak istiyorum. İzninizle soruyorum.
    1- Boy uzatma hareketlerinin boyun uzamasında etkisi, yararı, faydası var mıdır?
    2- Boy uzatma hareketlerini yaparken Multivitamin,Protein Tozu veyahut hapı kullanmamda fayda olur mu?
    3- Beslenme programlarımız nasıl olmalıdır?
    4- Boy gelişimleri kaç yaşına kadar devam etmektedir?
    5- Yüzmenin yararı var mıdır?
    6- Boy uzatırken kilo almak için neler yapılmalı?
    7- Hangi içeçek ve yiyeceklerden kaçınmalıyım?

Evet değerli sakinler, kendimden birkaç bilgi vermek istiyorum. 7-8 yıldır basketbol sporu ile uğraşmaktayım. 16 yaşına 19 Ocak 2015 tarihinde bastım. Daha yeni yaşıma girdim. 175 baba ve 172 annenin oğluyum. Makedonyalıyım ve 1.82 boya sahibim. Boyumun 1.88 - 1.90 arasında olmak için çabalamak istiyorum. Sorularımın cevaplarını değerli sizlerden beklemekteyim.

2. Ahmet Derman

Ahmet Derman Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Basketbola en az 20 yaşına kadar devam et, hergun 1 litre süt , 100 150 gr peynirini ye ( tam değerlerini bilmiyorum yaşına gore alman gereken miktar nette yazar.) ve bu çok önemli. Kemik suyu çorbası. Ben kemik suyu çorbası içerek 3 ayda 3cm uzayan tanırım. Haftada 2 3 gün içmeye çalış, rahat uzarsın. :) ( Boy uzatacam diye de hergün içme herşeyin fazlası zarar.)

3. Ahmet Derman

Ahmet Derman Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Edit : kemik suyu çorbası süt veya peyniri şu kadar tüket demem tamamen temsilidir . netten günlük ihtiyacına gore araştırıp tuketmelisin.

4. Batuhan Şenyüz

Batuhan Şenyüz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Değerli dostlarım, önerilerinizi ve soruların cevaplarını beklemekteyim.

Sayfayı Paylaş