BOY UZATMA İLE İLGİLİ

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve jesss35 tarafından 25 Haziran 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
  1. Xpoc

Xpoc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    futbolda vucudunuzun ağırlık merkezi yere yakınsa daha iyi top sürersin diye duydum ben yani bacak kasları sadece güç için değil

2. HkN67

HkN67 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Evet benimde boyum kısa olduğu için yakınıyorum 14 yaşındayım ve boyum 164.Babamın ve annemın sülalesinde erkeklerde 170den kısa yok ama ben 180'i geçer miyim?
    Babam:174
    Annem:165
    Abim:176 ve 17 yaşında

Gereki olan sütü hergün 3 bardak içerim ayrıca peynir ve ayranıda bol içer ve yerim günde en az 150 kere zıplamaya çalışırım sizce 180i geçer miyim??

rey619 ve Pinky bunu beğendi.
  3. rey619

rey619 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    canakkale
    16 yasında steroıd almak boyu engeller bu kadar baska bısey soylemıyecegım.sebebi senın vucudundakı hormonun 100 katı gırıyor ıgne ıle vucut ılk once salgılıyor daha sonra nasıl olsa ıgne yıyorum salgılamasam bıle olur dıyıp gerek duymuyor ve boy duruyor anlatabıldım mı . vucudumun etkı tepkı cok degısık sıstemlerle yaratılmıs.karmasık bır genetıgı var ama cok gusel calsııyor xd

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:32 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:28 ----------

hkn 67 senın boyunun ortalama 1.76 olması gerekıyor.

anne + baba +13 bolu 2 senın ort boy.herhangı bır hastalık vb engelleyebılır beslenmede olabılır. bırde yasın daha kucuk 18 yasında 1.76 olmassan kapımı cal senin boyu uzatalım xd

4. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    merhaba arkadaşım daha önceden bi topic te daha yazmıştım bunu sanada yazayım
    ben ilk 19 yaşımdayken body building e başlamıştım boyum o dönem 175 kadardı ..
    şimdi 27 yaşındayım boyum 179 kadar.. bu belki benim genetiğimle alakalı ama o dönemki çalışmalarımda buna faydalı olmustur eminim..ama bunu yaparken bol uyku antremanlarda squat gibi tepeden baskı yapan hareketleri yapmadım..ve vücudumu bol bol esnetirdim..bence sende bunları uygula yüzde yüz sende uzarsın demiyorum ama kaygıların varsa en azından böyle yap bence..beslenme cok mühim ..
    kolay gelsin

5. Kerem20

Kerem20 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bende 1.72 yim eylül 8 de 20 yaşına giricem.. şöyle bir 3 4 cm uzasam tam istediğim kıvama gelicem birde evde dumbel ile çalışmaya başlıycam.. kaç gk lık dumbeller ile başlamalıyım yazarsanız sevinirim teşekkürler :)

6. devolam

devolam Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    ip atlamayı çok öneriyolar boy uzatmak için birde barfix posizyonuyla asılı kalmak.

7. superman06

superman06 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    ArkadasLar bende 19 yaşında 1.82 boyundayım bu yaştan sonra uzama imkanım var mı...? Gerçekten yardımcı olursanız sevinirim....Size bazı şeyleri belirtim bu arada
    Annemin boyu 1.60 babamın boyu 1,70 bense 1,82
    Sizce yapmam gereken spor egzersiz türü ve beslenme ile ilgili şeyler nelerdir ve bu detayları göze aldıktan sonra 1,90 Olma Şansım var mı...?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:39 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:24 ----------

ArkadasLar bende 19 yaşında 1.82 boyundayım bu yaştan sonra uzama imkanım var mı...? Gerçekten yardımcı olursanız sevinirim....Size bazı şeyleri belirtim bu arada
    Annemin boyu 1.60 babamın boyu 1,70 bense 1,82
    Sizce yapmam gereken spor egzersiz türü ve beslenme ile ilgili şeyler nelerdir ve bu detayları göze aldıktan sonra 1,90 Olma Şansım var mı...?

8. mewthree

mewthree Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bilimsel konuşamam. Her şeyin öncesinde 1.82 ve 88 arası erkek için gerçekten ideal boydur! Mankenlerde bunları arıyorlar. Normal gelişim doğrultusunda .85 olacaksındır... Benim ağabeyim de öyle oldu en azından. Yani boy problemin yok, onun dışında bir kaç yazım var profilimden aratman gerebilir. Orada her insanın bir bir kaç santimetre ekleyebileceğini anlatan yazılar var. Bu tabi eğer omuriliğini pullover ve barfiks hareketleriyle açmamış isen geçerli. Bunun dışında bisiklet ayaklar için önemli. Yüksek koltuk gerekiyor bildiğim kadarıyla bel hizzasında olacak.

Onun dışında kurbağalama yüzmek ve gerinme/esneme hareketleri öneriyorlar. Düzenli olarak. Bazı BB egzersizlerini yapıyorsan eğer bu saydıklarımın vücudununa etkiye ters bir etki yapıyor olabilirsin. Bunları söylüyorlar forumda zaten çokca kere. 1.90'u hedeflememeni tavsiye ediyorum, ne kadar o kadar olabilme şansın varsa da. 1.85'e 3 yıl içinde 2 ya da 3 cm daha ekleyip 1.88 olsan ne ala. Kaldı ki şu an bile yeterli bir bedene sahipsin.

Olur da bunları yapamazsan, yani egzersiz yapamazsan ve 1.82 kalırsan bile, bu gerçekten çok iyi bir boy ki 19 yaşın uzama payı normal gelişim içinde kesinlikle ve kesinlikle vardır! Selametle.

9. dila

dila Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar slm bana yardımcı olabileceginizi umuyorum boyum 168 yasım 21 uzamak istiyorum ne yapmam lazım bana boyumun uzamasının durdugunu söylemeyin doktora gittim 25 yaşına kadar uzayabilineceği söylendi ne içip neyiyecegım bu uzamax yada suppra talll faydalı oluyomu yardımcı olun lütfen özelden msj atarsanız sevinir
    im forumda yeniyim :)

10. devolam

devolam Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    ben bir anlayabilsem şu işi.kimi doktorlar 21 diyor.kimisi 25 diyor?birileri bu konuya açıklık getirsede bizi bilgilendirse.

11. yaramyarimdir

yaramyarimdir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    body

sa arkadaslar ben 15 yasındayım. 1.60 boyum var ve 60 kilo civarındayım.yaşıtlarıma göre kısayım ve kiloluyum.sporu severim ama fiziksel görünümümü sorun ettiğim için sporla aram iyi değil biraz ailemden bahsedersek annem ve babam kısa.Amcalarımın hepsi uzun ( 1.80 in üzerindeler ) dayılarımın 2 si 1.65 civarındalar ve diger 2 si 1.85 in üzerindeler.bana sorarsanız boyum fazla uzamayacak gibi bundan dolayı işi şansa bırakmamayı düşünüyorum.bunun için body ye başlamayı düşünüyorum.body deki amacım ise uzamak ve kilo vermek ve fit bir vücuta sahip olmak.body ye başlayınca gereğinden fazla ağırlık kaldırmayı düşünmüyorum.(boyum için)
    biraz araştırma yaptım ve ilaçların olduğunu duydum.kesinlikle ilaç kullanmamayı düşünüyorum(takviye hariç)(spor sağlıklı yaşam içindir ) ayrıca sigara vb. maddelerlede işim olmadı olmaz
    sizce body nin bana yararı olurmu veya zararı olursa ne gibi ? cevaplarsanız mutlu olurum

Sayfayı Paylaş