Boy uzaması problemi

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Meyriyer tarafından 7 Şubat 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Meyriyer

Meyriyer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Arayüz Tasarımcısı
    Yer:
    İstanbul
    Selamlar. 16 Yaşındayım, 17ye gireceğim. 170 boyundayım. Benim boyum arada bir atar, şöyle söyleyeyim 3 senede bir yazları çat diye bir 7-8 cm boyum uzar. En son 9.sınıfa geçerken boyum uzadı o kadar hızlı. Şu 2-3 senedir pek bir oynama yok. O kadar kısa bir boyum yok farkındayım ama bir 180 olabileceğim umudum bile olsa çok sevirim. Sorum şu;

Kaç yaşıma kadar boyum uzar?
    Boyumun daha hızlı uzaması için yapabileceğim bir şey var mı?
    Fitnessla ilgileniyorum 3 aydır.

2. firatozturk

firatozturk Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhaba dostum boyunun uzaması için yapabileceğin tek şey beslenmene dikkat etmendir bundan kastım proteinini eksik etmemendir zaten fitness yapıyormuşsun dikkat ediyorsundur,boy uzaması 21 e kadar devam eder daha sonra durur bunları söylemen için erken yani.Ağırlık çalışman growth(büyüme) hormonunu tetikleyeceği için boyunda uzamaya katkı sağlayacağını düşünüyorum ama bununla ilgili bir araştırma görmedim henüz.
    İyi antrenmanlar

Sent from my iPhone using Tapatalk

Meyriyer bunu beğendi.
  3. Meyriyer

Meyriyer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Arayüz Tasarımcısı
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkür ederim yanıtınıza, evet her gün düzenli olarak besleniyorum ve proteinimi eksik etmiyorum. Son 5 ayda 16 kilo verdim beslenmemi düzelttiğim ve antrenmana başladığım için :)) Biraz daha boyum uzasa harika olacak, 9.sınıflarla aynı boyda olmak biraz dokunuyor insana.

4. firatozturk

firatozturk Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Dostum boyunu fazla düşünme ortalamayı aşmışsın sonuçta bende 1.86 yım yaşım 18 yanımdan öküz gibi benden küçükler geçiyor ama umursamıyorum çünkü dünyada en uzun olmak mümkün değil her yaşta seni geçen olacaktır.Elindekiyle yetinmeyi öğrendiğinde mutlu olabilirsin sadece

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. Meyriyer

Meyriyer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Arayüz Tasarımcısı
    Yer:
    İstanbul
    En uzun olmayı istemiyorum zaten daha önce de dediğim gibi şöyle 180 olsam bana fazlasıyla yeter. 186 Olsam bende umursamam küçük büyük

Sayfayı Paylaş