Boxa Yeni Başlayanlar Beslenme Programı Tavsiyesi

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve reaper_ak tarafından 23 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. reaper_ak

reaper_ak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    İstanbul
    Merhabalar,
    Forumu ara ara takip edebiliyorum, fakat birçok yazı ve yorumlarınızı okudum ve oldukça yararlı olduğunu söylemem gerekiyor. Foruma çok fazla katılımım olduğu söylenemez. Yaklaşık bir aydır box antrenmanı yapmaktayım. Daha öncesinde box yapmamıştım, ancak geçmişte hobi amaçlı futbol, basketbol ve fitness sporları ile ilgilendim. Yaşım 29, Boyum 1.88 m ve kilom 89,2 Kg, ara ara gastrit dışında önemli bir rahatsızlığım bulunmuyor. Amacım kilomu koruyarak veya 1-2 kilo alarak, yağ yakmak ve üst bölgede bir miktar kas kütlesini arttırmak. Beslenme programı konusunda görüşlerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
    Antremanlarım haftada üç gün oluyor ve programları salondaki hoca belirliyor. Kimi zaman kondisyon ağırlıklı (Oldukça yoruu oluyor) kimi zaman ise teknik ağırlıklı çalışıyoruz. Antrenmanlar 3'er dakikalık 15 rounddan oluşuyor. Beslenme programım hergün aynı olmuyor, ama çoğunlukla aşağıdaki gibi uygulamaya çalışıyorum. Bir de konusu burası olmayabilir ama antreman sonrası, ciddi uyku problemi yaşıyorum (antrenmanlar 22:30 gibi bitiyor).

Sabah Uyandığımda
    1 Bardak Tam Yağlı Süt

Kahvaltı
    3 Tam Yağda Yumurta
    2 Dilim Tam Buğday ekmeği
    1 Bardak Soğuk Çay
    125 Gr Tam Yağlı Beyaz Peynir

Öğle Yemeği
    Bulgur pilavı
    30 gr kadar protein içeren bir ana yemek
    Mercimek çorbası

Akşam Yemeği
    100 gr ton balığı
    1 Dilim Tam buğday ekmeği

Antrenman Günleri
    Antrenman Sonrası 2 kutu çikolatalı,çilekli veya muzlu süt

Eğer gün içerisinde yeteri kadar protein alamadıysam akşam yatmadan (89*1,5=133,5 Gr olarak hesaplıyorum):
    Lor peyniri ve tam yağlı yoğurt shake'i içiyorum.

2. sekretin

sekretin Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    istanbul
    hocam cok fazla yaglı besleniyorsun dikkatimi cekti. Yaglı besinleri yarım yaglı yada yagsız tuketmen senin icin daha iyi olur. Gunluk alman gereken yagları kuruyemis vs gibi daha kaliteli sekilde alırsan daha iyi olur. Bide 3 tam yumurta yerine 1 tam 3 yumurta beyazı tarzında devam etmeni oneririm. yumurta sarısında 5gr kadar yag bulunmakta beyazında ise yaklasık 0.
    Amacın yag yakmak oldugu icin bu tavsiyeyi verdim.

3. reaper_ak

reaper_ak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    İstanbul
    Çok teşekkür ederim önerileriniz için. Yumurtanın sarısını israf etmek istemiyorum ama diğer ürünlerde yarım yağlı veya light ürünlere geçeceğim. Sizce gr hesabı doğru mu?

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. sekretin

sekretin Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    istanbul
    oglen yemegi icin protein oranını birazcık daha arttırabilirsin. Ben genelde oglen ve aksam yemekleri icin 40-50 gr iceren protein alıyorum. Bulgur pilavı miktarını yazmamıssın ama onuda kalori hesabı yapıp ona gore gramaj yaparsan yararını gorursun. Ben clean bulk donemindeyim suanda. Oglen ve aksam 100gr bulgur pilavı + 200gr tavuk gogsu yiyorum genelde. Bu da bana 40gr yakın protein ile 70gr yakın karbonhidrat veriyor ogun basına. Sende kendine uygun sekilde bakabilirsin.

5. reaper_ak

reaper_ak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    İstanbul
    Çok teşekkür ederim yorumlarınız için uygulayacağım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.

Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-26)

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş