boksu bırakıp body e mi baslasam

Konusu 'Diğer Spor Antrenmanları (Yüzme, Futbol vb)' forumundadır ve yeni95 tarafından 30 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. yeni95

yeni95 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    2,5 hafta once boksa basladim. Hem vucut yapmak hem de dovusmeyi ogrenmek istiyorum. ama boksta vucut yapmak biraz zor gozukuyor. Sizce biraz body yapip oyle mi boksa gecsem yoksa boksa devam mi edeyim?

Not: dovus ogrenmek onceligim sonra gorunus istiyorum
    Not2: ama dovus icin kasta lazim yani profluktan bahsetmiyorum kendimi koruyabilecek duzeyde diyorum.

2. MasterVedi

MasterVedi Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    önceliğin kendini korumaksa boks sana bunu sağlayacaktır spor salonuna bunun için gitmene gerek yok bence

3. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Teknik öğrendikten sonra body e geçebilirsin.Zaten boksta ilerlemiyeceğim diyorsan devam etmen pek mantıklı değil teknikleri bildikten sonra.Ancak yinede arada boks idmanları yapmanı tavsiye ederim.

Balboa7 bunu beğendi.
  4. yeni95

yeni95 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    hoca boksu öğrenmek için 6 ay süre verdi. en iyisi 6 ay kadar boksa gidip sonra body e başlayayım.

5. khanjar

khanjar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    boks ve vg yi aynı anda yap bence , tabiki de imkanlar sözkonusuysa siklet arttırmaya çalışan boksörler gibi çalışman gerekiyor haftada 3 gün boks idmanı yapıyorsan 3 gün yüksek ağırlık ağır tempo ağırlık çalışabilirsin , vg konusunda program tavsiye edebilecek kadar bilgiye sahip değilim ama boks konusunda boksörlerin yaptığı idman bu kardeşim. Beslenme çok önemli yaktığın kaloriden fazlasını almak zorundasın not olarak eklemek istedim :)

6. H1ZLI

H1ZLI Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Eğer bir boksör olacaksan body'e başlama çünkü dumbell ve ağırlık gibi antreman aletleri seni çok yavaşlatır.
    Örnek: Boksör'sün diyelim 5 sn de 35 yumruk atıyorsan badi bunu 25'e düşürebilir.
    Ancak dumbell gibi ağır antreman aletleriylede boks vb. dövüş sanatları çalışılabilir o ayrı bir konu.:D

7. ByProTein

ByProTein Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Trabzon
    boks omuzlarını iyi genişletir ve güç kazandırır 2 3 ay boks yaptıktan sonra fitness a dönebilirsin.

8. Eskişehirspor

Eskişehirspor Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    Antalya
    boksun haftanın 7 günü saatlerce ağır antrenmanları olacağını sanmıyorum. Her ikisinide götür mutlaka zaman kaybetme. 3-4 fitnes hareketinin kimseye zararı olmaz. Ufaktan çalış sen ;)

9. Arrow01

Arrow01 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Boks'ta temel olarak antreman başlangıçlarında ve sonlarında olmak üzere Vücut kuvvetlendirmeye yönelik birçok temel hareket ve form vardır.Genelde salon müsaitse hafif tempoda koşu yapılır,yumruk üstü şınav çekilir,mekik yapılır,çakı hareketi,ip atlama,ağırlıksız squat.barfiks ve benzeri ayrıca torba yumruklamak zaten yeterince omuzu çalıştırır.Bu yüzden çok kaslı olmazsın ama çok diri ve parçalı bir vücuda sahip olursun.Gideceğin salonu iyi araştır hem nispeten güzel hemde hocanın senle ilgilenebileceği bir yer olsun.
    Bu arada Vücut geliştirmeyle beraber yapman çok çok zor hem kasların hiç dinlenemez vücudun gelişmez hem boks yapmanı zorlaştırabilir.Bu yüzden ikisinden birini seç.Eğer 1 yıl ve üzeri düzenli boks yaparsan kendini savunma anlamında çok iyi bir duruma gelirsin aynı zamanda da fit ve kondisyonlu bir vücut yapmış olursun.Eğer sadece 1 yıl Body yaparsan gösterişli bir vücudun olur nisbeten kondisyonun artar,kendini savunman bir nebze daha kolaylaşır ama tabi ki bir dövüş sporuyla kıyaslanamaz hakkında hayırlısı olsun kardeşim

10. technical1967

technical1967 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Trabzon
    Sonuna kadar katılıyorum . 1 yıl boks yaparak çok sağlam bir altyapı hazırlamış olursun . Kendini savunma konusunda ise ringe mutlaka çık . Salonda harikalar yapan arkadaşlarımızın ringe çıktıkları zaman tek bir yumruk bile atamadan 3 raund boyunca dayak yediğini görmüş birisi olarak sana bunu söylüyorum . Bilmek ve bildiklerini uygulamaya dökmek tamamen farklı şeyler ;)

neverbackdown. bunu beğendi.
  11. zeugma27

zeugma27 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    boksörlerin ağırlık çalıştığını görmüştüm tabii antreman şekilleri farklı

Sayfayı Paylaş