boksta gelişip kıckboksa katılmak

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve muptezel_samet tarafından 7 Mayıs 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. muptezel_samet

muptezel_samet Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    arkadaşlar cümleten s.a. ben yaklaşık 1 yıldır bölük pörçük şekilde de olsa boksla uğraşıyorum. biraz hantal olsam da, tekniğim oturmuş durumda elhamdülillah. fakat biliyorsunuz ki boks yetişkin şampiyonalarında kask yok ve ben daha önce kasksız sparring bile yapmadım. o yüzden biraz çekincem var. bu nedenle kıckboks turnuvalarını izlediğim kadarıyla mahalledeki pazarcı kavgası misali birşey yapıyorlar kendi çaplarında. üstüne kaskları da var. bu nedenle boksta biraz daha gelişip kıckboks turnuvalarına katılmayı düşünüyorum. en azından teknik sıfır adamlarda, muhakkak işime yarayacaktır ve başarı verecektir diye düşünüyorum. daha önce böyle birşey deneyen var mı? ne tavsiye edersiniz? yoksa direk boksta mı turnuvaya katılmalıyım?

2. akkss

akkss Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    18
    Çok saçma örnekler vermişsin. İyice arastır.
    Ayrıca genelde kickbokstan boksa geçilir. Bokstan kickboksa alısması daha zor olur.

3. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Bizim kick boks antremanlarında vardı bokstan geçenler...Ama genelde ayaktan kaybediyorlar. Yani çok fazla ilerleyemiyorlar kick boksta.
    Bokstan kick boksa geçmekte zor, kick bokstan boksa geçmekte...Farklı gard alışları olduğu için alışmak zaman alıyor.
    Ben hiç boksa geçmedim, spora karate ve judo ile başladım. Sonra baktım ayaklarım sağlam, direk kick boksa geçmiştim. Yeteneğine göre seçmen daha mantıklı.

4. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    kickboksta dövüşmek için belli bir kuşak seviyesine gelmen lazım yani dövüşemessin kısaca yıldızlarda yeşil gençler ve büyüklerde turuncu kuşak olman lazım

5. PapillonV

PapillonV Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Boks daha elit bir spordur bunu daha önce de yazmıştım bence hiç geçme. Dediğin gibi pazar kavgası gibi ne teknik ne strateji var iş görmez bir spor kimse kusura bakmasın.

6. Paraklit

Paraklit Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    Istanbul
    10 yıldan fazla süredir boks sporunun içerisinde olan biri olarak boksu tavsiye ederim, kick boks ta sakatlıklar daha beter oluyor ayrıca boks daha prestijli.

Sayfayı Paylaş