Boks'da kuvvet artırmak için dumbell ile hareketler.

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve sakultasalkim tarafından 28 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. sakultasalkim

sakultasalkim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hepinize iyi geceler hocalarım abilerim kardeşlerim.
    Yaşım 17 ve 5 aydır boks ile uğraşıyorum. Malum 15 tatil geldi bende biraz şehirden uzaklaşmak istedim . Suanda tatile gidiyorum. O sırada da formdan düşmek istemiyorum. Gideceğim yerde dumbell seti var . Sabah koşusundan sonra ağırlık atmayi düşünüyorum. Ağırlıklı olarak omuz kol göğüs ve baklavalar . Tabi programin amacı güç artırmak . Forumda araştırma yaptım ama . Çoğunda halter isteyen hareketler var. Bana dumbell ile yapabilecegim güç programı ( dediğim gibi kol omuz baklava göğüs öncelikli) bir program önerirseniz sevinirim .
    Teşekkür ederim.

HTC Desire X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Octagonx

Octagonx Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Ben kas calismiyorum esneme hareketlerini yapinca kaslar zaten gelisiyor.Ama varsa boyle hareketler bilen yazarsa memnun oluruz.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

3. 3duLa

3duLa Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
  4. sakultasalkim

sakultasalkim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
  5. Octagonx

Octagonx Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    O kaslar sadece boks yaparak gelisir.Mesela bende kick boks yapiyorum body yaparak kaslarimi yanlis sekilde gelistiririm cunku body kaslari sıkılastirir biz ise gerdiriyoruz.

6. sakultasalkim

sakultasalkim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bilgilendirme için teşekkür ederim hocam . Peki biz boksdaki vuruşları geliştirmek icin (direkt , kroşe , uppercut ) halterle ağırlık atıyoruz ? . Ünlü boksörlerde bunu yapıyor . Yanlış anlamayın amacım tartışmak değil sadece merak ettiğim için soruyorum . Teşekkürler.

7. Octagonx

Octagonx Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    E işte oda yine haraket yaparak.Yani tek dumbell ile haraket yapmiyorsun olan haraketi zorlastiriyorsun.

8. noyanaktas

noyanaktas Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Şunu belirtmeden geçemicem; Dövüş sporlarının her birinde vücudundaki her kasa ihtiyacın var. Bende Muay Thai'ciyim aynı zamanda body yapıyorum. Sürekli yumruk ve tekme attığım için kollarım ve bacaklarım aşırı şişmiyor kalınlaşıyorlar ama şişmiyorlar. Kaslar uzuyor ve güç artmaya devam ediyor. Bu herkeste aynıdır. Yani o spor için o kas önemli bunun için değil gibi birşeyi lütfen aklınızdan çıkarın. Diğer bir konu; Dostum boksör sen yapman gerekenlerin başında tabirimi bağışlayın; it gibi koşmak ip atlamak ve ağırlık ile gölge boksu yapman gerekiyor. Ağırlıktan kastım ise; Taekwondocular kickboks cular genelde yaparlar ayak ağırlıkları takarlar ayak bileklerine yada direnç ipi. ( ki bence ağırlık daha iyi ) Ayak ağırlıklarını el bileklerinede takabiliyorsun. 1 ay boyunca hergün o ağırlıklar ile gölge boksu yapsan 1 ay sonunda sana neler olur tahmin bile edemezsin. Vücut ağırlığınla da; squat jump, izometrik squat, push up jump, diamond push up, side to side, izometrik push up,push up walking, dragon walking, jackknife( mekik ) ve mekiğin türevleri ni her gün düzenli olarak yap tatil bitiminde şaşarsın kendine.

9. sakultasalkim

sakultasalkim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

Bilgilendirme için teşekkürler . Ben Koşu gölge boksu ip atlamayı hergün yapıyorum :).
    Gölge boksunuda ağırlıklı yapicam.Verdiğiniz hareketleride yapicam teşekkürler

10. sakultasalkim

sakultasalkim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yanlış oldu özür dilerim.

11. Octagonx

Octagonx Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Yardimci olabildiysek ne mutlu.

sakultasalkim bunu beğendi.
  12. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    Belki biraz geç olabilir cevab için ama yinede yazayım istedim öncelikle sorun gayet mantıklı ve diğer arkadaşların dediği gibi ağırlık çalışmaya gerek yok diye birşey yok bu sporun kickboks olsun boks olsun Dünya üzerinde profesyonel olarak yapan sporculardan hiçbiri ben sadece Branşımın idmanını yaptım sparringler maçlar yaparak buraya geldim diyemez Ha bodybuilding sistemi ile biz farklı çalışıyoruz fakat yapmadanda olmaz öyle diyeyim sana tavsiyem
    Yumruklarını geliştirmek için ağırlık açısından birşeyler soruyorsan eline 3 er 5 şer kg luk dumbell ları alıp 50-60 yumruk atmak yerine Ayak bilek el bilek ağırlıkları var ilgili mağazalardan alabilirsin 0,5 er 1 er kg luk olanlar tavsiyemdir her iki el bileğine de 1 er kg takıp 600-700 yumruk atman daha doğrusu onlarla gölge boksu yapman Vuruşgücünü,hızını,kondisyonunu vs arttıracaktır bunun dışında zaten şınav vb. triceps ini geliştirmen gerektiğini biliyorsundur onları geçiyorum ama tekrar hatırlatayım benimkisi heves değil iyi yerlere gelicem bu sporda diyorsan eninde sonunda ağırlıkların altına gireceksin yok kaslarım kötü etkilenir yok öyle yok böyle gibilerinden birşey yok şehir efsanesi onlar...

13. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    ısın ..gölge boksu 2 raund x 3 dak.....kültür fizik 5 dakika ..

**çift dambıl pres
    **çift dambıl yana açış
    **push -up
    **barfiks
    **çift dambılla aparkat
    **eller ensede çömelip kalkma
    **mide . crunch ve çakı harketi..

bunları seviyene göre 2-4 set x 10 ar tekrar yapabilirsin..işe yarar..

Sayfayı Paylaş