boksa başlayacağım ne kadar body yapmam gerekir?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve klr650 tarafından 31 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. klr650

klr650 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar herkese ben berkant ben bu spora 1.5 sene oldu baslayalı tam olarak ama tam gıdemedım bayaa ara wermek zorunda kaldım çünkü sakatlandım sonra düzeldim gene basladım 1 ay gıttım yıne sakatlandım anlıcagınız 4 ay falan gıdebıldım halada sakatlıgım devam ediyor. ölçülerim: gögüs 93 omuz 113 kol 32 bel 72 sunan kı olçulerım yasım 19 ben su sakatlıktan kurtulur kurtulmaz vüvut geliştirmeye baslıyacam ama sormak istedigim su:ben boksa baslıyacamda ne kadar gıtmem gerekır sızce badye ve 70 kg yum boyum 1.81 amacım agır sıklet olmak herkesın yorumlarını almak isterim

2. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    Berkant arkadaşım, öncelikle geçmiş olsun diyorum! sakatlıklardan yana şansın kötüymüş. ancak bu başlığı üye fotoğraflarının paylaşıldığı bölüme açmışsın, ben bu başlığa senin fotolarını görmek adına tıklamıştım... sanırım moderatör arkadaşlar konuyu olması gereken yere taşıyacaklardır. bol şans diliyorum... başarılar!

3. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    konuyu yanlıs yere acmıssın ben senın yerıne moderatore bıldırıyorum

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    başlığı editledim zira kurallar gereği açıklayıcı olmalı..
    ayrıca yeni başlayanlar bölümüne taşıdım..

sorunuza gelince ben pek anlam veremedim..tam olarak neyi öğrenmek istiyorsunuz..boksa yönelik antreman mı..boksa başlamadan önce nekadar body yapmalıyımı mı?

5. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    doğrusunu söylemek gerekirse ben de anlamadım, şimdi senin sorunu sana tekrar ben sorayım,
    Boksa başlamak için body yapmak zorunlu mu?
    diyelim ki sana buradaki hocalarımız 5 ay body yapman lazım dediler, ama asıl mesele onların sana söylediği sürede sen istenilen gelişimi gösterebilecek misin?
    arkadaşım bence sen boksa başla beraberinde body de çalış birlikte ikisini birlikte yürüt diycem ama acaba body den sonra boks için gücün kalır mı? onu da bilmem :) kolay gelsin!

6. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Bu konuda açılan neredeyse 10. başlık oldu benimde 10. cevap verişim olacak ve 10. kez aynı cevabı vereceğim....

Forumda bir miktar arama yaptığınızda boks ve body ilişkisiyle ilgili pek çok üyemizin başlık açtığını ve her başlığa 6 yıllık bir boksör olarak sabırla cevap verdiğimi göreceksiniz. Fakat bu başlığa cevap vermeyeceğim. bunu kişisel almamanızı istiyorum. lütfen forumda arama yapın. bu mesajında en son boks-body başlığıyla birleştirilmesini rica ediyorum.

7. playbecks

playbecks Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Trabzon
    öncelikle soyle bırsey soyleyeyım amacın boks ıcın bellı bır sıklete ulasmak ıcın body yapmaksa tamam fakat o da fazla abartılı olmamalı.hıcbır bodybuılder ıyı boksor olamaz cunku kaslar agırlasmıs deyım yerındeyse kutuk gıbı olmustur.halbukı boks hız gerektıren bır spordur onun ıcın boks yapacaksan fazla bb yapmamalısın,reflekslerını ve hızını kaybedersın.hıc yapmada demıyorum,gerektıgı kadar zaten salonda hocaların yaptıracaklar sana.

8. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    yerden çok ağır bir taş alın atın birde küçücük nir merminin etkisine bakın yumruk atmakta hızla ilgili diye düşünüyorum bodyle boks ilişkili olsa ringlerde farklı kişileri görürdük sokakta kendimi koruyim diyorsanız body işe yarar sonuçta 3 raund sürmez maksimum2dk.

9. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Verilen örneğin alakasını anlamadım. Hız derken "seriliği" mi kastediyorsun? Kastettiğin yumruğun hızı ise bu direkt olarak yumruğun gücü ile alakalı...

Daha çok "strength training" ağırlıklı ağırlık çalışma sadece boks için değil, tüm sporlar için son derece faydalıdır... Mutlaka hız veya çeviklik azalır diye bir kural da yoktur... Bu tarz konularda belirli bir kanıya varmadan önünüzdeki Türk örnekler yerine yabancı örnekleri ve uluslararası alanda daha başarılı kişileri düşünmenizi öneririm... Yani boksla ağırlık çalışması ve kaslı bir vücut birbirine tezat şeyler derken Sinan Şamil Sam'ı gözünüzün önüne getiriyorsanız, bir de Mike Tyson'ı veya Lennox Lewis'i düşünün.

10. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    sonuçta vg bütün sporların atasıdır...tabiki boksa çok büyük katkısı olur diye düşünüyorumweightlifter

11. mg_bat

mg_bat Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    birdenbire agir siklete gecmeyi dusunme yavas yavas olur zaten yas ilerledikce. benim onerim kutle ve guce dayalı bi programa baslaman. belli bir sure sonra zaten sonuc alacaksın o sonucu goruncede daha cok ceviklik hız ve dayanıklılıgı arttıran hareketlere yonel. cok sisme sonra eski ceviklige kavusmak zor olur arkadaslarında dedigi gibi..basarılar

Sayfayı Paylaş