Boks vuruş yapmamak

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve swcos tarafından 16 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    bende dün boks maçı yaptım çocuğu eziyordum sonra açıksaı egoma yenik düştüm küçümsedim çocuğu gardı indirdim 1 tane overhand right 2 tanede direk yedim burna maçta sonra hemen toparladım zaten fazla acımadı gibi gelmişti o adrenalinle ama 2 gündür hafif ağrı var amatörde çene burun ve karaciğer nakavt için çok iyi yüzede ardı ardına vuruşlar nakavtla sonuçlanabiliyor ama karaciğerden yakalamakta zor bende kickbox yapıyorum ramazandan sonra türkiye şampiyonası elemeleri var inşallah geçicem

2. Furkan Yavuzhan Gündoğdu

Furkan Yavuzhan Gündoğdu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    burun kemiğini aldırdınmı ?(ben aldırmadım ve hiç niyetim yok,ben öyle elemeler filan böyle şeylerle uğraşmam,teknikleri öğrenirim kişilere uygularım kendimi korumak için,sizin ringte sanırım rakibin tekmesini aldıktan sonra fırlatma ve düşürme hareketleri yok istersen sana bir tane atabilirim,ringte uygulayamazsın gerçi ama günlük hayatında sana yardımcı olabilir,inşALLAH bir kamera filan alırsam youtube kanalımda çekeceğim o hareketleri öğrenmek için para verdim ben :D,ve ben 7 dövüş sanatından birkaçını elemek istiyorum yani hepsini aynı anda yapabileceğimi sanmıyorum eğer öyle bir fırsatım olsaydı ki giyinme şekli,selamlama şekli sorunları çözülseydi hergün birine giderdim(nede olsa evde boşum yani) ve saatleri keşke 10 da başlayıp 8 de filan bitse diyorum böyle bir spor salonu olsa eyv ALLAH yani böyle bir tane bulamadım ki,ve hani filmlerdeki gibi öyle 5-10 tane dövüş sanatı bilmek hikaye yani sonuçta gerçek hayat farklı film farklı birşey kardeşim,şimdi gerçek hayatta hepsiyle uğraşmak zor,filmde hepsini yapıyor adamlar :D(çünkü o film) gerçekte hepsini bilsen iyi olur ama baya emek ister e tabi emek olmadanda yemek olmuyor....

3. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    mma dövüşçüleri 5-6 tane dalda uzman olabilior burun kemiğimi aldırmadım ekmeğimi bu spordan kazanmadığım sürecede aldırmam 1 tane striking 1 tanede graplinge gitsen yeter ama sokak için fazla bir şeye gerek yok sadece gölge boksu çalışan irlandalı adamı hatırlamayan yoktur heralde

4. Furkan Yavuzhan Gündoğdu

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    evet o adamın ağzını burnunu kırdılar onuda hatırlatırım herhalde adamın sırtında sandalye kırıldı,ben gölge boksu değil salonuna gitmeme rağmen 2 kaçış hareketi bir dirsek bir zıplayarak yumruk bir düz tekme bir itikleyerek tekme(birde onun dönerek hali) bunu yaptım,kavga ettiğim kişi benim iki katım ben 17 yaşındayım o 34 yaşında ve demir sopayla daldı bana düşün birşey bilenle bilmeyen bir olmaz ben kontrollü vururken o sallıyor sopayı öylesine ayrıca ne öğrenirsen öğren bunlar güce dayalı sporlar gücün varsa yenersin birşey bilmen sadece neye ne yapacağını bilirsin ve tecrübe edinirsin sadece bu,eskisi gibi dalamazsın kontrollü vurursun karşıdaki böyle birşey yapmıyor işte sallıyor sopayı öylesine sopalıların hepsi kontrolsüz(veya kontrollü) hızlı şekilde hepsi biryerden dalsa oradaki irlandalı hiçbirşey yapamaz ve ayak hareketleride yapmıyor koluyla elini korumaya çalışıyor amaç bu değil amaç eskiv vb. hareketleri yaparak saldırıdan korunarak kaçmak,ayrıca attığım linkte 3.28 e iyi bak onun bile boynu kanamış o derece.

5. Merdonaldo

Merdonaldo Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    Ben kickbokscudum kulüp kapanınca bıraktık antrenman maçlarında hiç yumruk yemezdim tekmeleride tutardım savunmam çok iyiydi yatırırdım çoğunu rahat

6. Furkan Yavuzhan Gündoğdu

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    yani sende tekme tutulunca nasıl düşürüleceğini biliyormusun ? bana bir video örneğini atarmısın bulup ben sana bir tane hareketi atayım mesela http://www.fullhdfilmizlesene.org/aksiyon-filmleri/kickboxer-vengeance/ sadece 1.12.44 e bak bu bir kb hareketidir filme aldanma film mt ve karate filmi

7. Merdonaldo

Merdonaldo Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    Biliyorm tekmeden sonra düşürmeyi öbür ayağa çelme yada ayağını kaldırma

8. Furkan Yavuzhan Gündoğdu

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    tekmenin gelişine göre var işte bize hocam bana bunların 20 civarını filan öğretti binbir türlü var ALLAH nasip ederse tekrar başlayacağım.

9. Merdonaldo

Merdonaldo Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    Tekmeyi yandan atarsa tutarız genelde çoğu öyle atar ama kafaya atarsa high kick attımı bayılırsın

10. Furkan Yavuzhan Gündoğdu

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    bir zahmet eskiv hareketi yap ölmezsin(ondan hızlıysan tabi) orta tekme atarsa tutarsın,düşük tekme atarsan mt ve kb karışımı bir hareket var kb ta bacaklarını açarsın mt da bacığını kaldırırsın maksat düşük tekmeden korunma veya korunamadıysan acısını yarısına indirme,sen nerede oturuyorsun bahsettiğim tekniklerin bazılarını biliyor olmalısın sanırım,nerede eğitim gördün ?

11. Merdonaldo

Merdonaldo Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    Eyvallah 11 yaşından beri bir sürü dövüş sporlarına gittim çok hepsine gittim müsabakalara gircektim 15 yaşında kickboksda klüp kapandı hocam hatta daha 16 yaşında büyükler kategorisine koyacaktı son birkac yıldır futbola başladım şimdi sadece dövüş antrenmanı ypaıyorum evde bir sürü teknik biliyorum

12. Furkan Yavuzhan Gündoğdu

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    benim sana bir sorum olacaktı yav bu örneğin boyun kilidi önden oldu diyelim ben birşey öğrendimde bu boyun kilidine ben şunu yapıyorum olurmu ki acaba ? belden tutuyorum iki elle rakip sırtı yere gelecek şekilde
    benim sana bir sorum olacaktı yav bu örneğin boyun kilidi önden oldu diyelim ben birşey öğrendimde bu boyun kilidine ben şunu yapıyorum olurmu ki acaba ? belden tutuyorum iki elle rakip sırtı yere gelecek şekilde 29.27 hertürlü yapıyorum veya güreşteki tartma hareketini yapıyorum 2 türlü daha yolu var yanımda duvar filan varsa oraya vuruyorum bu yani yaptığım başka yol bilmiyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Haziran 2017 ---
    dövüş sporlarından hangisini yaptın ne kadar yaptın ? ve dövüş sporu öğrendikten sonra kavgaların nasıl oldu ?

13. Merdonaldo

Merdonaldo Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    Onda pek iyi değilim boyun kilidinden zor kurtuldum birde benim kavgalarım şöyleydi adamın beklemediği anda suratına yumruk atardım çok hızlı o kadar hızlı sert atardım göremezdi bile o vurmaya kalkarsa tutardım hatta bütün yumrukları tekmeleri bütün kavgalarda tutardım birde benim dövüş tarzım hızlı yumruk atmak ve savunmamdı

14. Furkan Yavuzhan Gündoğdu

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    kardeşim anlattığına göre pek birşey anlayamadım,boyun kilidinden nasıl kurtuldun ?(arkadanmı yaptı)

15. Merdonaldo

Merdonaldo Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    Bir tek boyun kilidinde iyi değildim zayıf noktam benim boyun kilidiniden kurtulamadım pek ama bir kere bile yumruk yemedim kavgalarda tekmede yemedim yumruk yesem bile öbürkülerini tuttum

16. Furkan Yavuzhan Gündoğdu

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    boyun kilidinden kurtulma yolları var,aslında yanında bir duvar filan olması lazım arkadan yaparsa oraya vurursun,geri kalanlarını yere vurabilirsin,kaldırabilmen gerekli yanlız başka yolu yok,boyun kilidinden çok benim bir sorum var havada döner tekme atan kişiye karşı ne yapabiliriz onu sorayım ?,hocaya sordum bir cevap alamadım.

17. Merdonaldo

Merdonaldo Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    Bak şöyle tamamen kapat suratını yada ellerin yukarda olsun veya ittir sonra geriye kaç yumruktan kacar gibi

18. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    boyun kilidinden kurtulma tekniği var ama giyotinden yok bazen kilitlerden kurtulamassın tabi rakiple yakın seviyelerdeysen ayrıca iskiv o kadar iyi bir şey deil iskiv yapıp çok nakavt olan sporcu gördüm high kicke karşıda iskiv yapıldığını görmedim mantıksız bence yumruklara iskiv tabiki iyidir ama tekmelere iskiv düşünülmesi gereken bir şey

19. Merdonaldo

Merdonaldo Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    Kafaya atılan tekmede tututlur ama zor anlaman lazım attığını aşağıdan atsa baldırınlada önlersin

20. Furkan Yavuzhan Gündoğdu

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    kapat suratını derken ne demek istedin ? attığım filmin linkinde olan hareket diyorsan onu hiç söyleme bence,high kickte kafa sağ sol yapılır geri çekilir böyle birtakım şeyler var,kafaya atılan tekme şey var yuri boyka nın(scott adkins) yenilmez 3 filminde(undisputed 3) dolor onun bacağını kırdığı sahne varya 2.41 bu mesela hocam bize kb ta öğretti karşıdaki arkadaş kavradı ben kavrayamadım onu :D

Sayfayı Paylaş